Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55
  1. #1

    Domyślnie Uniwersalny zoom dla D750

    Hej,

    Chcę kupić uniwersalny zoom 2.8 do D750.

    Czy waszym zdaniem warto kupić TAMRON SP 28-75 f/2.8 Di Macro jest odpowiednim wyborem, czy są jakieś inne ciekawe alternatywy w podobnej cenie? Zastosowanie - zoom ślubny (posiadam stałkę Nikkor 1.4 i polecany przez Kena Nikon 28-80mm f/3.3-5.6G).

  2. #2

    Domyślnie

    Tamron 28-75 2.8 jest dość przeciętny, szczególnie na nowej matrycy z D750. Raczej więcej pieniążków i minimum Tamrona 24-70 VC USD, nawet w wersji G1.
    Ps. Stałka 1.4... Dość szerokie pojęcie. A jaką?

  3. #3

    Domyślnie

    Nikkor AF-S 50 mm f/1.4G

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Chyba tez słaby wybór, a na pełnej klatce 50mm tak średnio, ludzie zazwyczaj kupują sigmy art 35 i 85mm pod temat ślubny.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Julio Zobacz posta
    Nikkor AF-S 50 mm f/1.4G
    Hmmm... Też słabo, szczególnie że na 1.4 jest średnio z ostrością. Myślę, że jak masz ambicje na śluby, to zbieraj kasę na razie.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o af - to faktycznie pudłuje w około 12% przypadków tak jak pisali na optyczne - jednak mimo wszystko bez problemu udało mi się zrobić nią całą sesję narzeczeńską (ch + zdarzyło mi się ostrzyć ręcznie) co może być faktycznie problemem w kościele.

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Z tego co widzę po materiale jaki dostaje do obróbki to 90% materiału jest robiona zazwyczaj sigmą art 1.4/35 i 85mm gdzie bardzo często jest to tani nikkor 1.8 albo też sigma art, raczej nikt nie używa standard zooma.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Julio Zobacz posta
    Jeśli chodzi o af - to faktycznie pudłuje w około 12% przypadków tak jak pisali na optyczne - jednak mimo wszystko bez problemu udało mi się zrobić nią całą sesję narzeczeńską (ch + zdarzyło mi się ostrzyć ręcznie) co może być faktycznie problemem w kościele.
    12%? To masakra jakaś... Jakością to szkło niestety zostaje mocno w tyle za chociażby 50 Art, którą ja uwielbiam. Jeżeli chcesz się poważnie bawić w śluby to niestety, albo na szczęście, musisz zainwestować w jakościowo dobre szkła, szczególnie że D750, a dokładnie jego matryca, wymaga raczej czegoś lepszego od nieostrej 50 1.4G, czy dziadka 28-80, który pewnie na rogach jest tragedią.
    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Z tego co widzę po materiale jaki dostaje do obróbki to 90% materiału jest robiona zazwyczaj sigmą art 1.4/35 i 85mm gdzie bardzo często jest to tani nikkor 1.8 albo też sigma art, raczej nikt nie używa standard zooma.
    Standard zoom może się przydać, ale pod warunkiem że na 2.8 jest użyteczny i trafia pewnie w punkt. A Tamron 28-75 2.8 jest całkiem ok, ale do odpowiedzialnych zadań bym go nie wybrał. Miałem wersję z silnikiem, była wolna i średnio ostra, dobrze pracowała na analogu. Mam teraz wersję na śrubokręt, znacznie lepszą optycznie, ładnie rysuje na D700, jest świetna na F100, ale umówmy się, że z każdą Sigmą Art przegrywa z hukiem i nie jest to jakimś zaskoczeniem

  9. #9

    Domyślnie

    Czy wersja na śrubokręt trafia ładnie z ostrością przy gorszym oświetleniu? Czy ta wersja ma automatyczne sterowanie przesłoną (z tego co widzę jest możliwość ustawiania jej również manualnie) http://www.interfoto.eu/zdjecia/maga...283857_z1.jpg?

  10. #10

    Domyślnie

    3 lata miałem wersję z silnikiem. To co oferuje ten obiektyw jest adekwatne do ceny jaką trzeba zapłacić za niego.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Uniwersalny zoom - Jaki ?
    By Todziu in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 01-11-2015, 10:02
  2. uniwersalny zoom do F80
    By Karolski in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-10-2009, 14:02
  3. Uniwersalny zoom do D50 ???
    By McEarl in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-06-2009, 14:29
  4. Sigma vs Tamron - zoom uniwersalny
    By 5iatka in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 14-09-2008, 23:03
  5. Uniwersalny zoom do D50
    By Kwak Nielot in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 26-02-2006, 14:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •