Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie obiektyw portretowy do DX

    Witam i odrazu przepraszam jeżeli zły dział jestem tu nowa
    Moje pytanie brzymi tak:
    Jakie obiektywy polecacie do NIkona D5300? Idę bardziej w portretowe zdjecia.
    Chciałam zakupić obiektywy 35 mm, 50 mm i 85 mm ale niestety do mojego nikona moge zakupić tylko 35 mm.
    Chce też kupić lampe wiec jakby ktoś miał na sprzedaż albo poleca jakąś to przyjme propozycje.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xvdolce Zobacz posta
    Chciałam zakupić obiektywy 35 mm, 50 mm i 85 mm ale niestety do mojego nikona moge zakupić tylko 35 mm.
    A czemu tylko 35? Na pozostałe nie ma kasy, czy...?

    Cytat Zamieszczone przez xvdolce Zobacz posta
    Chce też kupić lampe wiec jakby ktoś miał na sprzedaż albo poleca jakąś to przyjme propozycje.
    Określ budżet, bo lampa może kosztować 500, albo 2500

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xvdolce Zobacz posta
    Witam i odrazu przepraszam jeżeli zły dział jestem tu nowa
    Moje pytanie brzymi tak:
    Jakie obiektywy polecacie do NIkona D5300? Idę bardziej w portretowe zdjecia.
    Chciałam zakupić obiektywy 35 mm, 50 mm i 85 mm ale niestety do mojego nikona moge zakupić tylko 35 mm.
    Chce też kupić lampe wiec jakby ktoś miał na sprzedaż albo poleca jakąś to przyjme propozycje.
    Do Twojego nikona pasują wszystkie obiektywy z silnikami (praca AF). Co do lampy, polecam poszukać używanej SB-800 lub SB-900. Na początek powinno wystarczyć.

  4. #4

    Domyślnie

    Budżet to 4500 ale oczywiście nie chce wydawać wszystkiego naraz.
    Co do pozostałych to jest inne pytanie bo nie wiem czy bedzie AF sprawny bo wiem że na stronie Nikona nie ma tych obiektyów przy aparatch z matryca DX oprócz 35. A jak przymierzałam 85 to wiem że nie działał przez śrubę.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    myślałam nad tą lampą https://mitoya.pl/lampy-led-wideofil...RoC5dgQAvD_BwE

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    To nie jest lampa błyskowa tylko LED z światłem ciągłym i używa się do doświetlania np w video.
    Sporo lamp jest na rynku, do zastosowań domowych/amatorskich spokojnie chińska z automatyką TTL/HSS/CLS za 200zł można kupić.
    Obiektywy 35, 50, 85 możesz kupić wszystkie z własnym silnikiem czyli nie jakieś starocie sprzed wielu wielu lat, 50mm i 85mm to obiektyw do FX czyli pełna klatka ale możesz podpiąć do swojego i nic się nie zmienia.

  6. #6

    Domyślnie

    To jaką dokładnie lampę polecacie?
    i lepiej wziać 50 mm czy 85 mm?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xvdolce Zobacz posta
    To jaką dokładnie lampę polecacie?
    i lepiej wziać 50 mm czy 85 mm?
    Nieźle skonstruowane pytanie, już stwierdziłem, że nie potrafię czytać ze zrozumieniem

    1. lampa błyskowa: najmocniejsza na jaką cię stać, z funkcją TTL z odchylanym w pionie i poziomie palnikiem, najlepiej z automatyczną regulacją AF
    2. obiektyw : uniwersalną ogniskową do portretu przyjmuje się 80-90 mm dla pełnej klatki, z uwagi że masz aparat z matrycą APS-C musisz brać pod uwagę tzw. CROP który dla twojego aparatu wynosi 1.5, stąd też obiektyw 50 mm po pomnożeniu przez CROP da ci ekwiwalent 75 mm na FF. Stad wychodzi, że nikkor AF-S 50mm f/1.8 G będzie w sam raz.

    Z tym budżetem możesz kupić taki zestaw np.
    1. https://www.optyczne.pl/833-Nikon_Ni...obiektywu.html
    2. https://www.optyczne.pl/982-Nikon_Ni...obiektywu.html
    3. https://www.optyczne.pl/1017-Nikon_N...obiektywu.html (opcjonalnie !!!)

    Lampę będziesz używać rzadziej, wiec dobry zamiennik wystarczy. np. Metz 44 AF-1 lub ciut wyższy model. Inni chwalą YONGNUO i inne chińskie wynalazki. Ale, jeśli cię stać na Speedlight'a od Nikona to warto zainwestować.

  8. #8

    Domyślnie

    Na mały obrazek do portretu 135mm. 85mm zyskało popularność w ostatnich latach ze względu na atrakcyjną cenę obiektywów 85mm w stosunku do 135mm. Stąd prosty wniosek: na aps-s do portretu 85mm.

  9. #9

    Domyślnie

    Mialem je wszystkie na DX. Najbardziej ze wzgledu na ogniskowa do portretu lubilem 50mm. Z 85 mm byl ladniejszy obrazek.
    35 wogole mi nie podeszla. Niby mialo byc szeroko, ale i tak zawsze bylo za wasko.

Podobne wątki

  1. Obiektyw portretowy
    By przemcio_bar1 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 14-03-2010, 19:15
  2. obiektyw portretowy 1.4 do D40?
    By magicduh in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 17-03-2009, 15:36
  3. obiektyw portretowy do D80
    By mycza in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 11-09-2008, 22:26
  4. Obiektyw portretowy
    By lemo in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-02-2007, 18:24
  5. Obiektyw portretowy
    By jarek76 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-10-2005, 10:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •