Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Która poziomica na sanki lampy?

    Witam,
    planuję zakup poziomicy montowanej na sanki lampy. Jak zauważyłem są przynajmniej 2 rodzaje: podobna do tej w statywach Manfrotto, czyli oczko i druga - 3D , czyli tak naprawdę 3 poziomice w jednej. Która wg was będzie lepsza do fotografii wnętrz, architektury?
    D610+F100+MB-15+F90x+D70s+AF 50/1.8D+AF 28-105/3.5-4.5D IF+AF 80-200/2.8D ED+SB-28+055PROB+ 141RC=jakieś moje zdjęcia

  2. #2

    Domyślnie

    Te poziomice są zbyt mało dokładne do architektury (miałem tą potrójną kiedyś). Jeśli chcesz osiągnąć idealnie poziome ułożenie aparatu, to włącz linie na matówce i obserwując jak układają się krawędzie ścian będziesz miał idealne piony. Traktuj to dosłownie: idealne. Takiej dokładności, jak korzystanie z linii na matówce nie osiągniesz żadną poziomicą mechaniczną (tzn. bąbelkiem zanurzonym w płynie). Podobno te elektroniczne są dokładniejsze, ale prawdę powiedziawszy nie jestem szczególnie przekonany.

    Ja w każdym razie jestem na zachowanie pionów uczulony i nie korzystam z żadnych poziomic, bo okazały się za mało dokładne, czyli do niczego.

    Acha! Z tej potrójnej, zielonej można zrobić ładny breloczek.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Te poziomice są zbyt mało dokładne do architektury (miałem tą potrójną kiedyś). Jeśli chcesz osiągnąć idealnie poziome ułożenie aparatu, to włącz linie na matówce i obserwując jak układają się krawędzie ścian będziesz miał idealne piony. Traktuj to dosłownie: idealne. Takiej dokładności, jak korzystanie z linii na matówce nie osiągniesz żadną poziomicą mechaniczną (tzn. bąbelkiem zanurzonym w płynie). Podobno te elektroniczne są dokładniejsze, ale prawdę powiedziawszy nie jestem szczególnie przekonany.

    Ja w każdym razie jestem na zachowanie pionów uczulony i nie korzystam z żadnych poziomic, bo okazały się za mało dokładne, czyli do niczego.

    Acha! Z tej potrójnej, zielonej można zrobić ładny breloczek.
    Dokładnie TAK jak pisze Przedmówca. Przerabiałem to samo i siatka w wizjerze jest najlepsza. Trzeba tylko chwilkę cierpliwości i może trochę wprawy, a fotki wychodzą proste.
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  4. #4

    Domyślnie

    Obok siatki dobrze też włączyć poziomicę w wizjerze

  5. #5

    Domyślnie

    Tylko nie da się jednocześnie włączyć i siatki, i poziomicy. Tak mam i w d610, i w d750. Wk..a mnie to , ale chyba tak to jest ustawione? Jeżeli można ustawić żeby jedno i drugie działało jednocześnie, to podpowiedzcie, jak?
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  6. #6

    Domyślnie

    Jak się nie da?
    Siatkę mam na stałe, a poziomicę pod jeden przedni, działa normalnie.
    Oczywiście w wizjerze, nie na ekranie.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  7. #7

    Domyślnie

    Kupilem po kilka poziomiczek z 1, 2 i 3 babelkami z Chin. Kazda sztuke wyrzucilem do smieci bo sie do niczego nie nadawaly. Byly duzo mniej precyzyjne niz te w statywach a niektore byly zle wypoziomowane... zanim kupisz sprawdz czy nie masz do czynienia z produktem o niskiej jakosci.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #8

    Domyślnie

    ja miałem jedną i szlag mnie trafiał zanim wypoziomowałem aparat na statywie, a efekty były takie sobie. Teraz robię proste fotki z ręki używając siatki w wizjerze.
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki za informacje
    D610+F100+MB-15+F90x+D70s+AF 50/1.8D+AF 28-105/3.5-4.5D IF+AF 80-200/2.8D ED+SB-28+055PROB+ 141RC=jakieś moje zdjęcia

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nbogdan Zobacz posta
    Jak się nie da?
    Siatkę mam na stałe, a poziomicę pod jeden przedni, działa normalnie.
    Oczywiście w wizjerze, nie na ekranie.
    U mnie włączenie poziomicy w wizjerze wyłącza widok siatki.
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

Podobne wątki

  1. Poziomica
    By arciszz in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-07-2014, 18:36
  2. D700 i sanki lampy błyskowej
    By blackmetal_x in forum Serwis
    Odpowiedzi: 109
    Ostatni post / autor: 16-02-2014, 16:29
  3. d800 - uszkodzone sanki do lampy blyskowej
    By pawelsul in forum Serwis
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-08-2012, 17:23
  4. Sanki lampy blyskowej
    By Gamling in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 04-02-2008, 16:14
  5. sanki do lampy błyskowej
    By kryzys78 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-05-2006, 21:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •