Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41
  1. #21

    Domyślnie

    He, he, może ten kolega co miał kaszkę DX przy ISO 200 to też użył takiej hiperboli dla prowokacji?
    Ale jak chodzi o ciemny kościół, to ja się nie znam, nic już nie piszę.

    Ps. W rozważaniach nad wyższością FX nad DX (do tego sprowadza się większość wątków na forum ) proponuję dodać kwestię GO. Tam, gdzie nie jest wskazane ostre jedno oko, kwestia przewagi FX w ISO chyba trochę maleje? Każdy z formatów, ma swoje wady i zalety, w każdym razie ja je widzę.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    He, he, może ten kolega co miał kaszkę DX przy ISO 200 to też użył takiej hiperboli dla prowokacji?
    Ale jak chodzi o ciemny kościół, to ja się nie znam, nic już nie piszę.

    Ps. W rozważaniach nad wyższością FX nad DX (do tego sprowadza się większość wątków na forum ) proponuję dodać kwestię GO. Tam, gdzie nie jest wskazane ostre jedno oko, kwestia przewagi FX w ISO chyba trochę maleje? Każdy z formatów, ma swoje wady i zalety, w każdym razie ja je widzę.
    W sensie,że muszę przymknąć bardziej fx przy większej GO czyli podbić również iso przy małej ilości światła co eliminuje tą przewagę według Ciebie ?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przemu Zobacz posta
    W sensie,że muszę przymknąć bardziej fx przy większej GO czyli podbić również iso przy małej ilości światła co eliminuje tą przewagę według Ciebie ?
    Zgadłeś
    Oczywiście to na pewnym stopniu ogólności, jest podobnie prawdziwe/nieprawdziwe jak stwierdzenie, że FX to zysk +1EV i koniec, kropka. W praktyce dochodzi kwestia szerokości szkieł, kwestia obróbki RAW, tego co i jak da się wyciągnąć z cieni, potrzebnej czy wystarczającej GO, itd. Wiadome sprawy. Trzeba decydować pod siebie, biorąc pod uwagę konkretne zastosowania z jednej strony, aspekt finansowy z drugiej.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    W rozważaniach nad wyższością FX nad DX (do tego sprowadza się większość wątków na forum ) proponuję dodać kwestię GO. Tam, gdzie nie jest wskazane ostre jedno oko, kwestia przewagi FX w ISO chyba trochę maleje?
    Przecież od razu oba formaty można porównać do micro 4/3 życie matryc 1--calowych. Przecież po adekwatnym domknięciu różnice się zacierają. I nie wiem czemu porównanie sprowadzasz do ostrości na jednym oku która ma miejsce jedynie w ciasnych portretach. W normalnym fotografowaniu nie ma z tym problemu. Różnica polega na tym, że przy FX można mieć zysk na ISO czy GO i ewentualnie sobie przymknąć jak potrzeba, a DX się nie otworzy jeśli potrzebujemy tego FX'owego zysku

  5. #25

    Domyślnie

    Wiem, że jesteś bezkrytycznym zwolennikiem fx. Ja to nawet rozumiem, warto mieć swój styl i każdą dyskusję na tym forum sprowadzić do wyższości FX nad DX (warto przypomnieć tytuł wątku )
    Jeśli coś nie pasuje do własnej układanki, wyciągasz jakieś m4/3, podobnie mogę zapytać, dlaczego nie MF? W ostatnim zdaniu zastąp FX MF, DX FX i też będzie to podobnie prawdziwe/nieprawdziwe w zależności od sytuacji, którą podstawisz. Lub stopnia oderwania od rzeczywistości rozważań teoretycznych.
    Po prostu do twierdzenia "zysk FX nad DX to +1EV" dodaj kwestię GO, która jednak czasem ma znaczenie, resztę już zasugerowałem powyżej, nie ma się co powtarzać.
    Ostatnio edytowane przez poste ; 03-10-2018 o 07:18

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Wiemy, że jesteś bezkrytycznym zwolennikiem fx.
    Poste - z całym szacunkiem, ale co to kurna, jest?

    Jakie my i ty?

    Wypowiadasz się za wszystkich forumowiczów? Nie sądzę...

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Poste - z całym szacunkiem, ale co to kurna, jest?

    Jakie my i ty?

    Wypowiadasz się za wszystkich forumowiczów? Nie sądzę...
    Już poprawiłem, mea culpa

  8. #28

    Domyślnie

    To dobrze, bo jestem uczulony na takie rzeczy.
    Sorry...

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Wiem, że jesteś bezkrytycznym zwolennikiem fx. Ja to nawet rozumiem, warto mieć swój styl i każdą dyskusję na tym forum sprowadzić do wyższości FX nad DX (
    Parę lat używałem równolegle FX i FX także podtrzymuję swoje zdanie odnośnie 1EV przewagi.

  10. #30

    Domyślnie

    Spróbuj kiedyś z ciekawości d7200 (czy d7500, d7100). Wiem, że to takie zabawki, taniocha w porównaniu z dobrym FX, ale jeśli się przełamiesz, być może zdziwisz się, ile można z nich wydusić. Oczywiście nie we wszystkich zastosowaniach, np. dla szukających minimalnej GO nie będzie to optymalny wybór. No i warto pamiętać, że to nie topowe body, co zrozumiałe.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. jakość zdjęć!
    By Wydra117 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-04-2011, 02:02
  2. [ Krajobraz ] Jakość zdjęć...
    By Seeker in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 13-09-2008, 13:18
  3. Jakość zdjęć ...
    By fumio in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-10-2007, 15:47
  4. VR a jakośc zdjęć
    By theSOKOL in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-06-2007, 13:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •