Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Wątek: La Geria

  1. #11

    Domyślnie

    Dwaj koledzy bardzo delikatnie sugerują Ci, że kadr jest nie do końca udany... Jedziesz na kraniec Europy, masz świetne warunki świetlne, zapewne niezły sprzęt i marnujesz wyjątkową okazję na doskonałe ujęcie. Też uważam, że kadr jest do d........y .., i nie tłumacz, że taki był Twój zamiar, jeśli nawet tak było,to dokonałeś złego wyboru.
    Piszesz, że kadrów masz więcej.., że światło pojawiło się na chwilę.., to świadczy o złej filozofii fotografowania. Profesjonalista pojawia się wcześniej, szuka optymalnego ujęcia.., w tym przypadku.., jeśli kadr symetryczny, to dwa dołki z CAŁYMI krzewami po bokach, dalszy dołek pośrodku.., ewentualnie na pierwszym planie jeden cały dołek z winoroślą w okolicach silnego punktu a więc kadr nieco w lewo, góra przesunięta w prawo zrównoważyła by kadr.., aparat nieco wyżej by pokazać więcej zielonego w dołkach...
    ... I teraz się czeka Kolego.., przyświeci czy nie.., jeśli tak to przybywa świetna fotografia do portfolio.., jeśli nie, to tak jak w tym przypadku, wakacyjny pstryk......., który mimo wszystko bardzo mi się podoba. Pozdrawiam.

  2. #12

    Domyślnie

    Nawet nie bede odbijal pileczki bo teoretycznie wszystko wiesz

  3. #13

    Domyślnie

    Niestety teorię nie często da się zastosować w terenie..,sam najczęściej marnuję większość okazji..,a to obiektyw nie taki.., a to nie można przesunąć się ze statywem by kadr był sensowny /góry/ i tysiąc innych powodów.., sam dobrze wiesz jak to jest. Myślę, że to jest właśnie piękne w fotografii, że można mieć nadzieję, że te najlepsze foty są przed nami.., czego z całego serca Ci życzę. Pozdrawiam.

  4. #14

    Domyślnie

    Swietna fota ...
    ... teren jak po nalocie dywanowym beczkami z winem La Geria

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamoń Zobacz posta
    Dwaj koledzy bardzo delikatnie sugerują Ci, że kadr jest nie do końca udany... Jedziesz na kraniec Europy, masz świetne warunki świetlne, zapewne niezły sprzęt i marnujesz wyjątkową okazję na doskonałe ujęcie. Też uważam, że kadr jest do d........y .., i nie tłumacz, że taki był Twój zamiar, jeśli nawet tak było,to dokonałeś złego wyboru.
    Mialem siedziec cicho, ale nie wytrzymalem, kadr taki jest bo kierowalem sie murkami, taki mialem zamiar a z kilku kadrow jakie zrobilem przy dobrym swietle wybralem ten i znajac jego mankament (ucieta winorosl), sadze jednak, ze swiatlo jest swietne i ja jestem zadowolony...

    Piszesz, że kadrów masz więcej.., że światło pojawiło się na chwilę.., to świadczy o złej filozofii fotografowania. Profesjonalista pojawia się wcześniej, szuka optymalnego ujęcia.., w tym przypadku.., jeśli kadr symetryczny, to dwa dołki z CAŁYMI krzewami po bokach, dalszy dołek pośrodku.., ewentualnie na pierwszym planie jeden cały dołek z winoroślą w okolicach silnego punktu a więc kadr nieco w lewo, góra przesunięta w prawo zrównoważyła by kadr.., aparat nieco wyżej by pokazać więcej zielonego w dołkach...
    ... I teraz się czeka Kolego.., przyświeci czy nie.., jeśli tak to przybywa świetna fotografia do portfolio.., jeśli nie, to tak jak w tym przypadku, wakacyjny pstryk......., który mimo wszystko bardzo mi się podoba. Pozdrawiam.
    Czysta teoria bez wiedzy o miejscu i warunkach w jakich robilem te zdjecia. Z calym szacunkiem, stek bzdur...
    Nie mam zamiaru opisywac jak to trudno bylo zrobic cokolwiek z twoich teori, wiem jak tam bylo i to mi wystarczy.
    Pojechalem tam nie na zdjecia a na urlop, odpoczac i spedzic dobrze czas, zdjecia byly czescia mojego odpoczynku, tak mam wakacyjny pstryk i mi z tym dobrze, oby kazdy mial takie pstryki.



    Mam jeszcze kilka kadrow ktore moge pokazac, docelowo uwazam, ze na pierwszym zdjeciu swiatlo bylo najlepsze.

    2. Bez swiatla zanim zaswiecilo, dlugie czasy dla zabicia oczekiwania.


    3. Z lewej jedna z wielu winnic w tym regionie.


    4. Tutaj tez ladnie przyswiecilo...


    5. I ostatnie zdjecie na miejscowce...czas wracac na sniadanie.



  6. #16

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc to 2ka mi się najbardziej podoba(wszystkie są ok jak dla mnie)


    Wysłane za pomocą Tapatalk

  7. #17

    Domyślnie

    Dla mnie największy mankament to wysokość umieszczenia aparatu
    w efekcie spłaszczyłeś całą przestrzeń "gruntu" odbierając prawie całą atrakcyjność

    obok jak widać jest 'droga" którą także można by wykorzystać
    Dla mnei pierwszy kadr jest najciekawszy bo chyba najlepiej pokazuje powtarzalność tych "kraterów"
    Nie było szans wejść wyżej? statyw na dachu samochodu ?

  8. #18

    Domyślnie

    swietne miejsce i fantastyczne swiatlo. z kadrow najmniej 1, najbardziej 3

  9. #19

    Domyślnie

    Bardzo na tak, świetna robota i zatrzymuje na dłużej.
    Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, cały czas czegoś się uczę, bez przerwy.

  10. #20

    Domyślnie

    Cały dalszy ciąg, od 2 do 5 biorę bez zastanowienia.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Lanzarote - La Geria - take2
    By flyski in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-02-2013, 22:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •