Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 55
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    To są raczej legendy internetowe, jakby coś poprawiali to by tłumy domagały sie wymiany i akcji serwisowej.
    Nikkor 4/24-120 to bardzo dobry obiektyw ale mnie przykładowo nie zadowala f/4 i wolałem kupić pod każdym względem lepszego pierwszego tamrona 2.8/24-70 mimo straty na zakresie.
    No tak podejrzewalem ,ze legendy,ale wolałem dopytać ... a co do f4 to wlasnie to mnie szczegolnie interesuje na dłuższym końcu . Tamrona G1 mam i jestem bardzie zadowolony tylko tamron przegrywa z nikonem od 70- 120 ?. Myślałem ,żeby dokupić 70-200 f4 ,ale to dwa obiektywy ,dodatkowo większe i cięższe ,dlatego myślałem ,że wycieczkowo- wakacyjne taki Nikon 24-120 byłby praktyczniejsze ,tylko trochę robie dzieciaków i chciałbym żeby te 100-120 było używalne na przynajmniej 4,5.
    Czytałem i widziałem nawet zdjęcie z podpisem ,że fotograf co robi bodajże dla Vogue , używa do portretów 85 1,8 i właśnie 24-120 f4 .

  2. #42
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zakres 100-120 na f/4 jest bardzo dobry, a przy dobrym dobraniu odległości postać/tło masz świetne efekty, słabiej wypada ten obiektyw w zakresie 50-70mm, takie miałem odczucie.

  3. #43

    Domyślnie

    Dla całej postaci na 120 musisz mieć odejście, ale wtedy efekt jest świetny. Przy około 50 /4 rozmycie tła jest za słabe.
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Zakres 100-120 na f/4 jest bardzo dobry, a przy dobrym dobraniu odległości postać/tło masz świetne efekty, słabiej wypada ten obiektyw w zakresie 50-70mm, takie miałem odczucie.
    Aha no to dość ważna informacja dla mnie bo własnie raczej tych dłuższych używam i je lubię ,może dlatego ,że na Dx z którego przeszedłem nigdy te krótkie ogniskowe mi się szczególnie nie podobały bo tam ta głębia jak wiadomo jest większa ,a bazowałem na sigmie 17-50 2.8 ,a ze stałki miałem Tamrona 60 f2 .
    Na Fx kupiłem 50 1.8 G i tak na warunki domowe /imprezowe i bardzo fajne szkło ,może to będzie tez dobre uzupełnienie tego 24-120 ,zawsze to maleństwo łatwo zabrać.

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Obiektyw na śrubokręt ma pierścień przysłony, ale ustawiasz ją pokrętłem w aparacie (chyba że ustawisz sterowanie w aparacie inaczej), jak w każdym obiektywie z pierścieniem przysłony i automatyką. Jak na ambicje w temacie dość odpowiedzialnym, jakim są śluby, dość mocno kulejesz z podstawową wiedzą...



    Dokładnie tak. Obiektyw tani, szału nie ma.
    Gwoli ścisłości Nikkor AF 28-80 3.3-5.6 G - ten "polecany przez Kena" nie ma pierścienia przysłony.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    Gwoli ścisłości Nikkor AF 28-80 3.3-5.6 G - ten "polecany przez Kena" nie ma pierścienia przysłony.
    Gwoli ścisłości cytowany przez Ciebie fragment mojej wypowiedzi dotyczy Tamrona 28-75 2.8, także...

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gdyby Zobacz posta
    jest jakas przewaga ktora maja stale obiektywy(ogolnie) nad zoomami?
    w przypadku artów jak też dwóch stałych nikkorów 1,4 28 i 105:

    1. Jaśniejszy obraz w wizjerze
    2. Lepsza plastyka, lepszy bokeh
    3. lepsza ostrość, na 1,4 ostrzejsze od zomów nikkora na 2,8
    4. zapas swiatła (niższe iso)

    zoomy są ok jeśli nie masz czasu, chęci zmiany obiektywów, bądź nie zależy na "looku"
    i jedne i drugie można stosować wybór indywidualny, max jakość da ci tylko dobra stała

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Gwoli ścisłości cytowany przez Ciebie fragment mojej wypowiedzi dotyczy Tamrona 28-75 2.8, także...
    No tak, faktycznie...

    W każdym razie, gdyby to kogoś interesowało, to AF 28-80 3.3-5.6 G całkiem fajnie się sprawdza z D750. Szczególnie, jak na obiektyw, którego koszt dla wielu jest zerowy, bo mają go jeszcze z czasów kliszy. Jest mały, lekki i daje całkiem sympatyczny obrazek. Dla mnie jego główną wadą jest obracająca się przednia soczewka, czyli stosowanie filtra polaryzacyjnego praktycznie odpada. Nie ma też do niego sensownej osłony przeciwsłonecznej, bo ta, która jest - czyli HB-20 to jest raczej dekoracja niż faktyczna osłona.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    W każdym razie, gdyby to kogoś interesowało, to AF 28-80 3.3-5.6 G całkiem fajnie się sprawdza z D750.
    Ja wiem, że on kosztuje tyle co osłona słoneczna do nowszych szkieł, ale to ciemnica jest... Już bym chyba wolał wyczarować te 600-700 zł na Nikkora 24-85 3.5-4.5, albo właśnie Tamrona 28-75 2.8, którego idzie kupić poniżej 1000.

  10. #50

    Domyślnie

    Nie wiem, nie znam. Dziś miałem chwilę i wziąłem aparat Zorka 5 (D750) i zrobiłem kilka zdjęć (z obiektywem AF 28-80 3.3-5.6 G). Zdjęcia wyszły ładnie. Gdy przyjrzałem się w cropie 1:1, to na zdjęciach z otwartą na oścież przysłoną ścina ostrością niektóre moje stałki.
    Ostatnio edytowane przez Pugilares ; 17-12-2018 o 00:47

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Uniwersalny zoom - Jaki ?
    By Todziu in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 01-11-2015, 10:02
  2. uniwersalny zoom do F80
    By Karolski in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-10-2009, 14:02
  3. Uniwersalny zoom do D50 ???
    By McEarl in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-06-2009, 14:29
  4. Sigma vs Tamron - zoom uniwersalny
    By 5iatka in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 14-09-2008, 23:03
  5. Uniwersalny zoom do D50
    By Kwak Nielot in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 26-02-2006, 14:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •