Close

Strona 2 z 23 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 229
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    Bigma swego czasu była chwalona, także może i tutaj będzie obiektyw na miarę obecnych czasów .
    Miałem i była tragedia, jedne wielkie mydło dodam że miałem wesje pierwszą. 300-800 widziałem w plecaku się nie zmieści, do tego cena. Co do nowego obiektywu to brakuje lekkich super tele dla amatorów bo cenowo nie wygląda to dobrze po za 150-600. Nie wiem po co komu ten nowy obiektyw z takim zakresem, wydaje mi się że optyczne dobry to on nie bedzie.

  2. #12

    Domyślnie

    Powiem tak, stabilizacja w tym obiektywie jest lepsza od 200-500....która, jak wiemy, jest najlepsza w nikonie.
    Obraz zostaje dosłownie zamrożony, widać spory postęp względem 150-600 sport.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    Miałem i była tragedia, jedne wielkie mydło dodam że miałem wesje pierwszą. 300-800 widziałem w plecaku się nie zmieści, do tego cena. Co do nowego obiektywu to brakuje lekkich super tele dla amatorów bo cenowo nie wygląda to dobrze po za 150-600. Nie wiem po co komu ten nowy obiektyw z takim zakresem, wydaje mi się że optyczne dobry to on nie bedzie.
    Być może, w przypadku Twojego obiektywu przyczyną była nierówność dawnych produktów Sigmy. Osobiście nie miałem, ale kolega po przesiadce z 70-300 D był bardzo zadowolony. Miał lepsza jakość, przy znacznie dłuższej ogniskowej. Wiem że dla niektórych to za mało, ale kilka lat temu amatorowi to spokojnie wystarczało.
    Teraz produkowane obiektywy są ostrzejsze i dla tego trochę żartobliwie napisałem "na miarę obecnych czasów". Miałem na myśli ostrość współczesnych zoomów i spodziewam się że ten obiektyw będzie im dorównywał. Do tego stabilizacja, o której kolega Dariusz Breś napisał:

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Powiem tak, stabilizacja w tym obiektywie jest lepsza od 200-500....która, jak wiemy, jest najlepsza w nikonie.
    Obraz zostaje dosłownie zamrożony, widać spory postęp względem 150-600 sport.
    Ja od jakiegoś czasu przymierzam się do czegoś dłuższego na spacery po lesie i jak już prawie wiem co chcę i zaczynam podchody do żony (), to pojawia się coś nowego. Na szczęście nic mnie nie goni.

  4. #14

  5. #15

    Domyślnie

    Powiem wam tajemniczo że mój nikkor 200-500 właśnie dostał łupnia...

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Powiem wam tajemniczo że mój nikkor 200-500 właśnie dostał łupnia...
    Miałes po prostu pecha testując 150-600 bo trafiłeś na "rozjechany" egzemplarz i nie dokonałeś kalibracji ze swoją puszką. Ja dwukrotnie brałem 200-500 do ręki szukając powodu do wymiany Sigmy 150-600. No i pomimo jego niewątpliwych zalet w pewnych kategoriach, nie odważyłem się. Nowe szkło Sigmy, z tego co piszesz, zapowiada się ciekawie. Ale dla mnie to trochę za mało zmian, zeby zmieniac starą Sigmę. Jak dla mnie, linia Sport powinna bardziej różnić się od Conterporary. Ogniskowanie wewnętrzne + powłoki ochronne i poprawiające kontrast skusiłyby mnie niewątpliwie. Skoro N200-400 dało się zrobić bez wysuwanego tubusa...
    Acha... mam same Nikkory i tylko tą jedna Sigmę - żeby nie było, że jestem fanboyem
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanis Zobacz posta
    Miałes po prostu pecha testując 150-600 bo trafiłeś na "rozjechany" egzemplarz i nie dokonałeś kalibracji ze swoją puszką. Ja dwukrotnie brałem 200-500 do ręki szukając powodu do wymiany Sigmy 150-600. No i pomimo jego niewątpliwych zalet w pewnych kategoriach, nie odważyłem się. Nowe szkło Sigmy, z tego co piszesz, zapowiada się ciekawie. Ale dla mnie to trochę za mało zmian, zeby zmieniac starą Sigmę. Jak dla mnie, linia Sport powinna bardziej różnić się od Conterporary. Ogniskowanie wewnętrzne + powłoki ochronne i poprawiające kontrast skusiłyby mnie niewątpliwie. Skoro N200-400 dało się zrobić bez wysuwanego tubusa...
    Acha... mam same Nikkory i tylko tą jedna Sigmę - żeby nie było, że jestem fanboyem
    Ja piszę o 60-600 sport Yanis.
    Co do 150-600 sport niestety przegrywa dla mnie z nikkorem 200-500, nie ze względu na ostrość, bo ta jest podobna (po kalibracji) ale ze względu na gabaryty, słabą stabilizację i światło.

    60-600 sport daje już naprawdę dużo, lepsza stabilizacja od nikkora 200-500 (a to jest już wyczyn), krótszy dystans ostrzenia, 4,5 na 60 mm, dużo lepszy af i lepszą budowę (to się tyczy 150-600 jak i 200-500).

  8. #18
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    Podano już cenę, 1900 EURO. Za miesiąc ma być w sprzedaży.
    Bardzo przyzwoita kwota

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Ja piszę o 60-600 sport Yanis.
    Co do 150-600 sport niestety przegrywa dla mnie z nikkorem 200-500, nie ze względu na ostrość, bo ta jest podobna (po kalibracji) ale ze względu na gabaryty, słabą stabilizację i światło.

    60-600 sport daje już naprawdę dużo, lepsza stabilizacja od nikkora 200-500 (a to jest już wyczyn), krótszy dystans ostrzenia, 4,5 na 60 mm, dużo lepszy af i lepszą budowę (to się tyczy 150-600 jak i 200-500).

    Pamiętam twoją mocno negatywną opinię o poprzedniej Sigmie, stąd moja uwaga.
    Te 150g różnicy w wadze pomiędzy obydwoma Sigmami to jakieś 5-6%. Dla mnie pomijalne. Nowa stabilizacja mnie zaintrygowała choć na poprzednią nie narzekam. Jeśli naprawdę Sigma dokonała w tej materii jakiejś znaczącej poprawy, to pozostaje się tylko cieszyć. Ruchomy/nieruchomy obrazek w wizjerze ma dla mnie niewielkie znaczenie - najważniejsze dla mnie będą efekty na zdjęciach. Do jakich czasów można zejść w trybie panningu ruchomych obiektów, żeby uzyskać skuteczność rzędu 50% i więcej. Przy 150-600 oceniam ten graniczny czas na 1/40s (przy spersonalizowaniu stabilizacji). Naprawdę ciekawy jestem tego parametru w nowym szkle. "Na papierze" wygląda to obiecująco.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanis Zobacz posta
    Te 150g różnicy w wadze pomiędzy obydwoma Sigmami to jakieś 5-6%. Dla mnie pomijalne. Nowa stabilizacja mnie zaintrygowała choć na poprzednią nie narzekam. Jeśli naprawdę Sigma dokonała w tej materii jakiejś znaczącej poprawy, to pozostaje się tylko cieszyć. Ruchomy/nieruchomy obrazek w wizjerze ma dla mnie niewielkie znaczenie - najważniejsze dla mnie będą efekty na zdjęciach. Do jakich czasów można zejść w trybie panningu ruchomych obiektów, żeby uzyskać skuteczność rzędu 50% i więcej. Przy 150-600 oceniam ten graniczny czas na 1/40s (przy spersonalizowaniu stabilizacji). Naprawdę ciekawy jestem tego parametru w nowym szkle. "Na papierze" wygląda to obiecująco.
    Jest różnica w wyważeniu, 150-600 ma metalową osłonę przeciwsłoneczną i ciągnie górną część obiektywu w dół, stąd ciężej się ją uzywa, 60-600 ma tworzywo i jest lepiej wyważona dlategoż lżej się nią pracuje.
    Tak czy siak, moja zamówiona...

Strona 2 z 23 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-04-2018, 13:43
  2. Ile jest warte 1250 gram, czyli 600mm f/4G VR kontra 600mm f/4E FL VR
    By Jastrząb in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-09-2017, 09:30
  3. Teleobiektyw do 600mm Nikkor, Tamron czy sigma ??
    By zybex in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-06-2016, 11:59
  4. Co wybrać?? Tami 150-600mm czy Sigma 150-600mm C
    By arkadiuszarek in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-01-2016, 13:35
  5. Lustrzana Sigma 600mm f8
    By M_Kuron in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 06-01-2006, 08:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •