Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Trudno traktować obraz kadrowany jako zupełnie inne ujęcie, bo zawsze patrzysz na niem przez pryzmat oryginału i strat.
    Pełna zgoda.
    Z tym, że na to drugie chyba kompletnie nie zwróciłbym uwagi, natomiast w tym pierwszym, mimo zupełnie obcej mi tematyki, coś tam czuję.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Pełna zgoda.
    Z tym, że na to drugie chyba kompletnie nie zwróciłbym uwagi, natomiast w tym pierwszym, mimo zupełnie obcej mi tematyki, coś tam czuję.
    Może chodzić o światłocień tła i oświetlenie modela o czym napisałeś w pierwszym poście.
    Drugi post też skłania do refleksji że tło bardziej na Ciebie działa jak temat i model.
    Ale to temat kolegi fafniak więc nie chce mu tutaj brudzić swoimi pytaniami i wywodami. Ale osobiście bym podrążył temat bo jest ciekawy.
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 16-09-2018 o 13:16

  3. #13

    Domyślnie

    Zastanawiające rzeczy piszesz.
    Odbieram obraz czysto subiektywnie - podoba mi się/nie podoba mi się - po prostu go czując. Subiektywnie, egoistycznie i często wbrew powszechnemu odbiorowi. I nie potrafię rozbierać na czynniki, by sobie wytłumaczyć czemu tak a nie inaczej na poziomie DNA. Choć czasem oczywiście próbuję.
    Ad rem - nic nie pisałem o oświetleniu czy światłocieniu, a wniosek, że tło jest dla mnie ważniejsze, skomentuję następująco:
    Wytnij modelkę z tego zdjęcia i umieść ją na białej płaszczyźnie - w obu wersjach kadrów.

    PS Marcin, wybacz - brudzimy Ci tu okropnie. BTW, jaką w końcu fasolę wolisz?
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  4. #14

  5. #15

    Domyślnie

    "Przycięcie zabrało oddech i plastykę, zdjęcie zrobiło się płaskie jak znaczek pocztowy"

    Widocznie ja to źle zinterpretowałem bo odniosłem płaskość jako płaskie oświetlenie modela i cień za nią który temu nadawał jakąś dynamikę a po skadrowaniu straciliśmy ten światłocień.

    Ja też z reguły nie staram się rozbierać zdjęć na czynniki pierwsze, ale tutaj kilka rzeczy które przykuło moją uwagę i wydały mi się na tyle ciekawe że tło odciągało mnie od tego. Co ciekawe na telefonie to zauważyłem powiększając tekst. Na komputerze bym to pominął pewnie.

    Przepraszam fafniak za brudzenie, jak coś to masz groszek cukrowy u mnie w ramach przeprosin

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    "
    Przepraszam fafniak za brudzenie, jak coś to masz groszek cukrowy u mnie w ramach przeprosin

    Nie ma co przepraszać- przynajmniej ciekawie postrzegasz.
    A jeżeli wiesz gdzie ten groszek dostać (nie łupany) to dawaj znać

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Co ciekawe na telefonie to zauważyłem powiększając tekst. Na komputerze bym to pominął pewnie.
    Oglądanie zdjęć na smartfonie i na tej podstawie ich analiza i komentowanie, to znak pie/rdolonego czasu i plastikowa paranoja. Pora spadać z takiego świata.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  8. #18

    Domyślnie

    Na telefonie mam pion na monitorze poziom. Dlatego widziałem lepszy kadr na telefonie bo mogłem sobie ekran dostosować do zdjęcia nie zapisując go na dysku. Analizę i wypowiedz robię po zobaczeniu na komputerze. Więc nie ma żadnej przewagi monitora nad wyświetlaczem w odniesień do tego co napisałem.

  9. #19

    Domyślnie

    jakby nie kadrować to zdjęcie takie niejakie... takie totalnie zwykłe jak tysiące innych
    nie jest to zdjęcie poziomu na jaki Cię stać
    NinoVeron |==========[> | IG | Flickr | BLOG | MM | FB
    "na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."

  10. #20
    La
    Gość

    Domyślnie

    Idąc za tytułem, fajne zdjęcie kapelusza.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Foto-żart ] Taki stary, a taki dziecinny.
    By Kanghoy in forum Grafizacja, foto - żart, pozostałe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-06-2015, 09:51
  2. [ Krajobraz ] Czerwony pas
    By wpkx in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-07-2012, 09:38
  3. [ Przyroda ] kot czerwony
    By nos74 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-05-2009, 01:07
  4. [ Portret ] czerwony
    By k2-kabala in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-08-2007, 02:39
  5. d70 a czerwony
    By krzysio in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-04-2006, 01:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •