Close

Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 86
  1. #61

    Domyślnie

    Jak nie musisz na HDD to SSD. Systemowy - nie wiem, Twój wybór, ale nie sadze żeby gra cokolwiek na nim zamuliła.
    Pozdrawiam, Kuba

  2. #62

    Domyślnie

    Pewnie zainstaluje na moim starym ssd na SATA
    Dobra, dzieki, sorry za OT.
    Na HDD najwięcej miejsca mam, wiadomo, ale nie chce żeby przez HDD mi fpsy spadały
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  3. #63
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Plus że ceny lecą w dół ssd, teraz już widziałem 1TB SSD z tych tańszych słabych na sata po ~550zł, a chyba ceny jeszcze spadną, wchodzą pamięci QLC np w crucial BX500, które są taniutkie i na magazyn mogą być.

  4. #64

    Domyślnie

    @koesh; skąd informacja że BX500 są na QLC ? Takie były podejrzenia, ale podobno w tym SSDku zastosowane są 3D TLC takie same jak w MX500, z tym że nie korzystają z bufora DRAM. Ograniczenie TBW może wynikać zarówno z marketingu, jak i z braku właśnie kości DRAM - a więc pewnie znacznie większego wzmocnienia zapisu.
    Tanio można ostatnio kupić MICRONy 1100 - to model bardzo podobny do Cruciala MX300 - czyli bazujący na poprzedniej generacji 3D TLC. 1TB kosztuje własnie ok. 550zł brutto.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  5. #65
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Microna polecam, mam już dwa zamontowane bo taniutkie ( ostatnio były po 159zł i 169zł za 256GB ), w testach plasuje się w czołówce.
    Co do BX500 to dałem się ponieść plotkom, tam jest faktycznie TLC takie samo jak w MX500, problemy w testach są odnośnie kontrolera i efektu bardzo dużego spadku wydajności przy zapełnieniu bliskim 80% co według mnie przekreśla ten dysk.

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Microna polecam, mam już dwa zamontowane bo taniutkie ( ostatnio były po 159zł i 169zł za 256GB ), w testach plasuje się w czołówce.
    Co do BX500 to dałem się ponieść plotkom, tam jest faktycznie TLC takie samo jak w MX500, problemy w testach są odnośnie kontrolera i efektu bardzo dużego spadku wydajności przy zapełnieniu bliskim 80% co według mnie przekreśla ten dysk.
    bo jego szybkość czerpana jest tylko z SLC cache. Jak mamy mało miejsca to system nie ma z czego wydzielić dynamicznego SLC Cache i prędkość spada. Tak samo będzie kiedy zechcemy nagrać znaczną ilość informacji w jednym ciągu - w wersji 480GB, pierwsze 32GB zapiszemy z prędkością 480MB/s ale po zapchaniu bufora szybkość spadnie do 85MB/s - przy zrzutach grafiki może to mieć znaczenie, przy normalnej, "desktopowej" pracy żadnego.

    Ja czekam na sensowne SSDki dedykowane do NASów - czyli takie enterprise dla ubogich Bardzo tanie i bardzo pojemne (8TB mile widziane), bez żadnych SLCcache (zapis na poziomie 200-300MB/s byłby wystarczający), nie muszą mieć też mega osiągów. Mogą być na QLC bylbe poradzili sobie z retencją.
    Ostatnio edytowane przez Pawel Pawlak ; 02-11-2018 o 19:21
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #67

    Domyślnie

    pytanie mam o ilość oraz szybkość pamięci RAM.
    Obecnie mam 2 x 8 GB RAM DDR4 2133 jakiś najtańszy, przynajmniej problemów nie ma tzn. problem jest, nie mają trybu XMP chyba, bo jak włącze ten tryb to komp wywala bluescreen... więc sobie darowałem jakiekolwiek podkręcanie.., kombinowanie z RAM.

    W premiere pro podczas obróbki 4K komputer muli... procesor pewnie nie wyrabia (i7 6700K, OC 4,5 GHz) + 2 SSD oraz 1070Ti...

    Czy wymiana ramu na 32 GB 3000 Hz lub 3200 hz (płyta obsługuje szybsze i nawet chyba 64GB) spowoduje, że premiere pro nie będzie zamulał podczas obróbki 4K ?

    Bo tak, dyski mam szybkie (SSD NVMe oraz SSD SATA), CPU najwolniejszy nie jest... 4rdzeniowa i7 podkręcona delikatnie, to może RAM jest wąskim gardłem?

    pytam bo jak co roku, problem jest z prezentami na święta, rozumiecie sytuację, kupować pierdół nie lubię, wolę coś co mi się przyda/usprawni pracę, pytanie czy usprawni?
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 27-11-2018 o 19:54
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  8. #68

    Domyślnie

    A menadżer zadańci wsysło? (ctrl+shift+esc) -> Wydajność. ew. procesy. Zobaczysz co jest wąskim gardłem.

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    A menadżer zadańci wsysło? (ctrl+shift+esc) -> Wydajność. ew. procesy. Zobaczysz co jest wąskim gardłem.
    nie sprawdzałem... wiesz... nawet odtwarzanie filmu w 4K w premiere pro jest problemem, parę sek działa płynnie odtwarzanie ale zaraz się przycina, stop/start reaguje po 2-3 sek :P a jak dodam efekty jakieś przejścia itp to już tych efektów nie wyświetla... lipa jest.

    ogólnie myślę, że marne szansę nawet po dodaniu RAM ale może, może?

    o żadnej zmianie CPU, płyty RAMU nie ma mowy, to nie są najważniejsze tematy obecnie czyt. są ważniejsze rzeczy w budżecie domowym
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  10. #70

    Domyślnie

    Spoko. To dalej gdybaj i się zastanawiaj zamiast poświęcić 2 minuty na sprawdzenie.

Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Video
    By admin in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-08-2012, 10:47
  2. Video D80 - pytanie
    By NiKtos in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-02-2011, 13:52
  3. 40 min video
    By Kwiatek111 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-01-2011, 04:54
  4. Video hdr
    By Calme in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-09-2010, 04:24
  5. XII Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego i Video FILM VIDEO FOTO Łódż 2-5.04.2009
    By Kargulo in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-03-2009, 09:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •