Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 41
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przemu Zobacz posta
    mam wrazenie ,że stare d5000 na 1000 iso szumiał mniej ,albo było to przyjemniejsze niż D7200

    przy okazji ten D610 ma faktycznie taki słaby Af ,zwłaszcza w ciemniejszych pomieszczeniach ?
    To już pojechałeś. D5000 ma matrycę jak D90, to jest przepaść w stosunku do każdego nowszego modelu. D7200 jest lepszy o prawie 2EV, a przy wyciąganiu z cieni o 4EV.

    Ale jak jesteś tak wrażliwy na szum, to tylko pełna klatka. D600/610 w ciemnościach ma słaby AF-C, testowane na salach tanecznych oświetlonych tylko kolorowymi ledami. Zdecydowanie lepiej sprawuje się D750.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  2. #12

    Domyślnie

    Skoro d7200 szumi dla Ciebie za bardzo powyżej ISO 400 to nie wiem czy FX z dolnej półki będzie satysfakcjonujący... no, chociaż może faktycznie będziesz miał akceptowalne ISO 800

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli D5000 szumiał mniej od D7200 to znaczy że będzie podobny do D500 czy D7500, a może nawet lepszy ?

  4. #14

    Wink

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Skoro d7200 szumi dla Ciebie za bardzo powyżej ISO 400 to nie wiem czy FX z dolnej półki będzie satysfakcjonujący... no, chociaż może faktycznie będziesz miał akceptowalne ISO 800
    No już ciepili się słowka i jest zabawa ...no napisałem ,ze mam wrażenie takie ,wiadomo ,ze pewnie tak nie jest ,ale juz tego nie spawdzę W każdym bądż razie jest nie dosyt w tej kwestii w D7200 ...a Ty kolego jak nie widzisz szumów to masz fajnie ,aparatu nie muszisz zmieniać ..zazdroszcze

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jeśli D5000 szumiał mniej od D7200 to znaczy że będzie podobny do D500 czy D7500, a może nawet lepszy ?
    A tu już nie rozumiem , D500 nie biorę pod uwagę bo za duży kloc , ponadto co ma piernik do wiatraka ?

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Wszystkie nowe puszki jak D3400, D5600 i D7500 mają ładne kolorki w jpg, ludzie chcą podbitego nasycenia, kontrastu i wyostrzenia jak np w fuji, więc tak zrobili też w nikonie, jeśli się używa jpg to można iść w tym kierunku.
    Kolorki w fuji, te które sa dla nich tak charakterystyczne nie sa uzyskiwane na skutek podbicia nasycenia czy kontrastu. Kiedy w aparacie zjadę nasycenie dla JPG dalej kolorki sa fajne ładne, oczywiście mniej nasycone ale dalej takie specyficzne cukierkowe. Te kolorki to raczej skutek filtra xtrans na matrycy lub jakiejś innej sztuczki programowej a nie samego podbicia kontrastu czy nasycenia.

  6. #16

    Domyślnie

    Ponadto nie napisałem ,ze nie akceptowalne ,tylko ,że zaczyna się degradacja obrazu co łatwo sprawdzić robiąc zdjęcia od 400 iso wzwyż ,lub wejść na dpreview ,wybrać low ligft , kawałek ze szczegółami i lecieć od 400 ...jak nie zobaczysz róznicy to cofam info. że zazdroszczę
    Co do dolnej czy górnej półki to chyba już nie ma znaczenia odnosnie iso ,tam juz chyba różnice są gdzie indziej ,ergonomia ,autofocus itd.
    Ostatnio edytowane przez przemu ; 02-10-2018 o 15:50

  7. #17

    Domyślnie

    1. Naprawdę, nie interesują mnie tablice testowe dpreview i nie są dla mnie wyrocznią. Duuużo zdjęć zrobiłem d7200 w różnych warunkach i mam swoje zdanie. Oglądanie zdjęć piksel po pikselu nic w praktyce nie daje.
    2. Nie mam zamiaru brnąć w teoretyczne rozważania o degradacji obrazu, ISO, itd, bo raczej do niczego one nie prowadzą.
    3. Nie lubię szumu, ziarna, itd, i rzadko wchodzę na wysokie ISO, ale opinia, że ISO powyżej 400 jest w d7200 dla Ciebie nieakceptowalne jest dość kuriozalna (zwłaszcza w kontekście d5000 i lepszego ISO 1000) ale chętnie popatrzę na Twoje przykłady.
    4.
    Co do dolnej czy górnej półki to chyba już nie ma znaczenia odnosnie iso...
    Oj, mylisz się dość mocno.
    5. Jeśli robisz dużo zdjęć nocnych czy w podobnie trudnych warunkach oświetleniowych spróbuj techniki zwanej ETTR. Można sporo wycisnąć z matrycy d7200, kupno FX nie jest cudownym rozwiązaniem wszelkich problemów fotografii. Ale pewnie sam musisz się o tym przekonać.

  8. #18

    Domyślnie

    D610 czy D750 da minimum 1EV zysku na szumie względem D7200. Nie wspominając już o D850 czy D5.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    1. Naprawdę, nie interesują mnie tablice testowe dpreview i nie są dla mnie wyrocznią. Duuużo zdjęć zrobiłem d7200 w różnych warunkach i mam swoje zdanie. Oglądanie zdjęć piksel po pikselu nic w praktyce nie daje.
    2. Nie mam zamiaru brnąć w teoretyczne rozważania o degradacji obrazu, ISO, itd, bo raczej do niczego one nie prowadzą.
    3. Nie lubię szumu, ziarna, itd, i rzadko wchodzę na wysokie ISO, ale opinia, że ISO powyżej 400 jest w d7200 dla Ciebie nieakceptowalne jest dość kuriozalna (zwłaszcza w kontekście d5000 i lepszego ISO 1000) ale chętnie popatrzę na Twoje przykłady.
    4.
    Oj, mylisz się dość mocno.
    5. Jeśli robisz dużo zdjęć nocnych czy w podobnie trudnych warunkach oświetleniowych spróbuj techniki zwanej ETTR. Można sporo wycisnąć z matrycy d7200, kupno FX nie jest cudownym rozwiązaniem wszelkich problemów fotografii. Ale pewnie sam musisz się o tym przekonać.
    Ad.1 No mnie trochę interesują bo na czymś trzeba się oprzeć ,a Alfą i Omegą nie jestem , życia też by mi zabrakło ,żeby bez czytania takich testów kupować na chybi trafił kolejne aparaty ,nie mówiąc już o pieniądzach ...natmiast wyrocznią nie są ,bo akurat w tesatch nie piszą ,że D7200 degraduje obraz od niskich czułości ,oczywiscie nie w kazdych warunakch ,jak jest dzien i dużo swiatła to naturaklnie mozna sobie podbić iso ,natomiast tam gdzie jest ciemniej np. kościół bez lampy nie jest wesoło ...

    Ad.2 Ja też nie mam zamiaru pchać się w jakieś przepychanki bo nie mam czasu ,ani ochoty na to ,natomiast trudno mi zamknąć oczy i powiedzieć nic nie widzę Panowie z forum napisali ,że nie szumi ,oczywiście bez złośliwości piszę

    Ad. 3 Co do D5000 to taka trochę prowokacja ,a widzę wszyscy się na to złapali i temat ożył ...w skrócie chodzi o to ,ze pierwsza moja lustrzanka z przed kupy lat ,mam zdjecia z jednego z koncertów ,wszystkie z ciemnym zoomem 18-105 i lampą oczywiscie na iso 1000 i jakoś nie wyglądają gorzej niz D7200 z sigmą 17-50 2.8 ...tak na chłopski rozum człowiek od nowszego aparatu z wyższej półki wymaga trochę wiecej ,żeby już nie było odnoszenia do d5000
    Ponadto akurat natrafiłem przed godziną na temat DX kontra FX ,gdzie kolega z dużo większym doświadczeniem na forum pisze o kaszce w D7200 na iso 200 ! i jakoś nikt tam nie wybuchł śmiechem ,czyli nie tylko ja to widzę ...strona 55

    http://forum.nikoniarze.pl/threads/6...łość/page55

    Ad.5 a dziękuję ,chętnie poczytam w wolnej chwili i domyślam się ,że Fx wszystkiego nie załatwi za mnie dlatego takie pytania,żeby nie pluć sobie potem w brodę ,że to moje błędy nie aparat jednak bo z D7200 jestem ogólnie zadowolony poza tym własnie o czym piszę ,domyślam się ,że jakbym miał same stałki 1.8 i 1.4 to pewnie bym miał to gdzieś ,ale stałka jest jedna 2.0 ,a głownie zoomy 17-50 sigmy i tamron 24-70 2.8 plus parę innych ciemniejszych ,wiadomo z praktycznego punktu .

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    D610 czy D750 da minimum 1EV zysku na szumie względem D7200. Nie wspominając już o D850 czy D5.
    No też mi się tak wydaje bo widziałem nawet testy kolegi Top67 ,co prawda z D7100 i D600 ,ale to prawie to samo co 7200 ,gdzie zdjecia na iso 3200 /D600 wyglądają lepiej niż D7100 na 1600 iso

  10. #20

    Domyślnie

    Przerabialem chyba twoj dylemat i kupilem lampe, ale to juz chyba masz:P Ja akceptuje nawet 3200+ (nawet nie odszumiam bo szkoda detalu:P), lepsza kasza niz bezuzyteczne rozmazance. Pozatym wpadles w petle benchmarkow Jak czesto pakujesz sie w 3200/6400 albo tak nie lubisz szumow no to zielone swiatlo dla fx'a, co nie oznacza, ze i tak zaraz mozesz stwierdzic "cholera, myslalem ze bedzie duzo lepiej" iso 400 pewnie i szumi, ale przy 1:1 i w rawie:P Ja to juz mam nawet plan, chcialbym d7200/d7500 i do tego d610/d750 ze stalka albo 24-70 i na jakis czas glowa zajeta:P

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. jakość zdjęć!
    By Wydra117 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-04-2011, 02:02
  2. [ Krajobraz ] Jakość zdjęć...
    By Seeker in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 13-09-2008, 13:18
  3. Jakość zdjęć ...
    By fumio in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-10-2007, 15:47
  4. VR a jakośc zdjęć
    By theSOKOL in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-06-2007, 13:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •