Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym kadrował pionowo i bardzo ciasno. Bo zdjęcie ma potencjał ale tutaj przez ten kadr jest trudno go dostrzec.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Jasne bo ta ściana tyle wnosi mogę to przykładować jakbym ja to widział?

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Ślicznie dziękuje. Ogólnie jak się widzi pełne i cięte to z natury już kadrowane gorzej jest odbierane. Ale myślę że masz na tyle fajne zdjęcie że warto byłoby nad tym posiedzieć i poeksperymentować.
    Co mi się w nim spodobało to te włosy które tworzą bardzo fajną krzywą z linią szyi i szczęki. Do tego ręka która tworzy trójkąty wraz z dłonią co dodatkowo zgrywa się ze wzorek na kapeluszu. Oraz bardzo mi się podoba dobrana kolorystyka tak skóry tła i stroju. Dlatego kadrowałem aby to bardziej uwydatnić bo u Ciebie przez te odległości się to wszystko co fajne w tym portrecie traci.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	prop1.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	631,0 KB
ID:	14074

    Na co zwróciłbym jeszcze uwagę to na te dłoń bo wygląda jakby trzymała kapelusz przez wiatrem. ale włosy są statyczne. Taka poza i podmuch we włosach dodałby sensu pozie i dodał dynamiki zdjęciu i wtedy kadrowałbym szerzej aby dać przestrzeń latającym włosom. Przy tak statycznym bez wiatru we włosach to dłoń dałbym bardziej z przodu kapelusza sugerując naciąganie go na czoło po ówczesnym założeniu. Teraz tak mi trochę to nie pasuje ideologicznie ale graficznie robi robotę.

  7. #7

    Domyślnie

    Bardzo fajnie opisałeś i skadrowałeś - ale mi ten pion jednak nie pasuje - ciasnota jest okrutna, mam jakąś niechęć do takich kadrów ciasnych

  8. #8

    Domyślnie

    Też tak mam jak kadruje z dużego, ale jak podczas robienia zdjęcia robię ciasno to wtedy wychodzą mi najlepsze ujęcia i nawet milimetra bym nie urwał.

  9. #9

    Domyślnie

    Nie, nie, nie. Przycięcie zabrało oddech i plastykę, zdjęcie zrobiło się płaskie jak znaczek pocztowy.
    (Ale ja się nie znam.)
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  10. #10

    Domyślnie

    Jakbyś nie widział pierwszego to nie miałbyś wrażenie "zabrania oddechu". I to jest to właśnie ten problem o którym pisałem wyżej. Trudno traktować obraz kadrowany jako zupełnie inne ujęcie, bo zawsze patrzysz na niem przez pryzmat oryginału i strat. Ja tak bynajmniej odbieram kadrowanie zdjęcia u siebie dlatego robię szeroko, ciasno i w wielu różnych kombinacjach (ale też się nie znam).
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 16-09-2018 o 12:17

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Foto-żart ] Taki stary, a taki dziecinny.
    By Kanghoy in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-06-2015, 09:51
  2. [ Krajobraz ] Czerwony pas
    By wpkx in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-07-2012, 09:38
  3. [ Przyroda ] kot czerwony
    By nos74 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-05-2009, 01:07
  4. [ Portret ] czerwony
    By k2-kabala in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-08-2007, 02:39
  5. d70 a czerwony
    By krzysio in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-04-2006, 01:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •