Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35
  1. #11

    Domyślnie

    Brałbym Nikkora 200-500 z tego zestawu.
    Z5 + 24-200S + 105S
    D7200 + S17-50/2.8 + AF-P 70-300 + N200-500

  2. #12

    Domyślnie

    bejcman obawiam się tylko czy przez brak uszczelnień nie zajadę go szybko w terenie w mrozy itd.

  3. #13

    Domyślnie

    To weż Sigme Sport 150-600 i masz bardzo solidne uszczelnione szkło. Mam ja od ponad 4 lat i żadnego pyłka żadnego problemu.

  4. #14
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zeberek1 Zobacz posta
    To weż Sigme Sport 150-600 i masz bardzo solidne uszczelnione szkło. Mam ja od ponad 4 lat i żadnego pyłka żadnego problemu.
    A jak z jego wagą?

  5. #15
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2010
    Miasto
    Dabrowa Górnicza
    Posty
    221

    Domyślnie

    Jeżeli 200-500 to uwaga , nie brać w sklepie w ciemno bez przetestowania, niestety moje zdanie jest takie,iż chyba jest z nim tak jak dawniej z Fiatem 126p o czym zresztą można przeczytać w necie . Miałem kiedyś ten obiektyw i nie porwał mnie pomimo tych extra recenzji . Faktycznie oglądając z niego zdjęcia w necie i niektórych tu na forum wypada extra ale nie zawsze jest tak różowo...Nie słyszałem natomiast o sigmie 150-600 sport aby były różnice w egzemplarzach chyba,że się mylę. Natomiast jeżeli trafi się dobry 200-500 to myślę,że do przyrody w tych pieniądzach najlepszy wybór bo w foto loto już tak super nie jest . 200-500 ma super stabilizację, kontrastowy obrazek i miły w odbiorze bokeh. Wykonanie sigmy 150-600 sport , a 200-500 to przepaść na korzyść oczywiście sigmy.

  6. #16

    Domyślnie

    Dziękuję wam za pomoc. Odpuszczam tą sigme 300/2.8 AF. Nie ukrywam , że przemawia do mnie ten Nikkor 200-500 głównie z tego powodu że to jednak obiektyw systemowy. Jestem tylko ciekaw czy jest tak samo ostry niezależnie od ogniskowej i czy przez brak uszczelnień szybko go nie zajadę. O sigmie sport nie myślałem ale widzę, że będę ją brać pod uwagę. Co do Tamrona G2 to się zniechęciłem bo już 2 osoby, które poznałem musiały go serwisować prawie zaraz po zakupie- padał AF.

  7. #17

    Domyślnie

    @Tomaszek21 Nie wiem jak Tamron G2 bo nie miałem go, ale miałem pierwszą wersję i niespełna rok po zakupie (nowy) pojechał do serwisu gdzie wymieniono uchwyt statywowy dlatego że wykręciła się w nim sprężynka gwintu statywowego.
    Dodatkowo został wymieniony silnik auto fokusa bo się przycinał.
    Po kolejnym roku autofokus całkowicie umarł i znów wymiana silniczka, z tym że długo był w serwisie bo podobno nie mogli zdiagnozować usterki.
    Po niespełna 3-ch latach używania gumy na pierścieniach af i ogniskowej napuchły i w końcu postanowiłem sprzedać.
    Też miałem podobny dylemat co Ty, z tym że miałem już doświadczenie z Tamronem i drugi raz już nie skusiłem się na nowszą wersję.
    Wybrałem 200-500, kupiłem wysyłkowo ale odesłałem dlatego że coś z nim było nie tak, tzn. po pierwsze ostrość była porównywalna do Tamiego, ale to było nie to... Do tego stabilizacja też coś mi nie pasowała.
    Po kilku tygodniach kupiłem w innym sklepie (też wysyłkowo) i wydaje mi się że trafiłem dobrze, przede wszystkim ostrość jest tam gdzie powinna, a stabilizacja po prostu zamraża.
    Podsumowując straciłem 100mm ale zyskałem lepszy obrazek i stabilizację.
    Czas pokaże czy to dobra decyzja, na dzień dzisiejszy jest satysfakcja, może mój przykład Ci pomoże w wyborze.
    FX, DX

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puls Zobacz posta
    @Tomaszek21 Nie wiem jak Tamron G2 bo nie miałem go, ale miałem pierwszą wersję i niespełna rok po zakupie (nowy) pojechał do serwisu gdzie wymieniono uchwyt statywowy dlatego że wykręciła się w nim sprężynka gwintu statywowego.
    Dodatkowo został wymieniony silnik auto fokusa bo się przycinał.
    Po kolejnym roku autofokus całkowicie umarł i znów wymiana silniczka, z tym że długo był w serwisie bo podobno nie mogli zdiagnozować usterki.
    Po niespełna 3-ch latach używania gumy na pierścieniach af i ogniskowej napuchły i w końcu postanowiłem sprzedać.
    Też miałem podobny dylemat co Ty, z tym że miałem już doświadczenie z Tamronem i drugi raz już nie skusiłem się na nowszą wersję.
    Wybrałem 200-500, kupiłem wysyłkowo ale odesłałem dlatego że coś z nim było nie tak, tzn. po pierwsze ostrość była porównywalna do Tamiego, ale to było nie to... Do tego stabilizacja też coś mi nie pasowała.
    Po kilku tygodniach kupiłem w innym sklepie (też wysyłkowo) i wydaje mi się że trafiłem dobrze, przede wszystkim ostrość jest tam gdzie powinna, a stabilizacja po prostu zamraża.
    Podsumowując straciłem 100mm ale zyskałem lepszy obrazek i stabilizację.
    Czas pokaże czy to dobra decyzja, na dzień dzisiejszy jest satysfakcja, może mój przykład Ci pomoże w wyborze.
    Dzięki! A długi czas masz tego Nikkora i do jakiej fotografii go używasz ?

  9. #19

    Domyślnie

    Nikkora mam bardzo krótko bo od niespełna miesiąca dlatego na razie nic więcej nie mogę na jego temat powiedzieć.
    Zabieram go głównie do lasu.
    FX, DX

  10. #20

    Domyślnie

    Ja posiadam 200-500 od 12.2017 r i jestem mega zadowolony po przejsciu z tamrona 150-600g1. tak jak koledzy piszą stabilizacja jest niesamowita, zwłaszcza dla mnie jest to ważne gdyż podchodzę zwierzęta w lesie, nie używam czatowni z braku czasu. Można robic nieporuszone zdjęcia na naprawdę niskich czasach. Do tego ładny kontrast i ośtrosc lepsza niż w tamim, jak dla mnie wystarcza. Cały czas chodzę z nim po lesie i nie widzę by dostawały się jakieś pyłki do środka,używałem go kilka razy na mrozach około -7, -9 stopni i działał bez zrzutu. Zauważyłem że w zimie nie zaparowywuje przednie szkło co często zdarzało się w tamronie, nie wspomnę o zacinającym się a-f i wykręcającym gwincie ze stopki statywowej. Ja szczerze go polecam również dlatego że jest ostry na 500 mm co jest bardzo ważne dla mnie gdyż większosc zdjęc z podchodu powstaje właśnie na tej ogniskowej. tamrona musiałem skracac do 500-550 mm.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Stare obiektywy na FX: Nikkor 135mm f/2.8 AI, Nikkor 50mm f/2 AI, Nikkor 35mm f/2.8 AI
    By Mat0387 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2018, 21:39
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-03-2017, 08:58
  3. Odpowiedzi: 86
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 09:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •