Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Domyślnie

Brałbym Nikkora 200-500 z tego zestawu.
    D7200 + S17-50/2.8 + AF-P 70-300 + S300/4

Domyślnie

bejcman obawiam się tylko czy przez brak uszczelnień nie zajadę go szybko w terenie w mrozy itd.

Domyślnie

To weż Sigme Sport 150-600 i masz bardzo solidne uszczelnione szkło. Mam ja od ponad 4 lat i żadnego pyłka żadnego problemu.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez zeberek1 Zobacz posta
    To weż Sigme Sport 150-600 i masz bardzo solidne uszczelnione szkło. Mam ja od ponad 4 lat i żadnego pyłka żadnego problemu.
    A jak z jego wagą?
    Artyści są ważniejsi niż regulamin.

Oszczędny w słowach
    Miasto
    Dabrowa Górnicza

Domyślnie

Jeżeli 200-500 to uwaga , nie brać w sklepie w ciemno bez przetestowania, niestety moje zdanie jest takie,iż chyba jest z nim tak jak dawniej z Fiatem 126p o czym zresztą można przeczytać w necie . Miałem kiedyś ten obiektyw i nie porwał mnie pomimo tych extra recenzji . Faktycznie oglądając z niego zdjęcia w necie i niektórych tu na forum wypada extra ale nie zawsze jest tak różowo...Nie słyszałem natomiast o sigmie 150-600 sport aby były różnice w egzemplarzach chyba,że się mylę. Natomiast jeżeli trafi się dobry 200-500 to myślę,że do przyrody w tych pieniądzach najlepszy wybór bo w foto loto już tak super nie jest . 200-500 ma super stabilizację, kontrastowy obrazek i miły w odbiorze bokeh. Wykonanie sigmy 150-600 sport , a 200-500 to przepaść na korzyść oczywiście sigmy.

Domyślnie

Dziękuję wam za pomoc. Odpuszczam tą sigme 300/2.8 AF. Nie ukrywam , że przemawia do mnie ten Nikkor 200-500 głównie z tego powodu że to jednak obiektyw systemowy. Jestem tylko ciekaw czy jest tak samo ostry niezależnie od ogniskowej i czy przez brak uszczelnień szybko go nie zajadę. O sigmie sport nie myślałem ale widzę, że będę ją brać pod uwagę. Co do Tamrona G2 to się zniechęciłem bo już 2 osoby, które poznałem musiały go serwisować prawie zaraz po zakupie- padał AF.

Domyślnie

@Tomaszek21 Nie wiem jak Tamron G2 bo nie miałem go, ale miałem pierwszą wersję i niespełna rok po zakupie (nowy) pojechał do serwisu gdzie wymieniono uchwyt statywowy dlatego że wykręciła się w nim sprężynka gwintu statywowego.
    Dodatkowo został wymieniony silnik auto fokusa bo się przycinał.
    Po kolejnym roku autofokus całkowicie umarł i znów wymiana silniczka, z tym że długo był w serwisie bo podobno nie mogli zdiagnozować usterki.
    Po niespełna 3-ch latach używania gumy na pierścieniach af i ogniskowej napuchły i w końcu postanowiłem sprzedać.
    Też miałem podobny dylemat co Ty, z tym że miałem już doświadczenie z Tamronem i drugi raz już nie skusiłem się na nowszą wersję.
    Wybrałem 200-500, kupiłem wysyłkowo ale odesłałem dlatego że coś z nim było nie tak, tzn. po pierwsze ostrość była porównywalna do Tamiego, ale to było nie to... Do tego stabilizacja też coś mi nie pasowała.
    Po kilku tygodniach kupiłem w innym sklepie (też wysyłkowo) i wydaje mi się że trafiłem dobrze, przede wszystkim ostrość jest tam gdzie powinna, a stabilizacja po prostu zamraża.
    Podsumowując straciłem 100mm ale zyskałem lepszy obrazek i stabilizację.
    Czas pokaże czy to dobra decyzja, na dzień dzisiejszy jest satysfakcja, może mój przykład Ci pomoże w wyborze.
    D700, D500, D7100, D5000 itp.

Domyślnie

Cytat Zamieszczone przez puls Zobacz posta
    @Tomaszek21 Nie wiem jak Tamron G2 bo nie miałem go, ale miałem pierwszą wersję i niespełna rok po zakupie (nowy) pojechał do serwisu gdzie wymieniono uchwyt statywowy dlatego że wykręciła się w nim sprężynka gwintu statywowego.
    Dodatkowo został wymieniony silnik auto fokusa bo się przycinał.
    Po kolejnym roku autofokus całkowicie umarł i znów wymiana silniczka, z tym że długo był w serwisie bo podobno nie mogli zdiagnozować usterki.
    Po niespełna 3-ch latach używania gumy na pierścieniach af i ogniskowej napuchły i w końcu postanowiłem sprzedać.
    Też miałem podobny dylemat co Ty, z tym że miałem już doświadczenie z Tamronem i drugi raz już nie skusiłem się na nowszą wersję.
    Wybrałem 200-500, kupiłem wysyłkowo ale odesłałem dlatego że coś z nim było nie tak, tzn. po pierwsze ostrość była porównywalna do Tamiego, ale to było nie to... Do tego stabilizacja też coś mi nie pasowała.
    Po kilku tygodniach kupiłem w innym sklepie (też wysyłkowo) i wydaje mi się że trafiłem dobrze, przede wszystkim ostrość jest tam gdzie powinna, a stabilizacja po prostu zamraża.
    Podsumowując straciłem 100mm ale zyskałem lepszy obrazek i stabilizację.
    Czas pokaże czy to dobra decyzja, na dzień dzisiejszy jest satysfakcja, może mój przykład Ci pomoże w wyborze.
    Dzięki! A długi czas masz tego Nikkora i do jakiej fotografii go używasz ?

Domyślnie

Nikkora mam bardzo krótko bo od niespełna miesiąca dlatego na razie nic więcej nie mogę na jego temat powiedzieć.
    Zabieram go głównie do lasu.
    D700, D500, D7100, D5000 itp.

Domyślnie

Ja posiadam 200-500 od 12.2017 r i jestem mega zadowolony po przejsciu z tamrona 150-600g1. tak jak koledzy piszą stabilizacja jest niesamowita, zwłaszcza dla mnie jest to ważne gdyż podchodzę zwierzęta w lesie, nie używam czatowni z braku czasu. Można robic nieporuszone zdjęcia na naprawdę niskich czasach. Do tego ładny kontrast i ośtrosc lepsza niż w tamim, jak dla mnie wystarcza. Cały czas chodzę z nim po lesie i nie widzę by dostawały się jakieś pyłki do środka,używałem go kilka razy na mrozach około -7, -9 stopni i działał bez zrzutu. Zauważyłem że w zimie nie zaparowywuje przednie szkło co często zdarzało się w tamronie, nie wspomnę o zacinającym się a-f i wykręcającym gwincie ze stopki statywowej. Ja szczerze go polecam również dlatego że jest ostry na 500 mm co jest bardzo ważne dla mnie gdyż większosc zdjęc z podchodu powstaje właśnie na tej ogniskowej. tamrona musiałem skracac do 500-550 mm.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni