Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 63
  1. #21
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _Pawel Zobacz posta
    - A7II nie ma joysticka do wyboru punktu AF. W D750 pstrykam na wybierak i punkt się zmienia, w Sony trzeba przycisnąć dedykowany przycisk, żeby pojawiła się możliwość zmiany punktu
    Ustaw sobie na "przycisk środkowy" opcje "Standardowy obszar ostrości" i wtedy masz uaktywniony punkt af pod kursor.

    Cytat Zamieszczone przez _Pawel Zobacz posta
    Nie potrafię zdecydować, który sprzęt jest lepszy .
    Bo jesteś nadal na etapie podobnym jak ja czyli tam gdzie sprzęt nie ogranicza możliwości i nie wykorzystuje się w pełni tego co oferuje.
    Ja nadal czuję niesamowita frajdę biorąc jakiegoś nikona do łap i intuicyjnie nim robię zdjęcia, nie martwię się o baterie i nadal odczuwam lepszy komfort co do personalizacji.
    Dopiero trójki sony mają to czego mi brakuje ale to odległa przyszłość ze względu na cenę.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _Pawel Zobacz posta
    ...szerzej jest problem bo na FE 28/2 ludzie narzekają, że mocno zniekształca obraz, tutaj 28/1.8G jest bez konkurencji...
    Ogólnie nie stawiałbym na tej samej półce D750 i A7II, ten pierwszy mimo pewnych ograniczeń to sprzęt nawet do zastosowań zawodowych, ale dla amatora faktycznie nie wszystkie zalety D750 muszą być istotne. Z resztą A7II też ma kilka istotnych zalet. Ale wracając do szkieł to w FE 28/2 poczyniono jeden za to istotny kompromis. Jego ogniskowa wynosi około 26mm i dopiero po korekcji (automatycznej w body lub programowej) kąty widzenia odpowiadają tym z klasycznej 28ki. Po takiej operacji tracimy co prawda odrobinę rozdzielczości, ale sam obiektyw zachowuje się wtedy wzorcowo. Mam (miałem) też pozostałe które wymieniłeś (oraz nowy 24/2.8 ), ale 28/2 jest moim ulubionym, bo jest ostry, kontrastowy, lekki i kompaktowy a AF ma bardzo szybki. Dziś przeżyłem też chwilę grozy z FE 85/1.8, który spadł mi z okna prosto na betonowy chodnik (z wysokości około 3 metrów). I nic się nie stało, chyba jakiś cud. Mam nadzieję, że po czasie nie okaże się, że coś w środku pękło, ale sprawdziłem i na razie wszystko gra. Miałem kiedyś Nikkora 85/1.8 G i coś mi się wydaje, że nie przeżyłby takiej próby. No chyba, że drugi cud by się zdarzył.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 02-10-2018 o 10:22

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _Pawel Zobacz posta
    Miałem pożyczone A7II na dobę. W komplecie z FE85/1.8. Nie zmienię swojego D750, ale gdybym kupował nowy sprzęt, to miałbym dylemat. Poniżej takie moje luźne przemyślenia:

    - automatyczny tryb AF działa o niebo lepiej w Sony, twarz wykrywa bez problemu, dodatkowym przyciskiem uruchamia się ostrzenie na oko. Gdyby na oko ustawiał się od razu, to byłoby perfekt. Problemem jest, gdy wykryje twarz, a model ma w buzi jakąś zabawkę - ostrzy wtedy na zabawkę
    - szybkość AF Sony i D750 + 50/1.8G w sumie taka sama, na centralnym punkcie Sony nawet szybsze
    Testy robiłeś przy naturalnym świetle, czy przy jakichś domowych żarówkach ?

    Co do wyboru obiektywów, mówiąc oczywiście o natywnych szkłach pod FE, to problemem wydają się być ogniskowe do 28 i od 85 mm. Chyba, że ktoś ma nieograniczony zasób gotówki...
    A7 III | A7 II | 35 1.4 | 55 1.8 | 85 1.4 |

  4. #24

    Domyślnie

    A7 i A7II też się nadaje do pracy. Paweł Słowik nimi robi śluby. Adam Trzcionka ma na stronie zdjecie z a7. I ja się w tym szacownym gronie ustawię, bo robiłem raz koledze wesele a7 i było całkiem ok (co mnie nieco zaskoczyło).

  5. #25
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez themadablues Zobacz posta
    Testy robiłeś przy naturalnym świetle, czy przy jakichś domowych żarówkach ?

    Co do wyboru obiektywów, mówiąc oczywiście o natywnych szkłach pod FE, to problemem wydają się być ogniskowe do 28 i od 85 mm. Chyba, że ktoś ma nieograniczony zasób gotówki...
    Jakie tam testy, zdjęcia robiłem .
    W domu, światło z okien, korytarz bez okien (brzydkie, za ciemne, ale trafione), wieczorem przy żarówkach w pokoju. Trochę też krzaków na dworzu.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _Pawel Zobacz posta
    Jakie tam testy, zdjęcia robiłem .
    W domu, światło z okien, korytarz bez okien (brzydkie, za ciemne, ale trafione), wieczorem przy żarówkach w pokoju. Trochę też krzaków na dworzu.
    To dosyć zaskakujące, do tej pory spotykałem się z opiniami, że w kiepskich warunkach w a7 czy w a7II af jest znacznie gorszy od tego w d600. Może to kwestia użytych szkieł
    A7 III | A7 II | 35 1.4 | 55 1.8 | 85 1.4 |

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    A7 i A7II też się nadaje do pracy. Paweł Słowik nimi robi śluby. Adam Trzcionka ma na stronie zdjecie z a7. I ja się w tym szacownym gronie ustawię, bo robiłem raz koledze wesele a7 i było całkiem ok (co mnie nieco zaskoczyło).
    Mój znajomy chyba jeszcze do zeszłego roku odwalał weselną kaszanę jakimś rebelem. Nie chodzi mi o to, że A7II nie da się na chleb zarobić tylko o to, że D750 jakby bardziej spełnia pewne zawodowe warunki: pewny AF, świetna jakość obrazka, przyjazna pracującej ręce ergonomia, dwa sloty na kartę itd.

  8. #28
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez themadablues Zobacz posta
    To dosyć zaskakujące, do tej pory spotykałem się z opiniami, że w kiepskich warunkach w a7 czy w a7II af jest znacznie gorszy od tego w d600. Może to kwestia użytych szkieł
    Jak miałem D600 to porównywałem A7 i A7II do niego, A7 pierwszy wydawał mi się bardzo słaby, nie radził sobie w wielu przypadkach, w A7II wydaje mi się że jest podobnie do D600, a przy poznaniu i przestawieniu się na tego typu af uważam że lepiej miałem tylko w D750.

  9. #29

    Domyślnie

    A z czym używałeś tych 7mek ? ze szkłami Sony FE, samyangami czy czymś innym ?
    A7 III | A7 II | 35 1.4 | 55 1.8 | 85 1.4 |

  10. #30
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Z kitem 28-75 i 1.8/85, miałem też 1.8/50 ale to zaniżało wydajność af do poziomu trybu Lv w D90, więc się nie sugerowałem.

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Adapter Commlite Nikon - Sony a7ii -opinie?
    By ck_dezerter in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-08-2018, 08:22
  2. Canon 6D czy Sony A7II lub A7R.
    By meliszipak in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 16-07-2018, 19:35
  3. Wybór systemu Nikon D750, Canon 6d MarkII, Sony A7II
    By aldam in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 16-12-2017, 19:30
  4. Nikon 1J5 vs Sony A7II (amatorsko)
    By vid3 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-09-2016, 15:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •