Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28
  1. #1

    Domyślnie Picture number gvt

    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  2. #2
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Ciekawe czego w tym przeciętnym zdjęciu dopatrzy się twój fan klub

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję Ci, Piotrze, bo otwarcie jest często najważniejsze.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  4. #4

    Domyślnie

    Ja tam sie na architekturze malo znam, choc czasem lubie popatrzec na zdjecia tych co sie znaja.
    Zdjecie jak zdjecie, widac tu mz calkiem fajna zabawe forma. Te wglebienie "okienne" po prawej te pekniecie po lewej to takie smaczki. I jeszcze to zamkniecie kadru z lewej rynna. Widac ze to przemyslany kadr.
    Choc ja osobiscie uwazam te starodawne niemal firanki za taki najwiekszy smaczek tego zdjecia.
    Mialem takie na dzialce pod Wawa w drewnianym domu, postawionym po II wojnie swiatowej, a ten dom to juz dawno zburzony.
    Ogolnie jestem na tak.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    Ciekawe czego w tym przeciętnym zdjęciu dopatrzy się twój fan klub
    @rycerz, wiesz zawsze cie lubilem i mam na mysli od tego okresu zanim wogole zostales modem. Pozniej tez.
    Ale teraz po tym dawnym Rycerzu zostal chyba tylko Czarny rycerz saczacy jad...smutne to.
    Wybacz analize psychologiczna, ale chyba przepelnia cie frustracja z powodu jak to forum wyglada a jak Ty bys chcial zeby wygladalo...

    Co by tu ci madrego napisac. Czasami jest warto puszczac pewne rzeczy obok siebie a nie za wszelka cene starac sie zrobic tak jak chcemy.
    Masz jakis konflikt z autorem watku, ktory Ty eskalujesz jeszcze...a ty Go widziales kiedykolwiek na oczy albo zobaczysz wogole?
    To chyba nie bedziesz sie frustrowal wirtualnym konfliktem?.

    Masz rycerski nick, to zachowuj sie po rycersku. A nie ktos wrzuca zdjecie a ty mu jeb taki tekst...takie nie bardzo to troche.

    P.s Nie staje po zadnej ze stron jakby co, tylko zwracam uwage na pewne niestosowne zachowania.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 20-09-2018 o 23:28
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #5

    Domyślnie

    Ło Panie, ale balkon to do remontu bo komuś na głowę spadnie. Elewacji też spa by się przydało...
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  6. #6
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    @krzysztofz24 dziękuję. Tak masz rację to już nie jest moje miejsce. Szkoda. Ale można z tym żyć. No to znikam.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    Tak masz rację to już nie jest moje miejsce. Szkoda. Ale można z tym żyć. No to znikam:
    - Spasiba! Tiszina.
    Dobrze mi tu. Widzę wszystko,
    Co nad Wisłą dzieje się,
    Lecz do domu muszę wracać,
    Bo zaczęło dziać się źle.
    Lecz do domu muszę wracać,
    Bo zaczęło dziać się źle...
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    @krzysztofz24 dziękuję. Tak masz rację to już nie jest moje miejsce. Szkoda. Ale można z tym żyć. No to znikam.
    Nie bede tu robil OT w watku. Ale nie mozna ci wyslac PW???
    To w skrocie; nie dramatyzuj, wuluzuj, dystans i to jest miejsce kazdego kto chce zeby bylo jego.
    A i dawaj z powrotem swoj avatar, bo juz sie do niego przyzwyczailem
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #9

    Domyślnie

    W sumie, to czekałem tylko na to, żeby ktoś powiedział, że ten kadr jest wyszukany. Już to na szczęście padło, więc kpiąca wzmianka ode mnie o wymuskanej elegancji kadru mnie szczęśliwie ominęła. Tyle wstępu, poniżej sam komentarz, jaki normalnie piszę w tym dziale.



    1. kadrowanie, kompozycja.

    Autorze, ktoś nadmienił, że jest to wyszukany kadr. Nie wierz w takie głupoty za grosz. 'Wyszukany' słownikowo znaczy mniej więćej tyle co: gustowny, fantazyjny, jiespotykany, bez stereotypu, nieszablonowy, nietypowy, wyrafinowany, niezwykły, oryginalny - tymczasem ten kadr jest tego wszystkiego całkowitym zaprzeczeniem. Nie jest ani niespotykany, ani niezwykły, brak w nim jakiegokolwiek wyrafinowania, ni ejets bynajmniej oryginalny, a już w najmniejszym stopniu nie jest nietypowy... Mówienie o takich kadrach, że są wyszukane stanowi albo świadectwo całkowitego niezrozumienia co to słowo znaczy, albo całkowitej niewiedzy co do kadrowania.

    Kadr jest typowy i szablonowy do granic wytrzymałości. Zamykające go rynna, gzyms, balkon u dołu, żebrowanie blendy - ciężko wynaleźć coś bardziej szablonowego.

    Kadrowo uznaję to za wprawkę, trochę z cyklu 'czy potrafię utrzymać aparat w miarę poziomo i bez skręcania'. Potrafisz bez skręcania, poziomo trochę też. Gdyby wykonało go dziecko nowodostaną komórką, pochwaliłbym za umiejętności - na form fotograficznym za pierwsze trzy litery abecadła pochwały wyglądałyby śmiesznie.

    Kompozycja jaka się z tego obrazka niezdarnie wyłania jest mniej więcej taka jak kadr i jest podobnej jakości.





    2. obróbka, technikalia

    Trzeba pochwalić, że tutaj jest inaczej niż bywało gdzie indziej (i lepiej). Nie mam pewności, czy to jest efekt ostatniego odprysku dyskusji o jakości z innego wątku, ale tutaj technicznie to zdjęćie rzeczywiśćie wygląda jakby było zrobione aparatem fotograficznym i czepiać się nie ma czego.

    Ekspozycja jest utrzymana pod kontrolą, WB rozsądne, kolorów co prawda wyśnionych nie ma, ale z drugiej strony na planie też ich nie było, jakichś rzucających się w oczy błędów szczęśliwie nie widać. Puryści od pochyleń o ułamek stopnia znajdą pewnie mały pochył aparatu do góry, ale uznajmy, że we wprawce taki wynik jest do przyjęcia.





    3. Didaskalia

    Nie jestem pewien, czy nie są trochę uwłaczające uwagi, że pęknięcie na ścianie czy fragment blendy to 'smaczki', a zdjęcie to zabawa formą. Jeśli tak jest istotnie, to jest to smutna zabawa bez polotu, smaczki podobnież...

    Ale rozumiem, że jak nie ma czego pochwalić, to zawsze można odnaleźć pęknięcie na ścianie, które nada zdjęciu zupełnie innej jakości a kadr uczyni 'wyszukanym'. Nie wiem, czy powinieneś się z takich uwag cieszyć, czy wręcz przeciwnie.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    W sumie, to czekałem tylko na to, żeby ktoś (...)
    Ja też, ale muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem.
    I ubolewam, że zbyt rzadko tu bywam.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Landscape number qjt
    By wpkx in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-09-2018, 21:35
  2. [ Krajobraz ] The Picture
    By wpkx in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-08-2014, 08:32
  3. serial number
    By lukee84 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 05-07-2013, 13:20
  4. [ Portret ] Picture 02
    By Woland in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-02-2012, 02:47
  5. serial number
    By Robert W in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-09-2006, 09:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •