Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 86
  1. #1

    Domyślnie GPU do Video (davinci resolve)

    Nie gram, do tej pory nie bawiłem się w video, więc wystarczał mi do tej pory Radeon HD5450
    Ale przyszła mi ochota na eksperymenty (a może coś więcej ) z VIDOE i chyba to jest element który musiałbym zmienić w moim "staruszku" (pozostały sprzęt nadal chyba da radę - i7 3930k 4.2GHz, 32GB, kilka SSDków + NAS magazyn).
    Prawdopodobnie będę chciał opanować i pracować Davinci Resolve. Chcę montować, oraz dokonywać korekty barwnej, odszumiać, stabilizować i nie wiem co jeszcze Materiał źródłowy FHD max 100FPS i 4k 25FPS, do tego pewnie zdjęcia do timelaps.

    Jaką minimalnie / optymalnie (koszty i wydajność w edycji grafiki) kartę wybrać ? Pomóżcie jeśli macie jakieś doświadczenie.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #2

    Domyślnie

    Kup starą ale najwyższy model, ma dużo procków do obliczeń i przy montażu sprawdzi się lepiej niż nowszy a niższy model. Kumpel kupił ostatnio GTX480 za 150 zeta, spokojnie pociągnie co trzeba, oczywiście nie musisz aż tak cofać się wstecz - GTX780Ti kupisz np za 700zł.

    PS. Sprawdź tylko jakie grafiki są obsługiwane w wersji DR której chcesz używać, co by się za bardzo nie cofnąć wstecz.
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 26-09-2018 o 09:20
    ;]

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Trzeba poczytać czy ten soft wykorzystuje cuda Nvidii czy lepiej AMD bo jest z tym różnie, generalnie jak Aeon88 napisał ale często soft woli więcej szybkiego gram i wyższe zegary niż samą ilość procesów gpu.

  4. #4

    Domyślnie

    http://documents.blackmagicdesign.co...tion_Guide.pdf

    Strona 37. Instrukcja dla DR14.

    PS. DaVinci Resolve 15 and DaVinci Resolve 15 Studio, CUDA is only supported on NVIDIA GPUs with compute capability 3.0 or higher (Kepler architecture or newer). <- czyli GTX 6xx i wyżej. Co do wymogów, wszystko ma znaczenie, zarówno zegary, jak i ilość procków oraz wielkość pamięci GPU. Najlepiej mieć wszystko razem, dlatego proponowałem najwyższe modele. Taki GTX 780 (bez Ti) jest też w wersji 6GB vram.
    Ostatnio edytowane przez Aeon88 ; 26-09-2018 o 09:37
    ;]

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czyli AMD RX 480 8GB można brać śmiało.

  6. #6

    Domyślnie

    dzięki za podpowiedzi
    Przyznam że trochę się boję kart starszych ze względu na zasilanie. Mam fajny, dobrze pracujący zasilacz 700W a procek z grupy tych bardziej prądożernych. Nowsze karty z tego co widzę, mają zauważalnie mniejszy pobór mocy.

    Powiedzcie jak wygląda ten rynek wtórny ? Mam pewne obawy - być może nie uzasadnione, przed zakupem karty używanej, ze względu potencjalną intensywną pracę w koparce kryptowalutowej, albo od jakiegoś maniaka OC. Brać pod uwagę takie ryzyko, czy nie bardzo ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Brać pod uwagę koparki ale w nich raczej nie montowano drogich wersji np z 8GB gram, osobiście zawsze odradzałem zakup używanych kart graficznych, możesz poszukać coś evga bo tam gwarancja 10 lat zazwyczaj i producent bardzo dobrze realizuje ewentualne naprawy/wymiany, a rejestracja jest po nr seryjnym, może trafisz jakąś sztukę zarejestrowaną, tylko że u nas mało popularna i nie doceniana jest EVGA.

    W sierpniu evga robiła wyprzedaż w swoim sklepie i mieli model gtx1060 6GB po 199 euro w komplecie z zasilaczem i/lub ssd, może jeszcze wyprzedają na allegro ( były po 900zł ) ?
    Można brać śmiało w oryginalnym opakowaniu bo jak napisałem rejestracja gwarancyjna po nr seryjnym.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 26-09-2018 o 12:19

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    możesz poszukać coś evga bo tam gwarancja 10 lat zazwyczaj
    Hmm, na stronie producent pisze o 3 latach gwarancji...

    W sierpniu evga robiła wyprzedaż w swoim sklepie i mieli model gtx1060 6GB po 199 euro w komplecie z zasilaczem i/lub ssd, może jeszcze wyprzedają na allegro ( były po 900zł ) ?
    Gdzie ten sklep? eu.evga.com? Teraz tam widzę 269 EUR bez żadnych "gratisów" za najtańszą wersję.
    Na allegro używek jak na lekarstwo, najtańsza, dwuletnia, za 800 zł.
    FF (Fuji + Fuji)

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja kupiłem w sierpniu na evga.de i dokładnie gwarancja na zasilacz była 10 lat + 2lata w promocji, na karte graficzną 3 lata + 4lata promocji, 10 lat też bywa u nich oczywiście po rejestracji.
    Na allegro ostatnia jest za 999zł wersja 6GB, a w sprzedanych dziesiątki wersji 3GB za 750-850zł.

  10. #10

    Domyślnie

    Obecnie rozważam GTX 1060 6GB i RX580 8GB. Która konfiguracja jest Waszym zdaniem lepszym wyborem przy edycji video ? która ewentualniue lepiej wspomoże LR, PS czy C1pro ?
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Video
    By admin in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-08-2012, 10:47
  2. Video D80 - pytanie
    By NiKtos in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-02-2011, 13:52
  3. 40 min video
    By Kwiatek111 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-01-2011, 04:54
  4. Video hdr
    By Calme in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-09-2010, 04:24
  5. XII Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego i Video FILM VIDEO FOTO Łódż 2-5.04.2009
    By Kargulo in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 28-03-2009, 09:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •