Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Cross-roads

  1. #11

    Domyślnie

    Wystemplować?
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Wystemplować?
    Nie jestem fanem stemplowania i jakiejkolwiek inwazyjnej obróbki, a fanem nożnego kadrowania

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Możesz napisać jak takie dzieło się robi już po wykonaniu samego pstryka ?
    Jestem cyfrowym ignorantem, który jedynie wypstrykał kilka filmów smieną i zenitem, więc proszę o wyrozumiałość

  4. #14

    Domyślnie

    Jak byś poszedł do tyłu i bardziej w prawo ???

  5. #15

    Domyślnie

    A czy nikt nie zwrócił uwagi, że dwa groty zaczynają się na linii horyzontu??? To już kompletnie pogrąża fotografa jako twórcę przez duże tfu!!!

    Idę po piwo .

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    A czy nikt nie zwrócił uwagi, że dwa groty zaczynają się na linii horyzontu??? To już kompletnie pogrąża fotografa jako twórcę przez duże tfu!!!

    Idę po piwo .
    Kup dla mnie też.
    Wprawdzie horyzont jest prosty, a krzyż krzywy, co prostowanie krzyża?
    Żeby nie doszło do p. Pawłowicz, bo by tu recenzję wstawiła.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koberek Zobacz posta
    Jak byś poszedł do tyłu i bardziej w prawo ???
    Uwierz, że trochę się tam nazoomowałem butami i nie tylko: bliżej-dalej, lewo-prawo, góra-dół. Kadr i perspektywa są nieprzypadkowe i wynikające z realiów. Oczywiście nie wymagam od nikogo, by się podobało, choć mnie się podoba.


    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    A czy nikt nie zwrócił uwagi, że dwa groty zaczynają się na linii horyzontu??? To już kompletnie pogrąża fotografa jako twórcę przez duże tfu!!!
    Ignorant. To są rakiety.


    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Możesz napisać jak takie dzieło się robi już po wykonaniu samego pstryka ?
    Jestem cyfrowym ignorantem, który jedynie wypstrykał kilka filmów smieną i zenitem, więc proszę o wyrozumiałość
    Miło, że spytałeś.
    FP-100C, w przeciwieństwie do Polaroidów, nadaje się do odzyskania negatywu, bo ten jest na przezroczystym podłożu jak normalne filmy, tyle, że ma czarną maskę.
    Ale od początku: Po pstryku można już wyciągnąć pakiet - ostrożnie i równo - z kasety, jak to przy instancie - wtedy przechodzi między rolkami i wyciskana jest chemia. A ciąg dalszy opisałem tutaj, na dole strony: https://forum.psioniczni.pl/viewtopi...t=159&start=30
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  8. #18
    kl
    Gość

    Domyślnie

    Chciałbym do tej pracy podejść poważnie. Nie mogę przy tym pominąć aspektów dotyczących metody rejestracji obrazu. Wydaje mi się, że jest to element, który ma duży wpływ na wartość pracy, a jeszcze większy na przyjemność odczuwaną podczas jej wykonywania. Podobny wpływ mają rozchodzone, filcowe kapcie na przyjemność chodzenia. Coś tam autor wspomniał o katorżniczej pracy, wykonanej podczas kadrowania a wiec przyjemność jej wykonania dla miłośnika fotografii, musiała być porównywalna ze sprzedażą samochodu za cenę podwójnie wyższą od oczekiwanej.
    Wygląda na to, że dobrana forma miała w sposób przemyślany, podeprzeć przedstawianą treść. Z perspektywy swojego wiejskiego pomieszkiwania widzę młody asfalt i niezbyt starą sakralną metaloplastykę. Natychmiast zastanawia mnie krzywizna granitowego fundamentu i znajduje jej wytłumaczenie w niechlujności pracowników firmy wylewającej nową nawierzchnię. Widzę, że płotek też ma już swoją historię. Może jakiś nastolatek popisywał się krzepą, przed kolegami a może konie zerwały dyszel i zaczepiły nim o płotek? Myślę też o drzewie, które dramatycznie pogarsza trójkąt widzialności i pomysłodawcy jego zasadzenia. I co to za gatunek? Obojętnie czy to klon czy kasztan, lepiej, żeby podczas słoty jego liście, nie opadały na jezdnię. No i te słupy prowadzące do pobliskiej osady. Ciekawe, kiedy była elektryfikacja, jak wyglądał pierwszy dom w którym zapaliła się żarówka.
    Mnożą się te byty a ja się zastanawiam, czy to wszystko bym dostrzegł, gdyby to wszystko zapisała matryca.
    Dodatkowo chciałbym pochwalić autora, ze dobrze dobrany czas. Dla mnie smaczkiem tego zdjęcia, są liście drzewa zamykające się pod naporem wiatru. Nie ma nienaturalnego dla oka memłania lub zamrożenia. Jeśli ktoś chce mnie zaliczać do grona TWA to nie mam zamiaru się przed tym bronić. Uważam, że facet ma talent do ciekawej formy przedstawiania nostalgicznych treści. Czuję podmiotowość fotografa a sprzeczność, jaką do tej pory widziałem w tej nostalgii i angażowaniu się w gadżeciarskie wątki sprzętowe - zaczynam w końcu rozumieć.
    Ostatnio edytowane przez kl ; 26-09-2018 o 10:45

  9. #19

    Domyślnie

    W krajobrazie nie umiem, lecz się wypowiem.
    Mnie się podoba bo tak jakoś mogę sobie patrzeć i patrzeć na to i się nie nudzi.

    Więc powiadasz, że to Analog Efex Pro ... raczej do tego dodatku nie zaglądałem a widzę że trzeba "musowo" (czyli must have gyby ktoś nie rozumiał) spróbować
    Bo się gubię czy to skan z kliszy ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Zerknąłem do tego linku, czyli jednak metoda "naturalna" a nie cyfrowa.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 26-09-2018 o 11:35
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Wystemplować?
    Absolutnie! Stemplowanie i stęplowanie to dwie różne rzeczy....
    LED ZEPPELIN

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Cross
    By stroop in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 17:39
  2. [ Sport ] cross
    By eraser in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-05-2011, 00:52
  3. [ Krajobraz ] Cumbrian Roads:-)
    By Kruger in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 22:00
  4. Cross
    By kichu in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-11-2008, 23:21
  5. [ Sport ] cross
    By proszek in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-10-2006, 21:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •