Close

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 55
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gdyby Zobacz posta
    no i w tym konkretnym wypadku czy nikkor24-70 2.8 zastapi /przewyzszy dwie stalki sigma art 35 i 85 (nie biorac pod uwage faktu iz nikkor nie ma takiej ogniskowej 85, chodzi mi o jakosc szybkosc celnosc ostrosc itd...)
    Jakość (zdjęcia?) Nie. Co stałka to stałka.
    Szybkość (AF?) Raczej Tak.
    Celność (AF?) Możliwe.
    Ostrość Nie. 85Art bije tu rekordy.

    Osobiście do ślubów i repo najprawdopodobniej bym wybrał jednak 24-70, ale Sigmę Art lub Tamrona G2. Dlaczego? Bo za cenę używki bez stabilizacji, można kupić nówkę z OS/VC. I do tego dokupić 85Art. Albo Tamrona 85/1.8.
    PS. Zamiast 24-70, możesz też o 24-35/2 pomyśleć. Mniej uniwersalny, ale jaśniejszy i podobno całkiem niezły.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  2. #32
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2018
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Dziwne pytanie- 35 to nie 24, 70 to nie 85, choć w tym drugim przypadku można sobie radzić cropowaniem. Poza tym 2.8 to nie 1.8 czy tym bardziej 1.4...
    chodzi tutaj o to co lepiej poradzi sobie na slubie, bo slubu doty czy ten watatek

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gdyby Zobacz posta
    chodzi tutaj o to co lepiej poradzi sobie na slubie, bo slubu doty czy ten watatek
    Jak światła za mało na 2.8 to tylko stałka, jak 35 za wąsko to tylko 24... Można gdybać. Przypuszczam, że zdjęcia robisz nie od wczoraj i wiesz co będzie istotniejsze.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Przypuszczam, że zdjęcia robisz nie od wczoraj i wiesz co będzie istotniejsze.
    Skoro padło pytanie o różnicę między zoomem a stałką, nie zakładałbym tak.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #35
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2018
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Skoro padło pytanie o różnicę między zoomem a stałką, nie zakładałbym tak.
    no wlasnie

  6. #36

    Cool

    Cytat Zamieszczone przez Gdyby Zobacz posta
    to prosze o szczegoly jak mozna



    no i w tym konkretnym wypadku czy nikkor24-70 2.8 zastapi /przewyzszy dwie stalki sigma art 35 i 85 (nie biorac pod uwage faktu iz nikkor nie ma takiej ogniskowej 85, chodzi mi o jakosc szybkosc celnosc ostrosc itd...)
    Tego wszystkiego nie zapewni żaden obiektyw, sigmy art może dają jakościowo lepszy obrazek, ale Nikon 24-70 z tego co doświadczyłem, celny i szybki, celując w stało ogniskowe obiektywy trzeba liczyć się z faktem że będzie żonglerka obiektywami, ale co kto lubi, ja wolę zestaw 24-70 i 70-200 od Nikona.
    Ostatnio edytowane przez irek6311 ; 26-11-2018 o 20:58

  7. #37
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2018
    Miasto
    Mińsk Mazowiecki
    Posty
    15

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedzi

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gdyby Zobacz posta
    chodzi tutaj o to co lepiej poradzi sobie na slubie, bo slubu doty czy ten watatek
    Patrząc na pytania myślę, że jeszcze nie czas Zanim się wypłacisz na jedno szkło pamiętaj, że potrzebujesz zapasowego lub drugiego aparatu, dwóch porządnych lamp, kart i obiektywów, których będziesz absolutnie pewny.
    Co do zakresu 24-70, to nie znajdziesz tak szybkiego i pewnego AF w żadnym innym szkle niż Nikkor. Ale 2.8 to to nie szczególnie jasno, choć jak masz małą praktykę ze stałkami, to na 1.4 zdjęć nie będziesz robić. Do tego jak stałki, to raczej dwa aparaty do reportażu, na jednym na przykład 20/24, na drugim 24-35/35/50/85. A jak jeszcze niewiele praktyki masz, to Nikkor 24-70 Ci wystarczy ale jak chcesz próbować brać za to pieniądze, to pamiętaj że czasem coś lubi padać

  9. #39

    Domyślnie

    Podpinam się pod temat bo też szukam czegoś uniwersalnego do D750 i przymierzam się własnie do 24-120 ,chcę używkę bo nie wiem czy jakość mnie zadowoli wiec mniejsza strata przy odsprzedaży , a opinie są bardzo rozbieżne od zachwytów po totalne ble i teraz pytanie bo testów i opini czytałem sporo ,natomiast gdzieś się natknąłem ,chyba nawet tu na forum ,ale głowy nie dam ,że coś tam poprawili w trakcie produkcji ...może dlatego takie rozbieżności i czy ktoś wiecej wie...,ze np. lepiej szukać nowszych sztuk ?

  10. #40
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    To są raczej legendy internetowe, jakby coś poprawiali to by tłumy domagały sie wymiany i akcji serwisowej.
    Nikkor 4/24-120 to bardzo dobry obiektyw ale mnie przykładowo nie zadowala f/4 i wolałem kupić pod każdym względem lepszego pierwszego tamrona 2.8/24-70 mimo straty na zakresie.

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Uniwersalny zoom - Jaki ?
    By Todziu in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 01-11-2015, 10:02
  2. uniwersalny zoom do F80
    By Karolski in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-10-2009, 14:02
  3. Uniwersalny zoom do D50 ???
    By McEarl in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-06-2009, 14:29
  4. Sigma vs Tamron - zoom uniwersalny
    By 5iatka in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 14-09-2008, 23:03
  5. Uniwersalny zoom do D50
    By Kwak Nielot in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 26-02-2006, 14:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •