Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Nikon D7200, Windows nie wyświetla danych ekspozycji

    Witam serdecznie szanowną brać

    Mam taki oto problem. Aparat Nikon D7200. Po zgraniu zdjęć w formacie NEF na komputer, we właściwościach i szczegółach nie ma szczegółów dotyczących danego zdjęcia czyli m.in. czasu ekspozycji, przysłony itp. Próbowałem już przywracać kodeki, reinstalować itp. ale nic to nie dało. Kiedyś pamiętam, że wszystko mi pokazywało, od jakiegoś czasu nic nie widać. Dodam jeszcze, że w CS6 czy LR czy na różnych stronach gdzie można sprawdzić dane ekspozycji - wszystko idealnie widać. Nie widać tego tylko właśnie w Windowsie. Ktoś może wiedzieć w czym leży problem? Na Facebookowej grupie Nikona już rozłożyli ręce bo problem dalej nie rozwiązany.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	nef.jpg
Wyświetleń:	119
Rozmiar:	99,2 KB
ID:	15037

  2. #2

    Domyślnie

    A jaki masz domyślny program do odczytu NEF?
    Może po prostu zmień.

  3. #3

    Domyślnie

    Miniatury w folderze widac? Domyslny otwierajacy program to raczej nie, bo ja domyslnie otwieram przegladarka zdjec windy. Obsluga nefa chyba wpada z wtyczka do photoshopa albo z wtyczka do lr, cos mi bardziej swita, ze mi dzialalo jak instalowalem plugin do ps'a / moze camera raw.

  4. #4
    ksh
    Gość

  5. #5

    Domyślnie

    To nic nie daje. Ściągałem już, reinstalowałem NEF codec i nic totalnie nic. Żadne z powżyszych sposobów nie działają. W dowolnym programie CS, LR itp. widać parametry, a w tej prostej windowsowskiej przeglądarcie, nie.

    Póki co dziękuję wszystkim za czas, no a jak by ktoś jeszcze coś doradził to śmiało piszcie.

  6. #6

    Domyślnie

    Właśnie sprawdziłem u siebie. Mam Nikona 7200, laptopa z Win10, z codekiem Nef. Wszystkie szczegóły są. Wg mnie w aparacie musisz ustawić wyświetlanie danych na podglądzie, ale mogę się mylić
    Ostatnio edytowane przez silverpaul ; 05-10-2018 o 22:12
    Lepszy ze mnie jubiler niż fotograf, ale fotografia jako hobby sprawia mi ogromną przyjemność

  7. #7

    Domyślnie

    Sprawa wygląda tak, że kiedy zrobię zdjęcie w formacie *JPG to po zrzuceniu na komputer widać wszystkie parametry. Natomiast kiedy robię w *RAW i zrzucam na komputer, to parametrów nie widać.

  8. #8

    Domyślnie

    Zainstaluj sobie Faststone i olej tę windowsową. Podgląd parametrów masz bez klikania, w otwartym zdjęciu najeżdżasz myszką na prawą krawędź. Dodatkowo NEF jest czytany zgodnie z ustawieniami w aparacie. Ustaw jako przeglądarkę domyślną i zobaczysz, czy dalej nie będzie widać parametrów w Windows. Nigdy nie miałem takich problemów z NEF-ami z d7200, a tego programu używałem nawet w starych kompach z kiepskimi parametrami, wymagania systemowe ma dość niskie. Wszystko było widać.

  9. #9

    Domyślnie

    Fastone mam i używam. I chyba już tak zostanie, bo jak ta windowsowska przeglądarka nie pokazywała to tak dalej nie pokazuje.

    Dzięki wszystkim za pomoc i dobre chęci

    Pozdrowienia

  10. #10

    Domyślnie

    Zapewne nie sprwadziles, czy masz Microsoft Camera Codeck Pack + wpis .nef w hkey_root .nef na camera raw, no ale to nadal dotyczy wtyczki camera raw do photoshopa Tylko to mam w rejestrach, poza dxo ktore instalowalem dlugo pozniej. Jak pisalem wczesniej, wtyczka do ps'a zalatwia wszystko, niczego innego nie instalowalem a zawsze bylo.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D7100, D7200, D7500 - braketing ekspozycji
    By Valdec in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-06-2018, 17:01
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-11-2015, 17:07
  3. Nikon D7100 - nie wyświetla trybu zmiany pomiaru światła
    By Bamba04 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-08-2015, 11:30
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-05-2013, 09:47
  5. Nikon Capture - jak wyświetla 12bit lub 14bit RAW?
    By dominikpl72 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-12-2009, 18:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •