Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Kupując obiektyw spotkałem się z kilkoma opiniami że jednak stabilizacja jak i zacinanie się AF w nowym obiektywie Tamrona 150-600 G2 nie występuje, później już po zakupie spotkałem się z informacjami że jednak czasem i nie w każdym modelu problem się trafia. Od dwóch osób słyszałem o problemach na początku gdzie styki powinny się dotrzeć, nie wiem na ile to wiarygodna informacja. Co do stabilizacji podobnie, w zależności jaki obiektyw trafi się i może jednak coś w tym jest, że nowy obiektyw jednak ma bolączki poprzednika, być może nie w każdym modelu i trudno to sprawdzić dokonując zakupu jak wszystko działa. Jednak u mnie trafiło się zawieszanie AF i u kolegi powyżej problem ze stabilizacją. Dobrze jak więcej osób wypowie się ale tylko tych co mają czy mieli te obiektywy serii G2 150-600.
    Tutaj dla przypomnienia recenzje naszych rodzimych fotografów którzy wspomnieli zarówno o stabilizacji jak i o zacinającym się silniku AF wprawdzie w starszym modelu.
    https://www.tamron.eu/pl/magazyn/blog/detail/887/
    http://jeremiaszgadek.pl/tag/tamron-150-600-g2/
    http://www.michalostrowski.com.pl/te...0-600mmG2.html
    https://rafalszozda.wixsite.com/przy...f-5-6-3-di-vc-
    http://www.canon-board.info/threads/...2-dobra-zmiana

  2. #12

    Domyślnie

    Z jednej z podanych recenzji wynika, że jednak Tamron nieźle sobie radzi ze zdjęciami w ruchu z VC. Chyba będę musiał odwiedzić Żytnią.

  3. #13

    Domyślnie

    Ja mam identyczne objawy w Tamronie 100-400. Z tego co zauważyłem to przy krótkich czasach stabilizacja zamraża tło a sam fotografowany obiekt jest nieostry. Przy statycznych zdjęciach jest ok i stabilizacja robi swoje (bardzo wydajnie zresztą). Dlatego wydaje mi się że to może być bardziej problem oprogramowania niż usterki. Próbowałeś zaktualizować soft?

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez tangier ; 03-10-2018 o 12:29

  4. #14

    Domyślnie

    Na co dzień AF nie zacina się, może tylko ze względu na niewielką liczbę zdjęć, ale podczas pokazów gdzie przez 4 dni od rana do wieczora fotografowałem, zaciął mi się AF bodajże cztery czy pięć razy. I teraz jestem ciekawy czy wpinając obiektyw do Tap-in console coś mi może to pomoc z zacinającym się AF, pod warunkiem oczywiście jak oprogramowanie jest starsze, bo jeśli wgrane jest najnowsze to zastanawiam się czy to już teraz wysyłać do serwisu czy jednak czekać i zobaczyć czy ten problem minie. Bo jak już wcześniej wspomniałem niby styki powinny się dotrzeć. Wiec teraz pytanie czy ktoś podpinał do tap consoli i problemy minęły ?

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tangier Zobacz posta
    Ja mam identyczne objawy w Tamronie 100-400. Z tego co zauważyłem to przy krótkich czasach stabilizacja zamraża tło a sam fotografowany obiekt jest nieostry. Przy statycznych zdjęciach jest ok i stabilizacja robi swoje (bardzo wydajnie zresztą). Dlatego wydaje mi się że to może być bardziej problem oprogramowania niż usterki. Próbowałeś zaktualizować soft?

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
    Niestety nie mam konsoli

  6. #16

    Domyślnie

    Że tak wtrącę

    Cytat Zamieszczone przez slaweko Zobacz posta
    [...]Na szczęście od wiosny będzie D850 w miejsce D750
    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    to tylko nie wchodź z iso powyżej 1600, bo vs D750 będzie olbrzymie rozczarowanie
    D850 + N28-105/3.5-4.5D (typowy obiektyw do zadań typu "tu byłem" i nic ponad to): f4.5 / 1/800s / iso11400


    Mi szum nie spędza snu z powiek...
    Ostatnio edytowane przez popi ; 13-10-2018 o 17:07
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  7. #17

    Domyślnie

    @tangier napisałeś:
    Cytat Zamieszczone przez tangier Zobacz posta
    Ja mam identyczne objawy w Tamronie 100-400. Z tego co zauważyłem to przy krótkich czasach stabilizacja zamraża tło a sam fotografowany obiekt jest nieostry. Przy statycznych zdjęciach jest ok i stabilizacja robi swoje (bardzo wydajnie zresztą). Dlatego wydaje mi się że to może być bardziej problem oprogramowania niż usterki. Próbowałeś zaktualizować soft?
    Czy zastanowiłeś się nad tym CZEGO poruszenia ma niwelować stabilizacja?
    Jeśli nie to Ci podpowiem. Chodzi o ruchy obiektywu, czyli właściwie fotografa, a nie fotografowanego obiektu.
    Czy wyobrażałeś sobie że dla tego że Ty używa obiektywu z ze stabilizacją, to np. liście na drzewie przestana się poruszać, albo osoby zamrą w bezruchu?

    Stabilizacja zniwelowała Twoje poruszenia aparatem z zamocowanym obiektywem i dla tego tło wyszło dobrze, natomiast to co się poruszało - poruszało się nadal w trakcie naświetlania i "rozmazało się" na zdjęciu. Jeśli chcesz mieć zamrożony ruch to albo krótkie czasy, albo panoramowanie (ale oczywiście nie zawsze ma to sens).

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    Czy zastanowiłeś się nad tym CZEGO poruszenia ma niwelować stabilizacja?
    Jeśli nie to Ci podpowiem.
    Nie musisz, dziękuję.
    Miałem już naprawdę sporo teleobiektywów ze stabilizacją ale tylko w tym efekty są tak skrajne. W zasadzie wszyscy spotterzy robią zdjęcia z włączoną przez cały czas stabilizacją, bez względu na używane czasy. Na zasadzie: przy długich czasach pomaga a przy krótkich nie przeszkadza. Z tym obiektywem jest to po prostu niemożliwe.
    Fotografia lotnicza to w zasadzie panoramowanie przez większość czasu

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  9. #19

    Domyślnie

    OK., pomyślałem ze jesteś osobą, która kupiła sobie obiektyw, ze stabilizacją i spodziewa się łamania praw fizyki (oczywiście nieświadomie). Nagle okazuje się że stabilizacja działa inaczej niż się spodziewa i to co się porusza wychodzi rozmazane.
    Czasem podobnie zachowują się osoby, które pierwszy raz w życiu robią zdjęcia UWA, (np 10 mm na DX) i są zdziwione podobnym efektem do tego jaki opisałeś. Przy czasie np. 1/15 s, tło ostre, ludzie poruszeni. A to wina zwykłej prędkości kątowej.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-06-2016, 21:05
  2. Wyłączenie stabilizacji.
    By michasacuer in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-08-2013, 14:22
  3. Sigma 70-200 F2.8 Bez stabilizacji
    By Rafski in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 11-09-2012, 13:53
  4. Pytanie co do stabilizacji w 70-300 VR
    By M2SC in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-12-2010, 13:52
  5. sigma 18-200 bez stabilizacji
    By sobee in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-08-2008, 14:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •