Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Materac do spania - jaki ?

    Witam,

    Przymierzam sie do zakupu materaca, odwiedzilem kilka sklepow stacjonarnych i ogolnie zglupialem. Wiekszosc ofert w sklepach zaczyna sie od 2 a konczy na 13 tysiacach. Serio tansze materace sa takie zle czy o co chodzi ? Najlepsze ze polezalem na takim za 11 tysiecy i takim za 2 i nie czulem zadnej roznicy (moze za krotko lezalem - okolo 5 minut).
    Dodatkowo problem ze mna jest taki, ze wiekszasc materacy ktore sa oznaczone jako twarde, wcale twardymi nie sa (przynajmniej w moim odczuciu). Spie ostatnio na kanapie i nie czuje dyskomfortu, a wszystkie te materace mam wrazenie, ze w nich "plywam"

    Macie jakies sprawdzone firmy, modele - niekoniecznie za jakies astronomiczne kwoty ? Nie chce mi sie wierzyc, ze materac w ktorym jest gabka/pianka/whatever musi kosztowac 3-12 tysiecy.

    Z gory dziekuje za wszystkie pomocne wskazowki !

  2. #2

    Domyślnie

    Z cenami nie jestem na bieżąco, ale raczej wybieraj materace twardsze. Generalnie szukaj materacy ze sprężynami kubełkowymi i wielostrefowych.

  3. #3

    Domyślnie

    Sam przerabiałem temat materaców bo przez stary memory foam dostałem takich bólów kręgosłupa że butów zawiązać nie mogłem. I to przez 3 tygodnie nie wiedziałem co jest przyczyną, myślałem że z treningami przesadziłem.
    Ogólnie jakość materaca wychodzi z czasem, więc leżenie na nowym przez 5 minut poza twardością niewiele ci powie.
    Ja przerabiałem memory foam i sprężynowe są też kieszeniowe (pocket spring). I jeszcze mieszane.

    Ogólnie czym więcej czytałem tym większy młyn miałem. Bo widziałem opinie że ktoś kupił materac za 6k i po 6 miesiącach był już do wyrzucenia. Wiele ludzi w tym ja śpi na krawędziach ,więc szybko zaczyna się robić kołyska co było u mnie przyczyną bólów. Więc poza kupnem ważne jest też by trzymać się zaleceń z obracaniem, są takie których nie trzeba obracać górą do dołu, ale nawet na tych trzeba je obracać w poziomie aby się szybko nie wyleżały.

    U mnie np klasyczny 7 warstwowy memory foam nie sprawdził się, przy wadzę 100kg bardzo szybko zacząłem wpadać. Tak samo medium mi nie spasował, na początku niby fajnie ale dość szybko pojawiała się kołyska. Materace pocket odpuściłem bo są bardzo drogie te które są warte uwagi a jedyna ich zaleta to jest to że jak się obracasz to osoba która śpi z tobą nie faluje jak to ma miejsce na zwykłych materacach sprężynowych.

    Najlepszy materac jaki widziałem to był ten do testów w sklepie Dreams. Który robił szkiełek 3D twojego ciała i nadmuchiwał sektory idealnie dopasowując się do twojego ciała. Takie coś to warto byłoby kupić bo kapitalne uczucie i czuć było odprężenie kręgosłupa.

    Ostatecznie musiałem kupić coś takiego. Bóle przeszły dosłownie po 2 dniach.
    https://www.silentnight.co.uk/silent...-mattress.html

    Więc jakbym miał polecać to porządny sprężynowy do tego dobrą poduszkę. Bo tutaj też sprawa nie jest tak oczywista, a dobra na prawdę daję bardzo fajne uczucie odprężenie odcinka szyjnego. A nie napięcie i uczucie jakby się spało na balonie.

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    Ja od 9 lat używam Janpol Wenus w wersji najtwardszej H4. Dopiero teraz zaczyna się trochę wygniatać. Wygodny, nie mam do niego zastrzeżeń. http://www.janpol.pl/pl/kieszeniowe-5/

  5. #5

    Domyślnie

    wow 9 lat to na prawdę bardzo dobry czas. Mój memory foam padł po niecałych 3latach.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta

    Ogólnie czym więcej czytałem tym większy młyn miałem. Bo widziałem opinie że ktoś kupił materac za 6k i po 6 miesiącach był już do wyrzucenia. Wiele ludzi w tym ja śpi na krawędziach ,więc szybko zaczyna się robić kołyska co było u mnie przyczyną bólów. Więc poza kupnem ważne jest też by trzymać się zaleceń z obracaniem, są takie których nie trzeba obracać górą do dołu, ale nawet na tych trzeba je obracać w poziomie aby się szybko nie wyleżały.
    No wlasnie mam dokladnie takie samo uczucie - im dluzej czytam i przegladam i probuje tym mniej wiem i moj wybor staje sie tym bardziej trudny. Anyways dzieki za pomocny wpis. Coz, mam wrazenie, ze zdecyduje sie na zakup z mozliwoscia wymiany, bo nie widze innej lepszej opcji.


    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    wow 9 lat to na prawdę bardzo dobry czas. Mój memory foam padł po niecałych 3latach.
    to tez mnie troche przeraza - niby gwarancji na iles tam lat oferuja, a potem sie okazuje ze po dwoch trzech do kosza .... czym sie objawia padniecie materaca ? traci swoja twardosc/elastycznosc ?? co raz bardziej utwierdzam sie w przekonaniu, ze kupic tanszy, a najwyzej czesciej wymieniac i tyle.

    Ktos jaeszce cos wie o materacach to sie nie wstydzic ino pisac tutaj THX !
    Ostatnio edytowane przez locos ; 04-10-2018 o 12:24

  7. #7

    Domyślnie

    Najczęściej to środek się zapada i śpisz skrzywiony. Czasami potrafią też sprężyny wychodzić z materaca. Ogólnie duży wpływ na żywotność ma to jak go używasz, tzn czy obracasz, ile ważysz i jakie masz nawyki senne. Ja np śpię na tych krawędziach przy samym skraju łóżka więc najbardziej dostaje po dupie bo nie dość że jestem ciężki to mój ciężar nie rozchodzi się po dużej powierzchni łóżka.

    Jak szukasz czegoś taniego to szukaj sprężynowego i oby miał ich jak najwięcej bo to będzie odpowiadać za rozkład obciążenia. Poczytaj sobie też recenzje w sieci. Ja sporo szukałem i bardzo dużo osób narzekało na bóle takiej jak ja miałem. Niektórym wracały po kilku miesiącach od zmiany materaca więc nie wiem czy takie zakupy po taniości to dobry pomysł. Bo dobry materac ma bardzo duży wpływ czy się będziesz budził zregenerowany czy połamany.

    Teraz bardzo popularne są kieszeniowe w których każda sprężyna jest osobno, ale osobiście zabiłbym taki materac bardzo szybko a opinie są też bardzo różne w sieci na ich temat. Dobrej klasy kosztują bardzo dużo. Myślę że największą żywotność mają dwustronne materace przez ich odwracanie możesz pociągnąć sporo lat. Jednak z tego co też wyczytałem to teraz 2-3 lata to taka norma. Zobaczymy ile ja pociągnę na tym. Niby gwarancja na 5 lat więc zobaczymy czy da radę.

  8. #8

    Domyślnie

    To ktoś jeszcze sprzedaje materace bonelowe? Kieszeniowe można kupić już za 300 zł. To była nowość 20 lat temu.

    Teraz na topie są materace w całości z pianki lub latexu (z warstwą memory). Trzeba się do nich przyzwyczaić, bo nie są sprężyste, tylko powoli się zapadają. Podobno to zdrowe, ale jak ktoś dużo się w nocy kręci, to z powrotem wpada do dołka, który mu się wygrzał. Dopiero po 2-3 tygodniach można sobie wyrobić opinię, ale większość firm pozwala wypróbować materac, nawet do 3 miesięcy.

    Najtaniej wychodzi chyba IKEA. Warto też obserwować JYSK.

    Materace piankowe mają co najmniej 25 lat gwarancji
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  9. #9

    Domyślnie

    Z tą gwarancją to ja bym uważał, bo z tego co wyczytałem to są gwarancje na wady ukryte a nie to że masz zapadlisko od wyleżenia. Do tego gwarancja jest nieważna jeżeli łóżko było źle używane, tzn nie było obracane zgodnie z zaleceniami itd chociaż nie wiem jak do tego mogą dojść. Pewnie jakiś rzeczoznawca wystawia wiadomą opinie.
    Nie wiem jakby reklamacja wyglądała w moim przypadku ale pewnie też bym przeczytał że spałem na krawędzi zamiast w strefie gdzie być powinienem według producenta. Co do tanich kieszeniowych to w sieci jest masa informacji. Warto poczytać choćby na Amazonie.
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 04-10-2018 o 14:26

  10. #10

    Domyślnie

    Ja od 8 lat śpię na materacu z warstwą pianki termoplastycznej. Kosztował w VOXie coś w przedziale 2-3 tys (180/200 cm). Też nie byłem skłonny wydać 10 tys. na materac dwustronny czy z grubszą warstwą tej pianki. Jestem zadowolony i polecam.
    FOTOGRAFIA

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-08-2019, 21:39
  2. Materac
    By mypod in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 09:15
  3. Materac dwuosobowy
    By manfred in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-01-2012, 07:13
  4. jaki prezent dla posiadacza nikona d3000? osłona, tulipan... jaki?
    By santiago1902 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-09-2011, 19:57
  5. Jaki statyw, jaki spust? Proszę doradźcie coś.
    By K.Piechowicz in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-03-2009, 23:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •