Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22
  1. #11

    Domyślnie

    Ja jestem skrzywiony AFem z D500, a ponieważ A6500 kosztuje prawie tyle samo, to musiałby mnie zauroczyć, żebym chciał go kupić. No i tu jest główny problem. Oczywiście bezkonkurencyjnie filmowanie lepiej wypada w Soniaczu, ale jak z foto? Nie miałem w ręku, nie odpowiem. Mam A6000 i żona jest zadowolona w miarę z niego. Kupiłem Sigmę 30 1.4 do niego i na prawdę jest fajnie. Ale też mam nietrafione zdjęcia i to w całkiem przyzwoitych warunkach, bateria taka sobie, ergonomia jest do przełknięcia, ale z lustrem D7xxx lub wyższym nie ma szans, pewność AFu właściwie nie istnieje. Jak już bardzo chcesz bezlustro, to wyżej padła sugestia na A7II. Może nad tym pomyśl?

  2. #12

    Domyślnie

    nie mialem ostatnio czasu na to,
    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    ale z lustrem D7xxx lub wyższym nie ma szans,
    masz na myśli AF czy cos innego

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Mam A6000 i żona jest zadowolona w miarę z niego.
    piszesz że w miare - żona ma jakies uwagi do niego
    X-T30 = Fujifilm XF 16-55mm f/2.8 R LM WR = ???
    D80 = Tamron 28-75 mm f/2.8 = Nikkor 50 f/1.8 G

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez THINK Zobacz posta
    masz na myśli AF czy cos innego
    Mam na myśli AF i ergonomię, szybkość działania, dostęp do ustawień. Może w A6500 jest to lepiej zrobione, a AF działa sprawniej, ale w A6000 jest co najwyżej przeciętnie.

    Cytat Zamieszczone przez THINK Zobacz posta
    piszesz że w miare - żona ma jakies uwagi do niego
    Opóźnienie gotowości po włączeniu czy wybudzeniu, przełączanie między wizjerem, a ekranem, bateria, przestawianie punktów ostrości, podgląd zdjęć wyświetlający się przez 10 sekund w wizjerze, to tylko kilka ale mojej żony, która przywykła do lustra. Ogółem jest zadowolona z wielkości i wagi, ja nawet z obrazka, szczególnie z 30 1.4. Natomiast na każde ważniejsze zadanie zabieram lustro, chyba że ma być filmowanie, to oczywiście A6000 nie ma konkurencji.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    przestawianie punktów ostrości, podgląd zdjęć wyświetlający się przez 10 sekund w wizjerze
    W czym problem z tym przestawianiem? I czy nie da się wyłączyć tego podglądu? Pytam, bo rozważam albo A6000, albo GX-80...

  5. #15

    Domyślnie

    Ja mam podglad wyłączony, jak chce obejrzeć zdjęcie to wciśnięciem jednego guzika mam go na ekranie.
    Przestawianie punktów ostrości - środkowy przycisk i potem latasz jak chcesz „kursorami”, tak samo jest w D3200 tylko w A6000 jest tych punktów zdecydowanie więcej - łatwo i przyjemnie...
    Inną sprawą jest wielkość tych przycisków

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    W czym problem z tym przestawianiem? I czy nie da się wyłączyć tego podglądu? Pytam, bo rozważam albo A6000, albo GX-80...
    Można wyłączyć, ale jak jednak chcesz skontrolować zdjęcie bez wyciskania kolejnego przycisku, to mogła chociaż wystąpić opcja ustawienia tego na 3 sekundy... Przedstawianie ostrości jest upierdliwe, bo wciskasz przycisk na środku manipulatora i dopiero możesz przestawić. Co z tego, że jest ich dużo, jak czas ich przedstawiania jest jak wieczność? Obiekt już sto razy zmieni lokalizację, a Ty dalej będziesz przestawiać punkt. Poza scenami gdzie jest na to czas, wróciłem do opcji znanej mi z Canona 6D, czyli tylko środkowy. No i AF pracuje proporcjonalnie gorzej wraz ze spadkiem ilości światła lub zbyt wielu kontrastowych obiektów.
    To nie jest tak, że on przegrywa generalnie. Ja go lubię, ale z lustrami D7xxx i wyżej nie ma szans i nie ma sensu ich porównywać.

  7. #17
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2012
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    4

    Domyślnie

    Na YouTube jest sporo filmów pokazujących działanie AF w A6500, działa ono inaczej niż w lustrzankach (gdy używasz wizjera). Możesz ustawić podgląd na 2 sekundy (lub go wyłączyć): robisz zdjęcie patrząc przez wizjer i bez odrywania oka masz krótki podgląd zrobionego zdjęcia. Ponad to masz opcje śledzenia i nic nie ucieka.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kamform Zobacz posta
    Na YouTube jest sporo filmów pokazujących działanie AF w A6500, działa ono inaczej niż w lustrzankach (gdy używasz wizjera). Możesz ustawić podgląd na 2 sekundy (lub go wyłączyć): robisz zdjęcie patrząc przez wizjer i bez odrywania oka masz krótki podgląd zrobionego zdjęcia. Ponad to masz opcje śledzenia i nic nie ucieka.
    Ja piszę o A6000. A6500 jest w cenie D500 i jakoś nie chcę sprawdzać czy jest lepszy

  9. #19
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2012
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    4

    Domyślnie

    AF w A6000 i śledzenie oraz podgląd wygadają podobnie, A6000 ma mniej punktów AF, oraz gorsze (inne tryby filmowe)

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kamform Zobacz posta
    AF w A6000 i śledzenie oraz podgląd wygadają podobnie, A6000 ma mniej punktów AF, oraz gorsze (inne tryby filmowe)
    Jeżeli jest tak jak piszesz, to dla mnie beznadzieja... Właściwie wszystko co mnie denerwuje w A6000 jest w A6500... Ciekawe czy da się w ustawieniach aut-iso ustawić najdłuższy czas, albo iso co 1/3...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D7500 oficjalnie
    By MrQba in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 794
    Ostatni post / autor: 09-05-2019, 22:18
  2. Nikon D7500 ustawienia
    By rafal73 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 25-09-2018, 09:23
  3. Nikon D500 czy może D7500
    By enzo in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 05-07-2018, 16:42
  4. problem z bluetooth w Nikon d7500
    By Tom N in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-08-2017, 10:34
  5. GH5 Sony a6500 nowy M?
    By punky in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 26-06-2017, 02:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •