Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Bysio

  1. #1

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale cie namierzył
    Fajne !

  3. #3

    Domyślnie

    Piękny. W Niepołomicach ?

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Świetny kadr. Jakim obiektywem to zrobiłeś? Będę wiedział na co zbierać
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  6. #6

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Ogolnie to beda pochwaly z jednym zastrzezeniem

    Zdjecie bardzo mi sie podoba, jest kadr, jest poza zwierza i spojrzenie. Swiwtnie kolorystyka sie zgrala ze swiatlem, tak delikatnie jest...
    Takze jest to super zdjecie.
    Bardzo mi sie podoba.

    Jedyny minus to pewien niuans obrobkowy. Przeostrzenie lub zly sposob ostrzenia.
    Wyglada to na przeostrzone lub podobnie jakby w ACR za duzego promienia uzyc.
    Widac troszeczke schodkow na krawedziach, na brodzie jelenia kazdy wlosek, faktura futra jest tak ostra, ze jest o krok od zlania sie w calosc gdzieniegdzie.
    I tlo. Taki piekny bokeh, to po co go wyostrzac ze niemal kazda galazka jest ostra. Spojrz szczegolnie miedzy rogami/ mniejszymi wypustakmi. Tak wyostrzone ze wyglada to prawie jak drgajace powietrze od goraca. Nie uzyles maskowania?
    Podsumowujac to dlatego zwracam uwage na to przeostrzenbie, bo fota jest swietna i zasluguje na dopieszczenie. A kazdy wlosek na futrze nie musi byc ostry
    Tak troche wroząc na wyczucie, to z 15-25% mniej ostro bym to widzial, plus troche maskowania (mam na ,ysli zwykle maskowanie w ACR na rawie).
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 02-10-2018 o 22:00
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #9

    Domyślnie

    @krzysztofz24 dzięki za pochylenie się nad zdjęciem i swoją analizę.
    Muszę tylko zaznaczyć, że zdjęcie zostało naprawdę minimalnie liźnięte pod kątem wyostrzania (nie stosuję dużego ostrzenia bo nie ma takiej potrzeby). W tym przypadku myślę, że zagrała trochę termika i falowanie powietrza. Jest to crop + godzina ok. 7:30, pełne słońce, parujący i topniejący nocny przymrozek + stosunkowo mała odległość do krzaków za bykiem.

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Bysio
    By Kartofelinder in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 15:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •