Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie D7000, czy może jednak D300

    Witam
    Straciłem ostatnio bezlustro micro4/3 (kradzież) i ze względu na koszty obiektywów i puszki postanowiłem przesiąść się na lustrzankę.
    Nie fotografuję zawodowo, ale w domu był nikon D50 więc zdjęcia kilkanaście lat już robię. Zdecydowałem, że najbardziej moim potrzebą odpowiada Nikon D7000. Myślałem też o D90, ale poczytałem i podobno te dwa aparatu dzieli duża różnica w kwestii jakości. Zastanawiam się też czy nie lepszy by był D300, jest starszy, ale ma lepsze uszczelnienia i ogólną wytrzymałość (aparat często będzie lądował w plecaku w górach). W D7000 ludzie też straszą kiepskim autofokusem, ale nie wiem na ile jest to teraz prawda.
    Do aparatu chciałbym dokupić sigmę 17-50 2.8 (bo tamron podobno gorszy). Na razie dysponuję starym kitem z D50 i sigmą 70-300 4-5.6.

    Uważacie taką decyzję w świetle tej krótkiej historii za właściwą, czy należało by wybrać jakieś inne body i obiektywy?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli masz zamiar używać aparatu podczas trekkingu w górach i wytrzymałość jest istotnym czynnikiem, to pomyśl o D300s. Bardzo solidny korpus, ciężki do zajechania. Używam go podczas wycieczek i motocyklowych wyjazdów enduro i mogę ze spokojnym sumieniem polecić. Nigdy mnie nie zawiódł, a jest dostępny w dobrych cenach. Świetna ergonomia, mimo że nie jest to najnowszy sprzęt, to wymiata.

  3. #3

    Domyślnie

    To może ja podepnę się pod temat w sumie mi i autorowi chodzi o to samo

    znalazłem D7000 z małymi gratisami! ostateczna cena jaką usłyszałem od właściciela to 400£

    https://www.ebay.co.uk/itm/Nikon-D-D...4383.l4275.c10

    zapoznałem się z w/w modelem wszystkie za i przeciw, i teraz mam dylemat ... może jednak poszukać D300-D300s sam już nie wiem.
    Może jednak ktoś mądry rozwieje moje i autora wątpliwości i skieruje na dobry tor.

  4. #4

    Domyślnie

    Miałem D300 i D300s. Dla mnie oprócz filmów niczym pozytywnym s-ka nie różni się od starszego brata.

    Obecnie mam D7000 i jestem bardzo zadowolony, a w górach jestem często.

    D7000 jest lżejszy, a pod względem obrazka, obsługi, ustawień wg mnie niczym nie ustępuje D300.

    AF może i wolniejszy, ale nie przesadzajmy. Jak robisz sport to i tak nie masz takich dylematów.

    O uszczelnienia, wodo i pyło szczelność bym się nie martwił. Chodzę po górach z D7000 dość długo i jest OK.

    Jak pada, czy jesteś w zadymie z kurzu to i tak pewnie chowasz aparat, żeby się nie zniszczył. No chyba że ....

  5. #5

    Domyślnie

    Zakładam, że uszczelnienia, mają za zadanie uratować aparat jak zamknie np w plecaku, nie będę się z nim latał w ulewe, po za tym ceny uszczelnianych obiektywów są dużo wyższe.

    Co do D300s właśnie szkoda mi tej gorszej matrycy i tego, że jednak cięższy i większy, a w plecaku czuć każdy gram.

    D7000 jest w zasadzie idealny, ale na forach można znaleźć te narzekania na kiepski AF i jakieś dziwne problemu z obiektywami nie wystemowymi, dlatego zastanawiam się, czy to były choroby wieku dziecięcego, czy jednak nic się w tej kwestii nie poprawiło.

    Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  6. #6

    Domyślnie

    Ja mam D7000 i polecam. Co prawda musiałem wysłać na kalibrację AF do @Studio5s, gdzie przy okazji Pan Rafał znalazł listek przysłony z obiektywu 18-55 albo 18-105 na czujnikach AF, ale po kalibracji jest wszystko super

  7. #7

    Domyślnie

    A ja miałem D300 i zdecydowanie polecam zadbanego D300s.

  8. #8

    Domyślnie

    @lukasz_kk ile taka przyjemność?

    Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

  9. #9

    Domyślnie

    196 zł jeśli dobrze pamiętam.

  10. #10

    Domyślnie

    macwojs:
    Za D7000 w stosunku do D300 przemawia matryca, trochę niższa waga i wielkość samego korpusu, też ma uszczelnienia ale z tego co pamiętam to nie poziomie D300. Af w pewnych warunkach oświetleniowych lubi czasem pokaprysić ale w foto pejzażu to akurat nie ma większego znaczenia - to z autopsji.
    Możliwości personalizacji obu korpusów porównywalne, część userów uważa że D300 ma lepszą ergonomię i guzikologię - na pewno ma lepszy chwyt na gripie ze względu na większy rozmiar korpusu, ten w D7000 jest dla mnie trochę za mały i niezbyt wygodny. Też kiedyś zastanawiałem się nad tymi korpusami i do foto krajobrazowo-wycieczkowej wybrałem jednak D7000 - mi osobiście odpowiada obraz z tego aparatu pod względem kolorystyki.
    Co do D90 to w kwestii obrazowania to takie D300 w mniejszej, delikatniejszej obudowie z prostszym af, wolniejsza migawką i częściowo okrojoną funkcjonalnością, na plus możliwość filmowania jeżeli to dla Ciebie istotne.
    Pytasz czy te korpusy to dobry wybór czy też lepiej szukać czegoś innego - owszem można szukać nowszego sprzętu ale to zależy też od tego ile chcesz na to wydać i czy koniecznie musi być lustrzanka.
    Ostatnio edytowane przez Darek72 ; 18-09-2018 o 01:23

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. nikon d5100,d5200,d5300 a może jednak d7000 bardzo proszę o pomoc w wyborze
    By andrzej1971 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-06-2017, 17:58
  2. Nikon D300 - problem z baterią czy może jednak elektornika
    By jojkowa in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-02-2015, 23:16
  3. Sigma 10-20, czy może jednak 13-18?
    By wigi in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-03-2009, 18:16
  4. D40 AF-S Nikkor 18-55 mm... a może jednak nie
    By driftmen in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 149
    Ostatni post / autor: 29-08-2008, 19:35
  5. mecablitz 54 MZ-4i czy może jednak SB 800 ??
    By Lagunman in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-10-2007, 00:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •