Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Automat w Word

  1. #1
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie Automat w Word

    Czesc mam tekst w Wordzie i w tekście tym umieszczam kilkanaście razy cała pełną datę. W jaki sposób zrobić aby po wpisaniu daty po raz pierwszy w pozostałych miejscach data uzupełniala się automatycznie? Nadmienię że chodzi nie o datę bieżącą tylko przyszłą.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Czesc mam tekst w Wordzie i w tekście tym umieszczam kilkanaście razy cała pełną datę. W jaki sposób zrobić aby po wpisaniu daty po raz pierwszy w pozostałych miejscach data uzupełniala się automatycznie? Nadmienię że chodzi nie o datę bieżącą tylko przyszłą.
    Do tego służą zakładki. Zaznaczasz tekst, który chcesz powielić, potem na wstążce wybierasz Wstawianie/Zakładka (w sekcji Linki), wpisujesz nazwę zakładki i klikasz Dodaj. W miejscu, w którym chcesz wstawić tekst wybierasz na wstążce Odwołania/Odsyłacz (sekcja Podpisy), typ odsyłacza: zakładka, wstaw odsyłacz do: tekst zakładki, zostawiasz zaznaczone Wstaw jako hiperłącze, wybierasz zakładkę i klikasz Dodaj. Masz teraz specjalne pole, które pokazuje to, co na samym początku zaznaczyłeś. Że nie jest to tekst możesz sprawdzić klikając na niego - pojawi się szare zaznaczenie i dymek z nazwą zakładki.
    Ważne: jeśli będziesz chciał zmienić tekst zakładki, to musisz w niego kliknąć i dopiero potem dokonać zmian. Nie możesz wstawiać kursora po tekście, usuwać do tyłu i wpisywać nowej zawartości, bo wpisana część nie będzie w zakładce. Np. wpisałeś "nikoniarze", potem zaznaczyłeś i zrobiłeś zakładkę. Teraz chcesz to zmienić na "nikoniarzy" ale tak, żeby zmieniło się też w pozostałych miejscach. Musisz wstawić kursor w środek słowa "nikoniarze", przesunąć kursor po literze "z", usunąć "e" (klawisz Delete), wpisać "y". Jeśli wstawisz kursor po słowie "nikoniarze", usuniesz "e" klawiszem Backspace i wpiszesz "y", to zakładka będzie obejmować tylko " nikoniarz", bez "y". Byłoby łatwiej, gdyby był mechanizm do pokazywania, co obejmuje zakładka, ale od prawie ćwierć wieku nie ma.
    Zawartość zakładek aktualizuje się podczas wydruku i przy otwieraniu dokumentu. Możesz ręcznie wymusić aktualizację pola wstawiając w nie kursor i naciskając F9. Jak chcesz od razu uaktualnić zakładki w całym dokumencie, to Ctrl+a i F9.

  3. #3
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Dzięki znalazłem też możliwość poprzez wstawianie szybkie części i w zależności co potrzebuje mogę z rozwijanej listy wybierać. Potem klikam na developer właściwości i zmieniam na taki test jaki ma być wpisywany. Nie mniej dzięki za pomoc.

Podobne wątki

  1. Automat czy manual do reportażu?
    By Jakub365 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-11-2015, 18:44
  2. Rozmywanie tła - automat.
    By Krzysiuk in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 23-11-2012, 21:18
  3. fotolab-automat
    By giewont in forum Tradycyjne techniki wołania - ciemnia
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-09-2009, 21:59
  4. word xp problem...
    By ZaaaaK in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-01-2009, 00:39
  5. D90 a zwykły automat
    By h2o in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-11-2008, 13:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •