Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31

Wątek: La Geria

  1. #21

    Domyślnie

    Faktycznie 1-ka z kompozycja najslabiej wypada, szkoda bo ma swietne warunki. W pozostalych zdjeciach widac jakis zamysl i to dobrze wyglada. Dwojka ma swoj klimat, surowy, niemal islandzki krajobraz z kolorystycznie kontastujaca winorosla.

  2. #22

    Domyślnie

    Świetny set, Lanzarote ma swój niepowtarzalny klimat który świetnie ukazałeś. Gratulacje.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Świetny set, Lanzarote ma swój niepowtarzalny klimat który świetnie ukazałeś. Gratulacje.
    A dziekuje, szczerze mowiac to na tej wyspie bylem pierwszy raz, duzo miejscowek dopiero obczailem i wlasnie przez wyjatkowy klimat Lanzarote bede tam wracal, plan jest taki zeby te obczajone miejscowki zrobic o odpowiedniej porze.
    Jak to na wakacjach, malo porankow mialem moc gdzies jechac samochodem(), ten jeden sie udalo a do samej La Geri mialem bardzo blisko, jedyny klopot to przebicie sie przez gory, poza tym calkiem ok, 15min jazdy.

  4. #24

    Domyślnie

    Dzień dobry
    Fajny set Grzegorzu pokazaleś, światełko i edycja bardzo ładnie pokazane.
    Jednak co do kompozycji, to faktycznie może to nie wyszło tak do końca "prfecto" - jednak bym się nie sugerował wakacyjnym pstrykiem
    Dla mnie największy mankament to wysokość umieszczenia aparatu
    Tu mam podobne odczucie.

    Wiem że łatwo ulegasz prowokacji z komentarzy (tylko z forum, to co czytam ) i na siłe bym nie próbował udowadniac nic więcej
    Zrobiłeś zdjęcie i pokazaleś, ale nie trzeba od razu zasypywać/ udowadniać wątku zdjęciami aby komuś coś się spodobało.

    Wielu ludzi przypina nam etykiety (profesjonalista, mistrz itd. ) bo tak to oni nas widzą - choć wielu z nas za takich chce uchodzić i to kwestia indywidualna.
    ( Ja bynajmniej za takiego się nie uważam i każdego poprawiam zaraz , może kiedyś mialem presje - teraz już mam to w nosie, robie co lubie i wyjdzie lub nie )

    Wracając jak nas odbierają, to każdy zazwyczaj myśli że podczas wyjazdu nawet na wakacje powinieneś nie spać, nie odpoczywać i zdjęcia non stop robić!!
    Jak sami wiemy prawda jest inna i nawet podczas mojej ostatniej podróży mialem na to wszystko wyjechane.

    Jesteśmy po to by odpocząć, poznać, dotknąć i czasami jak się uda sfotografować.

    Ci co mają presje fotografowania profesjonalnego, niech spróbują jeździć przez tydzień lub dwa na wakacjach na wschody i zachody - szczególnie z rodziną :P (Świetne doświadczenie życiowe)

    Nie łam się i nie ulegaj presji - bo światło jest zawsze z nami

    Pozdrówki
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  5. #25

    Domyślnie

    Dobrze napisane, tak trzymaj.
    A jak przy okazji zrobicie dobre zdjęcia, to nie mam nic przeciwko
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez biegly Zobacz posta
    Tu mam podobne odczucie.
    A i tak sie nie odzywam, bo szkoda gadac, napisalem na slowa o wysokosci umieszczenia aparatu, ze jest to czysta teoria.
    Chyba z drona bym musial robic te zdjecia, zeby sie spodobalo...powiem tylko, ze w tym miejscu nie bylo mozliwosci, statyw mialem jak nigdy z wysunieta glowica nawet zeby bylo wyzej, takie sprawy to ja widze.
    Wrzucilem pozostale obrobione zdjecia nie zeby komus cos udowodnic a dlatego, ze w temacie watku sa i chcialem pokazac, udowadniac niczego nie musze.
    Dzieki wszystkim i pozdrawiam.

  7. #27

    Domyślnie

    A i tak sie nie odzywam, bo szkoda gadac, napisalem na slowa o wysokosci umieszczenia aparatu, ze jest to czysta teoria.
    Chyba z drona bym musial robic te zdjecia, zeby sie spodobalo...powiem tylko, ze w tym miejscu nie bylo mozliwosci, statyw mialem jak nigdy z wysunieta glowica nawet zeby bylo wyzej, takie sprawy to ja widze.
    Rozumie, ja tylko wyrażałem swoją opinie.
    Wrzucilem pozostale obrobione zdjecia nie zeby komus cos udowodnic a dlatego, ze w temacie watku sa i chcialem pokazac, udowadniac niczego nie musze.
    Przepraszam, najwidoczniej źle to odebrałem.
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

  8. #28

    Domyślnie

    Takie uwagi są zawsze... "trzeba było wejść wyżej", albo "trzeba było dwa trzy kroki w lewo" (akurat tyle, żeby polecieć na łeb ze skarpy...).
    La Geria to fajny rejon i rzeczywiście można tam by coś fajnego znaleźć, szczególnie przy takim świetle jakie miałeś. Dla mnie ma jednak dużo wad, bo to teren rozległy i niespecjalnie można się po nim swobodnie poruszać (a przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie).
    Ale Lanzarote ma bardzo dużo fantastycznych miejsc do zaproponowania.
    Byłem tam (w zimowe ferie) kilkakrotnie i osobiście poleciłbym takie miejsca:
    - plaże Papagayo. Najbliżej dostępne z Playa Blanca (dla mnie najlepsze dla fotografa miejsce na wyspie) - warto mając samochód (ale da radę i na piechotę) podjechać na kraniec wyspy na wschód słońca. W lutym/marcu wschodzi około 7.30 więc spokojnie jest czas by wstać, popstrykać i wrócić do rodziny na wspólne śniadanie (ja przynajmniej tak robię - rodzina lubi pospać i jak wracam ok. 9.00 to są szczęśliwi, że mogli sobie pospać)
    - Montana Roja - dostępna spokojnym spacerem (ok. 1 godziny) z centrum Playa Blanca. Warto wybrać się przed świtem (szlak jest łatwy i dobrze widoczny) i popatrzeć na nocne Playa Blanca. A o wschodzie masz świetne boczne światło na pobliską Fuerteventurę i na stożki wulkanów Parku Timanfaya (tu potrzebny teleobiektyw)
    - szlak z Femes na Plaże Papagayo - do przejścia w ciągu dnia - uwaga - zajmuje do kilku godzin i pod koniec jest dość męczący. Ale widoki na góry i doliny wokół szczytu Chacha Grande - rewelacja
    - El Golfo (jeśli już "wyremontowane") i Los Hervideros - miejsce na zachód słońca. Trzeba mieć trochę szczęścia do warunków, ale jeśli trafisz, to chyba nawet słynne "romantyczne" zachody słońca na Santorini wymiękają.
    - Caleta de Famara - plaża Famara - super miejsce na zachód słońca, niestety jeszcze nie trafiłem tam na chwilę spokoju - tam ciągle wieje i to czasem bardzo potężnie. Ale jak trafisz na trochę spokoju - może być pięknie.
    - Mirador del Rio. Niestety trudno tam dojechać w godzinach wschodu/zachodu - jest mocno oddalone od turystycznych miejscowości. Ale nawet w środku dnia jest to miejsce fantastyczne. Warto być tam raczej po południu - wtedy słońce pięknie oświetla La Graciosę i pomniejsze skały. Dla mnie najładniejsze miejsce na Lanzarote
    - Cueva de los Verdes - dużo ładniejsza od słynniejszej Jameos del Aqua. Koniecznie trzeba mieć ze sobą statyw - i można wyczarowywać piękne obrazki. A już największa "niespodzianka i tajemnica" jaskini (kto był to wie, o czym piszę, kto nie był lepiej żeby sam się przekonał) to skarb dla fotografa - tylko trzeba mieć coś naprawdę szerokiego (ja miałem N10-24) no i oczywiście statyw.
    - z miejsc mniej znanych i oczywistych polecam Charco del Palo i skały Risco Negro. Są dostępne kiedy "mieszkasz" w Costa Teguise i dysponujesz samochodem. Warto się tam wybrać o wschodzie słońca - sytuacja analogiczna do Plaż Papagayo i Playa Blanca - po plenerze wracasz spokojnie na śniadanie do rodzinki

    Lanzarote daje mnóstwo fantastycznych możliwości na zdjęcia - nawet w czasie typowo urlopowego wypadu - nic tylko jechać i fotografować...
    Nikon FX i Olympus m4/3

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez biegly Zobacz posta
    Rozumie, ja tylko wyrażałem swoją opinie.

    Przepraszam, najwidoczniej źle to odebrałem.
    Eeeee no teraz to mnie zle odebrales, nie o twoje slowa mi chodzilo

    Cytat Zamieszczone przez August68 Zobacz posta
    Lanzarote daje mnóstwo fantastycznych możliwości na zdjęcia - nawet w czasie typowo urlopowego wypadu - nic tylko jechać i fotografować...
    Dzieki za rozlegly opis miejscowek, tak sie sklada, ze bylem w Playa Blanca, zwiedzilem cala wyspe i wszystkie miejscowki ktore opisales oraz kilka wiecej, jak wspomnialem obadalem wyspe i nastepnym razem bede wiecej mogl poplanowac, co do wyjazdow na wschody to mnie sie na urlopie nie chce i tyle a i po nocnych szalenstwach nie zawsze powinienem jechac samochodem()...
    Co do La Geri to masz racje, wcale nie jest ta miejscowka tak latwo dostepna jak sie wydaje ogladajacym zdjecie.
    Ostatnio edytowane przez Greg77 ; 13-10-2018 o 19:49

  10. #30

    Domyślnie

    Spoko loko, nie ma sprawy
    :::WEB:::BLOG:::ANALOG:::INSTA:::
    YouTube::: FB:::Strony przyjazne mobilnym!

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Lanzarote - La Geria - take2
    By flyski in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-02-2013, 22:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •