Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28
  1. #11

    Domyślnie

    A już chciałem Wojtka chwalić, że prościuteńkie wszystko tak, że nawet Bombel się nie przyczepi. A tu masz ci babo placek...

  2. #12

    Domyślnie

    Widzisz @2pompony znowu sobie tworzysz wlasna projekcje rzeczywistosci, piszac ze ktos napisal ze kadr jest wyszukany (w domysle ja).
    Otoz przeczytaj moj post jeszcze raz, ale to co tam pisze a nie co sobie wyobrazasz ze pisze.
    Napisalem ze kadr jest PRZEMYSLANY.
    Taka "drobna" roznica.

    Nadal podtrzymuje to co napisalem o zdjeciu, ze przemyslany kadr i widac fajna zabawe forma itd. Taka jest moja ocena i wrazenia a ty mozesz miec calkiem odmienne.

    P.s Gdybys chcial znowu nadinterpretowac to slowo fajne ( ktorego uzylem) nie znaczy arcydzielo.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #13

    Domyślnie

    Krzysztof, bądź, proszę, obiektywny i przyznaj, że w komentarzu Bombla tym razem nie było nic o TWA.
    Dziękuję i potwierdzam Twoją interpretację - najpierw coś tam pomyślałem kadrując w wizjerze, a potem już przy Lightroomie, by wykadrować do tej, tak trywialnej, rynny, jednakże złote proporcje kadru pozostawiłem nietknięte.

    Bogdan, odnośnie prostowania - kliknąłem w Lr "auto", i widząc, że jest prawie dobrze, zostawiłem to "prawie" jako "smaczek".
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chory Zobacz posta
    A już chciałem Wojtka chwalić, że prościuteńkie wszystko tak, że nawet Bombel się nie przyczepi. A tu masz ci babo placek...
    Heh, dlatego też nadmieniłem, że jako wprawka do 'prostości' (nie prostoty) to zdjęcie zupełnie spokojnie się nadaje. I choć absolutnego wyczynu nie ma, to na tle niektórych innych wyskoków tego działu i jak na ćwiczenie jeszcze zupełnie spokojnie wystarczy.

    O ekspozycji też mówię, że dobra. Czemu nie dostrzegacie takich rzeczy?
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Krzysztof, bądź, proszę, obiektywny i przyznaj, że w komentarzu Bombla tym razem nie było nic o TWA.
    (............).
    Alez oczywiscie, ze nic nie bylo o TWA. Nie pisalem tego.
    Byla " tylko bledna nadinterpretacja zyczeniowa" pewnego slowa .
    I tylko to sprostowalem.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 21-09-2018 o 17:54
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  6. #16

    Domyślnie

    Się ale technicznie zrobiło...
    No to ja, dziękując Bomblowi za pochwalenie "wprawki", muszę też podziękować Lightroomowi, że tak dobrze (w tym przypadku) skorygował geometrię oraz tak dobrze obrobił (to było jedno kliknięcie w mój najczęściej używany preset).
    Natomiast co do ekspozycji, to nie za bardzo mogę pochwalić Sony, bo ono z reguły nie doświetla i ekspozycję musiałem nieco w Lr podnieść.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  7. #17

    Domyślnie

    Ekspozycja dobra, prosto, ostro, WB poprawny.

    Teraz pora na chwilę zadumy.

  8. #18

    Domyślnie

    Nie... Tak myślę, że nie.
    Nie chwila, lecz godzina, a raczej trzy dziadowskie godziny: rozpaczy, miłości i przestrogi.

    PS Zapomniałem o WB - kompletnie nietknięte. Auto z puszki. A przecież tak się nie godzi. SD WB w puszce zmieniłem chyba raz w życiu - przy ostatnim teście OKD, bo bałem się, że przechodzące chmurki zmącą porównanie zabarwienia soczewek i powłok.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chory Zobacz posta
    Ekspozycja dobra, prosto, ostro, WB poprawny.
    No, i to jest należyta recenzja tego zdjęcia; ja tylko dodałbym dla porządku że nie 'prosto' tylko 'w miarę prosto' i to w zasadzie wszystko.

    O kadrze, kompozycji, nieszablonowości, smaczkach i innych zadumach - to już autor sobie dobierze z tych wypowiedzi, które mu pasują.



    * * *


    Jedno, a w zasadzie nawet dwie rzeczy muszę jeszcze dodać: miło mi, że dział Architektura nie umarł, jak jeszcze wydawało się niedawno i jakieś wrzutki się pokazują. Mam nadzieję, że teraz będzie ich tylko więcej i jakość będzie rosła - może nawet do poziomu zdjęć dzikiego ptactwa, które na tutejszym forum mają wymiar światowy, a może nawet i galaktyczny. Pamiętam, że kiedyś dział Archi nawet jeśli nie był tej klasy, to przynajmniej świecił perłami! I to nie raz na ruską dekadę...

    Po drugie miło, że nie wywiązała się kilkudziesięciostronicowa wymiana uwag o firankach.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #20
    kl
    Gość

    Domyślnie

    Myślę, że kolega sfotografował to, czego pełno jest w naszym otoczeniu. Jak się okazuje uczynił to poprawnie. Tytuł jednak mnie zauroczył dlatego pozwolę sobie zacytować fragment pewnej pracy, która w nawiązaniu do zegara GVT doskonale interpretuje przedstawiony obraz:

    "W rozproszonej symulacji asynchronicznej, w przeciwieństwie do wersji synchronicznej, nie ma globalnego zegara. Każdy z procesów logicznych posiada własną lokalną kolejkę zadań i lokalny zegar mierzący upływ lokalnego czasu symulowanego."

    Cytat pochodzi z rozprawy doktorskiej:
    mgr inż. Andrzej Sikora
    "Modelowanie i symulacja rozproszona mobilnych sieci ad-hoc"

    Mam nadzieję, że poprawnie odebrałem zamiary autora. Zakładam że obie anteny (w tym ta dookólna, będąca kiedyś doniczką) spełniają funkcje niezbędne do wykorzystania w sieciach mobilnych.
    Ostatnio edytowane przez kl ; 22-09-2018 o 08:00

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Landscape number qjt
    By wpkx in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-09-2018, 21:35
  2. [ Krajobraz ] The Picture
    By wpkx in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-08-2014, 08:32
  3. serial number
    By lukee84 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 05-07-2013, 13:20
  4. [ Portret ] Picture 02
    By Woland in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-02-2012, 02:47
  5. serial number
    By Robert W in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-09-2006, 09:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •