Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20
  1. #11

    Domyślnie

    Nie wiem co te zdjęcia mają wspólnego ze sportem....

    EDIT:
    Poza tym podajesz jako przykład zdjęcia których ni jak nie można sensownie skonfrontować. Po pierwsze dzieli je 5EV różnicy w świetle (na "niekorzyść" D4). Po drugie- to są dwa różne kadry, jest na nich zupełnie inna kolorystyka jak i szczegółowość, a jak wiadomo różne kolory różnie reagują na szum. Pomijam już to, że nie wiem, czy wywoływała je ta sama osoba... Jeśli chcesz coś miarodajnego, w sensie, że zrobionego w identycznych warunkach, to lepiej zapodać takie coś https://www.dpreview.com/reviews/ima...23888881800416
    Zapodałem skalowanie rozmiaru, żeby Z7 nie zostawało zbyt w tyle za D4
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 07-10-2018 o 09:14

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pysson Zobacz posta
    1. Fakty:
    Seria Z6 - 9 fps dla 14-bitowych RAWów, max 12
    Zakres pomiaru ekspozycji Z6 - od -4EV, Z7 od -3, D4 od -1
    Jak dla mnie to jednak bardziej to pasuje do punku 2, czyli faktów naciąganych. Max fpsy się oczywiście zgadzają, ale do sportu raczej tego nie wykorzystasz, z wiadomych względów (brak LV, zblokowany AF i ekspozycja). A co się zaś tyczy czułości to z tego co pamiętam -2ev jakie Nikon podaje w przypadku D4 to chyba dla szkieł f/2.8 jest (choć nie jestem tego pewny) zaś dla Z6 podają coś takiego, za imaging resource: "The autofocus system has been designed to perform well in low light in particular, as detection is rated down to -4 EV (ISO 100, f/2.0 lens, AF-S mode) in low-light AF mode which prioritizes the use of slower contrast-detect autofocus; the Z6 is rated down to -2 EV without low-light AF mode." To jednak robi dużą różnicę, szczególnie dla sportu jak mi się wydaje.

    Cytat Zamieszczone przez pysson Zobacz posta
    2. Fakty nieco naciągane:

    D4 ISO 25600

    Z6 ISO 25600
    No naciągane. Bez obrazy, ale o niczym to porównanie nie świadczy, bo warunki zupełnie inne (studio vs outdoor). Kiedyś w innym temacie wrzuciłem zdjęcie z D7100 zrobione na Hi 2.0 (chyba tak to się zwało, czyli ekwiwalent 25600), które wyglądał czyściej niż oba Twoje przykłady. Wszystko zależy od zastanych warunków.



    Cytat Zamieszczone przez pysson Zobacz posta
    3. Spekulacje:
    Skoro z 5.5 fps w Z7 można "sensownie korzystać", to samo powinno być z 9 fps w Z6
    Za dpreview: "The Z 6 can shoot continuously at 12 fps with AE locked and 5.5 fps with continuous AF/AE."

    Cytat Zamieszczone przez pysson Zobacz posta
    4. Inne

    Zdarzyło mi się kilka razy żałować, że punkty AF nie są rozłożone szerzej...
    Z tym raczej się nie da dyskutować. Tu bezlustra mają olbrzymią przewagę. Przynajmniej na FF.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 07-10-2018 o 09:42

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pysson Zobacz posta
    1. Fakty:
    Seria Z6 - 9 fps dla 14-bitowych RAWów, max 12
    Zakres pomiaru ekspozycji Z6 - od -4EV, Z7 od -3, D4 od -1
    No super, a teraz spróbuj zrozumieć to co wkleiłeś, bo ewidentnie masz z tym problem.

    @cz4rnuch
    Zakres detekcji AF'u wzięty ze specyfikacji w praktyce znaczy tyle co nic.
    Zarówno D4 jak i D7000 teoretycznie ostrzą od -1EV, w praktyce D4 ostrzy w warunkach o 3-4 EV gorszych niż D7000... Pomijając to, że to co wrzucił pysson dotyczy pomiaru ekspozycji, a nie AF, co z fotografią sportową nie ma absolutnie nic wspólnego

    P.S.
    Jeżeli mój usunięty merytoryczny post nie wróci, a ja nie zostanę przeproszony, to żegnam się z forum. Bo sytuacja na forum zaczyna robić się kuriozalna. Bezkarnie można wypisywać debilizmy, a post z merytorycznym wytknięciem tego, dlaczego są to bzdury jest usuwany.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    P.S.
    Jeżeli mój usunięty merytoryczny post nie wróci, a ja nie zostanę przeproszony, to żegnam się z forum. Bo sytuacja na forum zaczyna robić się kuriozalna. Bezkarnie można wypisywać debilizmy, a post z merytorycznym wytknięciem tego, dlaczego są to bzdury jest usuwany.
    Słuszna uwaga. Drugi post Maćka był bardziej merytoryczny, a mimo to został usunięty. A co do przepraszania- tak samo jak Ciebie tak i Ty sam @Zelber powinieneś przeprosić.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Słuszna uwaga. Drugi post Maćka był bardziej merytoryczny, a mimo to został usunięty. A co do przepraszania- tak samo jak Ciebie tak i Ty sam @Zelber powinieneś przeprosić.
    Za co mam przepraszać? Za to, że ktoś wypowiada się o temacie o którym nie ma żadnego pojęcia i wypisuje w nim skrajne głupoty?
    Tego typu zachowania powinny być z cała stanowczością piętnowane i nazywane po imieniu. Ktoś raz czy drugi zostanie skrajnie opieprzony(bo banów za to nie ma, a być powinny), to może się ogarnie. W przeciwnym wypadku poziom merytoryczny będzie tylko(dalej) spadał.

  6. #16

    Domyślnie

    AF w D4, teoretycznie ma czułość -2EV a nie 1EV, ale zgadzam się że jest bardziej czuły. Wg mnie jest czulszy niż znów niby ten sam z D4s-a choć ten ostatni ma zauważalnie częściej ma idealnie ostre zdjęcia w serii.
    Co do AF w d750 i D4 to faktycznie, są porównywalne; tyle że D4 podobnie łapie ostrość przy 10FPS jak D750 przy 6FPS i ma ma szerzej rozłożone pkt AF.

    Bez chwili namysłu wybrałbym używkę D4 - do sporu na pewno lepszy. Landszaftów i astofoto d750 nie robiłem, ale D4 już tak - i uważam że w rozmiarze 60x40 wyglądają wyśmienicie. Większych wydruków nie robiłem ale sądzę że też nie będzie wstydu. DR na iso100 jest wprawdzie słabsza niż w D750, ale nie sądzę żeby przeszkadzało to komukolwiek kto potrafi opanować aparat.
    Oczywiście trzeba zaakceptować większą wagę i gabaryty.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Za co mam przepraszać?
    Za nazywaniem kogoś upośledzonym umysłowo. Można napisać to w sposób kulturalny. Także karteczka zasłużona jeśli nie potrafisz w kulturalny sposób uświadomić takiej osobie, że jest w błędzie.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    ...@cz4rnuch
    Zakres detekcji AF'u wzięty ze specyfikacji w praktyce znaczy tyle co nic...
    Znaczy, nie znaczy. Ważne by czytać także to co piszą małym drukiem, albo w odnośnikach po gwiazdkach, bo zasadniczo zmienia to obraz. Nawet jeśli porównuje się same cyferki.

  9. #19
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2017
    Miasto
    Poznań/Myślenice
    Posty
    17

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedzi wszystkim. Brałem pod uwagę D4 ale to trochę większy koszt, chociaż faktycznie mogę poczekać i dozbierać do tych ok. 8,5k.
    Co do gabarytów to marzy mi się właśnie takie body które będę czuł w ręce i nie rozpadnie mi się przy klepnięciu o skały gdzieś w górach czy przestanie działać w słabych warunkach (mżawka, upadek w błoto itp.). Przez chwilę rozważałem nawet D3S, jednak czasem kadruję coś z większego obrazka gdy nie trafię w punkt a trzeba ratować fotę, i z 12MP może zrobić się drastycznie mało. Obecnie D750 daje mi duży zapas ze swojej matrycy. Czego mi brakuje w D750 to właśnie szerszy zakres punktów AF. Czasem jest dynamiczna akcja i nie mam czasu przekadrowywać z blokowanym AF (lub punkt porusza się np. u dołu kadru który taki ma być), więc przygotowany punkcik AF gdzieś bliżej krawędzi kadru załatwiałby sprawę.

  10. #20
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2017
    Miasto
    Poznań/Myślenice
    Posty
    17

    Domyślnie

    Mam upatrzonego D4 za niecałe 8 tysięcy, przebieg 100k. Czy warto dopłacać ok. 4 tysiące do D4s z przebiegiem 45k?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-08-2018, 10:35
  2. D500 czy D750? Sport/krajobraz
    By 4listny in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 24-06-2018, 00:00
  3. Co do pary z D750 ?
    By lysy_zdw in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 13-05-2016, 10:06
  4. [ Przyroda ] Głównie Rudziki
    By kaliszfornijczyk in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-04-2014, 11:33
  5. [ Krajobraz ] Głównie trawa
    By nimnull in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-08-2012, 10:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •