Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1

    Domyślnie Tamron 150-600 G2 działanie stabilizacji.

    Od niedawna jestem posiadaczem tytułowego Tamrona wraz z D750.
    Zastanawia mnie działanie stabilizacji przy zdjęciach w ruchu, a konkretnie foto-loto.
    Zdjęcia na krótkich czasach z włączoną stabilizacją wychodzą poruszone. Doczytałem później, że z krótkimi czasami lepiej ją wyłączyć, co też zrobiłem i jest ok.
    Na dłuższych czasach (1/100-1/400) niestety jest to samo. Po wyłączeniu stabilizacji miałem od razu więcej ostrych zdjęć.
    Testowałem wszystkie tryby, które są dostępne na obiektywie, ale w żadnym z nich nie było dobrych rezultatów.
    Czy ten typ tak ma, czy jednak jest coś nie tak z moim egzemplarzem? Robiłem też testy na obiektach statycznych i tutaj VC spisuje się dobrze.
    Wcześniej używałem aparatów ze stabilizacją matrycy i tam nie miałem takich problemów, tzn. zawsze miałem włączoną stabilizację i w zasadzie nie musiałem jej nigdy wyłączać.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kulbit Zobacz posta
    Od niedawna jestem posiadaczem tytułowego Tamrona wraz z D750.
    Zastanawia mnie działanie stabilizacji przy zdjęciach w ruchu, a konkretnie foto-loto.
    Zdjęcia na krótkich czasach z włączoną stabilizacją wychodzą poruszone. Doczytałem później, że z krótkimi czasami lepiej ją wyłączyć, co też zrobiłem i jest ok.
    Na dłuższych czasach (1/100-1/400) niestety jest to samo. Po wyłączeniu stabilizacji miałem od razu więcej ostrych zdjęć.
    Testowałem wszystkie tryby, które są dostępne na obiektywie, ale w żadnym z nich nie było dobrych rezultatów.
    Czy ten typ tak ma, czy jednak jest coś nie tak z moim egzemplarzem? Robiłem też testy na obiektach statycznych i tutaj VC spisuje się dobrze.
    Wcześniej używałem aparatów ze stabilizacją matrycy i tam nie miałem takich problemów, tzn. zawsze miałem włączoną stabilizację i w zasadzie nie musiałem jej nigdy wyłączać.
    Posiadam od niedawna zestaw D750 i T 150-600 G2 i nie zauważyłem takiego problemu, choć słyszałem o nim w starszej wersji G1. Niestety jeszcze aż tak dużo zdjęć nie wykonałem aby mieć pewność że jednak taka sytuacja nie ma miejsca. Zauważyłem za to problem w którym przestawał działać AF i pomagało wypięcie obiektywu, właściwie to tylko delikatny ruch przekręcenia obiektywu, choć czasem miałem tak że za trzecim razem załapało. Nie pomagało włączenie i wyłączenie czy wyjęcie baterii. Nie występuje to cały czas regularnie, tylko sporadyczne i trafiło mi się to ze cztery razy. Trafiłem na opinie gdzie ponoć ten problem występuje przy nowych obiektywach i styki muszą się dotrzeć i później problem nie występuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam wersję G1 i D750. Przy włączonej stabilizacji mam nieporuszone zdjęcia z czasami 1/200 i przy bardzo krótkich np 1/2500 również. Z D500 identycznie, z tym że 1/30 bez problemu przy zdjeciach statycznych nie ma poruszeń. D750 jest w ogóle jakiś dziwny odnośnie czasów naświetlania, bo np z N70-200 f/2.8 vrII przy 1/5 nie ma poruszeń a z N85 1.8 muszę dawąć czas maks 1/160 bo przy dłuższych czasach już zdjęcia są nieostre.

    Na szczęście od wiosny będzie D850 w miejsce D750

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaweko Zobacz posta
    Mam wersję G1 i D750. Przy włączonej stabilizacji mam nieporuszone zdjęcia z czasami 1/200 i przy bardzo krótkich np 1/2500 również. Z D500 identycznie, z tym że 1/30 bez problemu przy zdjeciach statycznych nie ma poruszeń. D750 jest w ogóle jakiś dziwny odnośnie czasów naświetlania, bo np z N70-200 f/2.8 vrII przy 1/5 nie ma poruszeń a z N85 1.8 muszę dawąć czas maks 1/160 bo przy dłuższych czasach już zdjęcia są nieostre.

    Na szczęście od wiosny będzie D850 w miejsce D750
    to tylko nie wchodź z iso powyżej 1600, bo vs D750 będzie olbrzymie rozczarowanie
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  5. #5

    Domyślnie

    Szukasz zaczepki? Pomyliłeś adres.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaweko Zobacz posta
    Mam wersję G1 i D750. Przy włączonej stabilizacji mam nieporuszone zdjęcia z czasami 1/200 i przy bardzo krótkich np 1/2500 również.
    Czy piszesz o zdjęciach w ruchu?

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    Zauważyłem za to problem w którym przestawał działać AF i pomagało wypięcie obiektywu, właściwie to tylko delikatny ruch przekręcenia obiektywu, choć czasem miałem tak że za trzecim razem załapało. Nie pomagało włączenie i wyłączenie czy wyjęcie baterii. Nie występuje to cały czas regularnie, tylko sporadyczne i trafiło mi się to ze cztery razy. Trafiłem na opinie gdzie ponoć ten problem występuje przy nowych obiektywach i styki muszą się dotrzeć i później problem nie występuje
    Nie zauważyłem u siebie problemu z AF.

    Generalnie przy włączonej stabilizacji podczas wykonywania zdjęć mam takie jakby szarpnięcie w wizjerze.

  7. #7

    Domyślnie

    Co do stabilizacji to ja używałem wyłącznie ostawień 1 i 2 do zdjęć panoramicznych i jak podczas prób schodziłem dobrze z czasami do niższych wartości to podczas pokazów lotniczych po całym dniu już takiego czucia nie miałem. Obiektyw swoją wagę ma i jak próbowałem śmiglaki przy ogniskowej blisko 600mm i czasach 1/15, 1/20, 1/30 to żadne nie miałem trafione. choć to myślę kwestia wprawy. Przy opcji Mode 3 jest pierwszeństwo stabilizacji rejestrowanych obrazów nad stabilizacją w wizjerze. Tylko Ty piszesz że jednak testowałeś wszystkie opcje ?

  8. #8

    Domyślnie

    1/200 statyczne, 1/2500 statyczne i w ruchu. Używam tylko AF-C

  9. #9

    Domyślnie

    W tym szkle występuje zjawisko takich skoków VR.
    Ken nazywa to VR jump.

    Tu jest więcej o tym i o ile Ken entuzjastycznie poleca nowe Tamrony G2 oraz 35mm, 45mm tak właśnie 150-600 jest chyba średnio udany.

    https://www.youtube.com/watch?v=oDczEb3Duf4

    Aczkolwiek nie chcąc nosić klocka N200-500 to raczej trzeba poznać urodę Tamrona i się z nim zaprzyjaźnić jeśli taki zasięg jest potrzebny.
    Sam go rozważałem ale na razie chcę ogarnąć Sigmę 105 1.4 więc poczekam jeszcze i poczytam opinie
    Dla mnie taka długa ogniskowa to jedynie na ptactwo dla relaksu
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  10. #10

    Domyślnie

    T150-600 używam do ptaków i zwierząt. Do samolotów mam N80-400.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-06-2016, 21:05
  2. Wyłączenie stabilizacji.
    By michasacuer in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-08-2013, 14:22
  3. Sigma 70-200 F2.8 Bez stabilizacji
    By Rafski in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 11-09-2012, 13:53
  4. Pytanie co do stabilizacji w 70-300 VR
    By M2SC in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-12-2010, 13:52
  5. sigma 18-200 bez stabilizacji
    By sobee in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-08-2008, 14:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •