Close

Strona 5 z 12 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 114
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    No ok ja skupilem się wyłącznie na jedynce.

    No widzisz, to przynajmniej w tym doszliśmy do jakiegoś porozumienia.

    Nie obraź się znowu Ty teraz, ale gdyby ludzie czytali to co napisałem, a nie to co sobie wyobrażają, że piszę - byłoby mniej problemów dla wszystkich.

    Po drugie nie obraź się drugi raz, ale można szukać wszystkiego we wszystkim: ciągów Fibonacciego, gammy Eulera, składników liczb urojonych, macierzy tensorowych lub nawet innych, liczby pi zawartej w piramidzie czy na innej ulicy, śladu kosmitów w liniach czy trójkątach - i tylko nikt nie szuka w instrukcji, jak do cholery ustawić ten cały sprzęt, żeby zdjęcie wyszło przynajmniej poprawnie, nie spartolone...
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nordwind Zobacz posta
    Wciąż tu jestem, więc o co chodzi z tą męskością ?
    ty tak, zdjęcia już nie więc ciężko będzie o nich pogadać, a tym bardziej uznać (lub nie) linię obrony

  3. #43

    Domyślnie

    Moment. Ja zdjęcia widzę. O co chodzi???

  4. #44

    Domyślnie

    2pompony - Tu nie do końca się zgadzam, ponieważ często bywa, że nie ma czasu na jakiekolwiek korekty naświetlania. Bywa że po korekcue EV w aparacie, naświetlanie jest ok ale moment minął. Gdyby to było takie łatwe i ludzie na ulicy chcieli poczekać aż prawidłowo się nastawi ... dlatego uważam że jeśli ktoś pisze taką analizę o streecie to nie miał okazji sprawdzić tego na własnej skórze.
    Ostatnio edytowane przez cybulski ; 23-09-2018 o 15:56
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    Moment. Ja zdjęcia widzę. O co chodzi???
    Ale jeszcze chwilę temu nikt ich nie widział. Chyba jednak autor sam doszedł do wniosku (może pd wpływem niektórych wypowiedzi), że usuwanie ich jest słabym pomysłem w tej sytuacji - i znowu są.




    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    2pompony - Tu nie do końca się zgadzam, ponieważ często bywa, że nie ma czasu na jakiekolwiek korekty naświetlania. Bywa że po korekcue EV w aparacie, naświetlanie jest ok ale moment minął. Gdyby to było takie łatwe i ludzie na ulicy chcieli poczekać aż prawidłowo się nastawi

    Widzę właśnie że takie masz rozumowanie. Być może nie dotarła do Ciebie jeszcze optymistyczna informacja, że ludzkość wymyśliła już programy do obróbki zdjęć, którymi można likwidować największe błędy. Po drugie ja nie oceniam trudności jakie panowały na planie: np. że ludzie się ruszali czy zachodziły inne dziwne ekscesy nie do wytrzymania.

    Ja oceniam zdjęcie: jest marne, i jest to powiedziane nadzwyczaj delikatnie. To że ludzie się ruszali nie jest dla mnie wystarczającym wytłumaczeniem, ale widzę, że w streecie rozumienia ogólnego nie tylko nie wstyd się tak tłumaczyć, ale nawet wypada.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  6. #46

    Domyślnie

    No nie teraz to Ty czytasz niedokładnie. Skoro uparłes się że instrukcja aparatu w rękę i poprawnie ustawić naświetlanie to napisałem, że nie zawsze to możliwe. To nie ma związku z późniejszą edycją i naprawianiem błędów. Złapałes się w swoją pułapkę kolego 2pompony
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  7. #47

    Domyślnie

    Naprawdę? Serio nie rozumiesz o co mi chodzi z tą fatalną ekspozycją? Naprawdę uważasz, ze zrobienie w tej sytuacji poprawnego choćby trochę zdjęcia jest ponad siły autora? Że przerasta to jego możliwości, bo instrukcja-srinstrukcja?


    Wiesz, nawet ja go nie oceniam tak nisko.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #48

    Domyślnie

    U mnie zdjęcia widoczne były cały czas, więc autor nic nie kombinował.
    Wracając do wątku głównego, to mi najbardziej podpasowała 1.
    Z5 + 24-200S + 105S
    D7200 + S17-50/2.8 + AF-P 70-300 + N200-500

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    często bywa, że nie ma czasu na jakiekolwiek korekty naświetlania. Bywa że po korekcue EV w aparacie, naświetlanie jest ok ale moment minął.
    w czasach współczesnych matryc sięgających 14EV to zwykłe szukanie wymówek

    RAW+uśredniony pomiar światła+obróbka dadzą radę w niemal każdej sytuacji
    Przy obecnej technologii obrazowania i postprocesu, naprawdę trzeba się mocno postarać żeby uznać, że takie zdjęcia to końcowy efekt. Albo zrobić to z premedytacją.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bejcman Zobacz posta
    U mnie zdjęcia widoczne były cały czas, więc autor nic nie kombinował.
    Wracając do wątku głównego, to mi najbardziej podpasowała 1.
    Ale pięć (policzyłem) innych osób ich nie widziało, a zamiast zwykłej ikony był obrazek mówiący że zdjęćie usunięto - więc jednak były kombinacje.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Nie no Zahir - bądźmy poważni. Tłumaczenie się, że nie można zrobić dobrze naświetlonego zdjęcia, bo są gigantyczne kłopoty jak ruszający się ludzie... Wiem że szukasz argumentu żeby pokazać cały bezsens takich wymówek, ale czy to pomoże, skoro takie wymówki w ogóle padły?

    Jest gdzieś granica śmieszności? Takie wypowiedzi, pokazują cały blask i chwałę streetu rozumienia ogólnego - gdzie dobra ekspozycja jest ponad ludzkie siły...
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 23-09-2018 o 16:38
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

Strona 5 z 12 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] Teatr
    By Marcin Pe in forum Architektura
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-05-2010, 17:10
  2. [ Architektura ] Teatr
    By jck_jck in forum Architektura
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-11-2009, 01:01
  3. [ Portret ] życie jak teatr..
    By nord in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-01-2009, 16:53
  4. [ Krajobraz ] podróżą życie jest
    By jck_jck in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-10-2008, 22:29
  5. [ Przyroda ] Życie jest brutalne.
    By Nikonozaur in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-09-2008, 17:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •