Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
Pod reportaż trzeba by chyba wspomagać się przejściówką pod canona i jakieś jasne 35mm zapiąć, ma to sens według mnie, do tego fe85 bo jest kozacki ( po kilku małych testach ) i właściwie obleci się tymi dwoma bez problemu.
D600 oczywiście zakup używanego, wykorzystanie akcji serwisowej i korzystanie z obiektywów jakie daje system to wielki plus.
Jakość af w tak starym sprzęcie jak D600 często wypada lepiej niż A7 według mnie.
W A7II niczego nie brakuje od strony AF i jest akceptowalne do tego co znam z D600, D7200 czy nawet D750 ( tu mamy na duży plus kiepskie warunki oświetleniowe gdzie af jest rewelacyjny ).
Af w A7II w niczym mnie nie ogranicza, śledzenie wychodzi lepiej, pokrycie punktami af dla mnie wielki wielki plus, fazowe punkty na szybkim obiektywie jest błyskawiczne, kontrastowe lubi pompować ale można się tego nauczyć, do tego eyeAF i skuteczne faceAF.

Zawsze polecam D600 bo łatwo kompletować zestaw z obiektywami czy to ze stałkami czy z zoomami jasnymi/ciemnymi, ja dwa razy kupowałem sprzęt pod konretny cel/zlecenie i po odsprzedaniu raczej nic nie straciłem, A7II i nowsze można spokojnie brać jeśli się chce w systemie na dłużej zadomowić, a używanie manuali nie jest wymuszone tylko jest zabawą.
Po co przejściówka na 35mm, skoro jest Sigma A pod FE?