Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
Obawiam się, że nie uda się przeskoczyć małym budżetem do wysokiej jakości poprzez zakup body Fx z najniższej półki i tanich obiektywów. Wszystko zresztą zależy od tego, co znaczy wysoka jakość. Jednak rozumując potocznie to sądzę, że należałoby myśleć o poziomie D750 albo używkach D800, D810 i Sigmach Art.
No dokładnie też tak myślę że 610 ze swoim Af po przejściu z D7200 mogłbym nie dac rady ,czyli pewnie optymalne by było d750 ,a jakbym miał mieć tylko sigmy art to pewnie i d7200 by mnie wtedy zadowolił , kombinowałem tak ,ze lepsza/droższa pucha na tych samych ,podobnych obiektywach da lepszy efekt ,a po przegładnieciu testów , czy nawet tych dwóch filmików z youtube ,które wkleiłem wydaje się być dokładnie odwrotnie ,że to pełna klatka wymaga jeszcze lepszych obiektywów .Jak mówiłem nie pieniadze są najwazniejsze ,ale to hobby typu wyjazdy ,rodzinne zdjecia ,dzieci ,uroczystości ,chrzciny,śluby etc. i nie wyobrażam sobie biegania z 5 stałkami na każdą okoliczność ,nie mówię ,że nie zmieniam obiektywów czy chcę robic wszystko jakimś kitem 18-200 ,ale tez musi być sens i granica ,zresztą przy reporterce też uzywają 24-70 ,a ''ślubniaki'' mają kilka puszek na biodrach i nikt obiektywów w koło nie zmienia .

- - - - kolejny post - - - - - -

Cytat Zamieszczone przez Nachzehrer Zobacz posta
Staną się. Zdjęcia będą z FX. a nie z DX [If you know what I mean].

Niestety nie mam D7200 więc się nie wypowiem w temacie porównania. Zaryzykował bym stwierdzeniem ze dobry fotograf zrobi i D7200 i D7500 praktycznie takie same zdjęcia.
Różnice są:
albo w tym czy się akceptuje 1 slot SD vs 2 sloty SD (u mnie to akurat 1 slot). I nie powiem z jednej strony mi to nie przeszkadza z drugiej strony gdzieś tam z tyłu głowy mnie ciągle coś boli...
przypuszczam (po testach ze) w buforze... dla mnie ten w D7500 jest wystarczający/za duży i szybkostrzelności (WoW)
Grupowego AF nie przetestowałem jeszcze.
Gibany ekran + dotyk - jednak gdzieś tu się kłania "lekkość" bezluster/komórek gdzie dotykasz i masz foto (touch, focus and foto).

I według mnie wszystkie te bajery D7500 nie są warte dopłaty przy obecnej różnicy cenowej D7200 vs D7500 vs FX.


I sorry za stwierdzenie ale jak fotograf du... to zdjęcia komórką się lepsze* zrobi.

*opinia klienta jednego ze ślubów
**proszę "ślubniaków" o nie oburzanie się, sytuacja miała miejsce w innym państwie :P
Wiesz ,jak to mówią każdy mierzy swoja miarą ...akurat ja nie z tych co przedłuzją sobie męskość większym aparatem czy nowym suv'em

Co do jeszcze d7200 vs D7500 to pewnie najwięcej bym skorzystał na tym ekraniku i moze na tym af jakby go ogarnął ...po dokładnej analizie wydaje się ,że zdjecia w raw to nawet d7200 ma lepsze ,z kolei w jpg na wyższych czułościach d7500 lepiej być moze w prakyce mało zauwazalne by były te róznice

a tak lużno co do ''ślubniaków'' to miałem 3 śluby w bliskiej rodzinie i nawet bym sie zgodził z opinią tego Pana ...niestety ,robią bym powiedział szkolne błędy ,ale nie o tym temat ...być może na żadnym ślubie nie było nikogo ze ''ślubniaków'' z forum Nikona