Close

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 63
  1. #51
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja sobie porównywałem fotki ISO 3200 i 6400 jak miałem D600 i A7II, a to dlatego że właśnie internety pokazywały że soniacz szumi, jednak realia są inne i można by się tylko czepiać że szum w sony jest bardziej kolorowy ale mniej degraduje zdjęcie dając więcej szczegółów, oczywiście są to tak małe różnice że trudne do uchwycenia, porównanie do DX nawet najlepszego jak D500 i chyba D7500 ma ta samą matryce też wiele nie daje ale to juz teoretyzuję.

  2. #52

    Domyślnie

    Zgromadzam się, szum jest bardziej kolorowy. Muszę spróbować wykonać podobne ujęcia jak mam z D7200 i wtedy porównać.
    Zapomniałem wspomnieć o wielkim wrażeniu jakie wywarła na mnie stabilizacja. Bawiłem się heliosem 44m4 i byłem wstanie utrzymać 1/10s mało rozmazane

  3. #53
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez garnus Zobacz posta
    Dzięki za pomoc. Zamówiłem a7ii z 28/2 i 85/1.8 + dodatkową baterię i ładowarkę zewnętrzną.
    - ISO w porównaniu z d7200 rozczarowujące, różnicy na 800-1600 nie widzę, a na to najbardziej liczyłem, chyba że to wina darktable.
    Spróbuj czegoś przeznaczonego pod Sony, np. https://www.phaseone.com/en/Capture-...-One-Sony.aspx , może będzie lepiej

  4. #54

    Domyślnie

    tak jak napisał @koesh różnice w obrazku pomiędzy A7, D600/610 i d7200 są raczej aptekarskie i faktycznie Sony daje więcej szczegółów więc dlatego widzimy więcej szumu.
    https://www.dpreview.com/reviews/ima...59159261790839
    Jeśli komuś nie przeszkadza słaba bateria w sony to jeśli komuś miałbym doradzić to poleciłbym mu Sony nawet pierwszą wersję ze względu na cenę (obecny cashback) i niewielką wagę bo nowy z gwarancją to koszt tylko ~2999zł.
    D600 jest fajnym aparatem ale nie jest już produkowany i używki raczej nie wchodzą w grę bo lepiej kupić nowy i mamy na gwarancji 2 lata.
    Osobiście jeśli miałbym wybrać teraz pełną klatkę to w stosunku cenie/jakość/możliwości najlepiej chyba wypada A7II a jak już ktoś lubi manualne obiektywy to bez dwóch zdań nie ma lepszej opcji.
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 13-10-2018 o 12:50

  5. #55

    Domyślnie

    Wszystko zależy od tego, co chce się fotografować. Do portretu - a7/a7II + manuale to bardzo fajna opcja. Ewentualnie fe85.
    Pod repo - no, tutaj w Sony jest tak sobie, chyba że będziemy budować bardzo drogi zestaw.
    Pod krajobraz - Sony jest tanie i małe. Słoiki wychodzą sukcesywnie, a i z jakimś Samyangiem powinno być ok.

  6. #56
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Pod reportaż trzeba by chyba wspomagać się przejściówką pod canona i jakieś jasne 35mm zapiąć, ma to sens według mnie, do tego fe85 bo jest kozacki ( po kilku małych testach ) i właściwie obleci się tymi dwoma bez problemu.
    D600 oczywiście zakup używanego, wykorzystanie akcji serwisowej i korzystanie z obiektywów jakie daje system to wielki plus.
    Jakość af w tak starym sprzęcie jak D600 często wypada lepiej niż A7 według mnie.
    W A7II niczego nie brakuje od strony AF i jest akceptowalne do tego co znam z D600, D7200 czy nawet D750 ( tu mamy na duży plus kiepskie warunki oświetleniowe gdzie af jest rewelacyjny ).
    Af w A7II w niczym mnie nie ogranicza, śledzenie wychodzi lepiej, pokrycie punktami af dla mnie wielki wielki plus, fazowe punkty na szybkim obiektywie jest błyskawiczne, kontrastowe lubi pompować ale można się tego nauczyć, do tego eyeAF i skuteczne faceAF.

    Zawsze polecam D600 bo łatwo kompletować zestaw z obiektywami czy to ze stałkami czy z zoomami jasnymi/ciemnymi, ja dwa razy kupowałem sprzęt pod konretny cel/zlecenie i po odsprzedaniu raczej nic nie straciłem, A7II i nowsze można spokojnie brać jeśli się chce w systemie na dłużej zadomowić, a używanie manuali nie jest wymuszone tylko jest zabawą.

  7. #57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    (...)Zawsze polecam D600 bo łatwo kompletować zestaw z obiektywami czy to ze stałkami czy z zoomami jasnymi/ciemnymi, ja dwa razy kupowałem sprzęt pod konretny cel/zlecenie i po odsprzedaniu raczej nic nie straciłem(...)
    To by właściwie wystarczyło za odpowiedź do dużej liczby wątków.

  8. #58

    Domyślnie

    to zależy co kto preferuje.
    Miałem D600 i to jest fajny aparat ale już nie chce mi się nosić dużych i ciężkich aparatów i obiektywów , może dlatego że NX500 mnie rozleniwił Sam kiedyś narzekałem na A7 ale wtedy nie było do niego za wiele obiektywów, dzisiaj jest już OK a z przejściówkami mamy dostęp do obiektywów też z AF np. Canona i to jest fajne, w Nikonie tego nie mamy. Do repo to raczej polecałbym D750 a nie D600/610
    Akcja serwisowa jest TYLKO na migawkę w D600 ale nie na inne elementy mechaniczne które przecież też się zużywają, niestety, czytałem (na naszym forum) że podobno też niektórzy korygują licznik migawki w Nikonie.
    Dzisiaj czy wybrać wysłużony z niewiadomą przeszłością D600/D610 czy nowe z gwarancja Sony? no cóż niech każdy sam zweryfikuje czego potrzebuje.
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 14-10-2018 o 10:38

  9. #59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Pod reportaż trzeba by chyba wspomagać się przejściówką pod canona i jakieś jasne 35mm zapiąć, ma to sens według mnie, do tego fe85 bo jest kozacki ( po kilku małych testach ) i właściwie obleci się tymi dwoma bez problemu.
    D600 oczywiście zakup używanego, wykorzystanie akcji serwisowej i korzystanie z obiektywów jakie daje system to wielki plus.
    Jakość af w tak starym sprzęcie jak D600 często wypada lepiej niż A7 według mnie.
    W A7II niczego nie brakuje od strony AF i jest akceptowalne do tego co znam z D600, D7200 czy nawet D750 ( tu mamy na duży plus kiepskie warunki oświetleniowe gdzie af jest rewelacyjny ).
    Af w A7II w niczym mnie nie ogranicza, śledzenie wychodzi lepiej, pokrycie punktami af dla mnie wielki wielki plus, fazowe punkty na szybkim obiektywie jest błyskawiczne, kontrastowe lubi pompować ale można się tego nauczyć, do tego eyeAF i skuteczne faceAF.

    Zawsze polecam D600 bo łatwo kompletować zestaw z obiektywami czy to ze stałkami czy z zoomami jasnymi/ciemnymi, ja dwa razy kupowałem sprzęt pod konretny cel/zlecenie i po odsprzedaniu raczej nic nie straciłem, A7II i nowsze można spokojnie brać jeśli się chce w systemie na dłużej zadomowić, a używanie manuali nie jest wymuszone tylko jest zabawą.
    Po co przejściówka na 35mm, skoro jest Sigma A pod FE?

  10. #60
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Żeby było taniej bo są na rynku używki i mając przejściówkę ( za 400zł ) podpinać co tam się zachce z canona np jakieś 70-200 itd.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    ...dzisiaj jest już OK a z przejściówkami mamy dostęp do obiektywów też z AF np. Canona i to jest fajne, w Nikonie tego nie mamy.
    W nikonie bez przejściówek mamy te obiektywy przecież nikkor/tamron/sigma...

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    Do repo to raczej polecałbym D750 a nie D600/610
    Ale w cenie jest spora różnica, D600 za 2500 kupi, a D750 4500.

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    Akcja serwisowa jest TYLKO na migawkę w D600 ale nie na inne elementy mechaniczne które przecież też się zużywają,
    U mnie w obu wymieniali migawkę i mechanizm naciągu.

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    czytałem (na naszym forum) że podobno też niektórzy korygują licznik migawki w Nikonie.
    D600 na szczęście nie.

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    Dzisiaj czy wybrać wysłużony z niewiadomą przeszłością D600/D610 czy nowe z gwarancja Sony? no cóż niech każdy sam zweryfikuje czego potrzebuje.
    Pierwsze A7 nie ma startu do starego D600 w pewności AF plus wymieniane w temacie wady ale jeśli zalety ogólnie bezlustra są istotniejsze to warto brać nawet pierwsze A7.

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Adapter Commlite Nikon - Sony a7ii -opinie?
    By ck_dezerter in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-08-2018, 08:22
  2. Canon 6D czy Sony A7II lub A7R.
    By meliszipak in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 16-07-2018, 19:35
  3. Wybór systemu Nikon D750, Canon 6d MarkII, Sony A7II
    By aldam in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 16-12-2017, 19:30
  4. Nikon 1J5 vs Sony A7II (amatorsko)
    By vid3 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-09-2016, 15:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •