Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45
  1. #1

    Domyślnie obiektyw do Nikon D5200

    Chciał bym wymienić mój kit-owy obiektyw nikon 18-105 mm w Nikon D5200 na coś lepszego co robi "ładne zdjęcia"
    Zapytacie co będę focił?
    Czytałem bardzo dobre opnie o tym obiektywie jak na kit. Tylko trochę za ciemny.
    Obiektyw potrzebuję w marę uniwersalny na wyjazdy turystyczne. Trzeba sfotografować krajobrazy, architekturę ale również i wnętrza: muzea, cerkwie, kościoły. W tych miejscach dochodzi jeszcze zakaz użynania flesza dla tego też obiektyw powinien być jasny i z AF, a gdy dochodzi do tego zdjęcie w ruchu, to tym bardziej.

    Ideałem (tak sadzę) by był: NIKON NIKKOR 24-70 F2.8, ale jest drogi.

    Nikon NIKKOR 17-55 F2.8 G DX, troszkę tańszy, ale też drogi (kompromis), co sądzicie, jest lepszy od sigmy po niżej?

    SIGMA 17-50/2.8 EX DC OS HSM czytałem w miarę dobre opnie, ale ogólnie o sigmach piszą nie najlepiej, zawsze coś komuś nie pasuje.

    Ja posiadam jeszcze stałkę Nikonn 50 mm, do portretów z tłem , ale do fotografowania krajobrazów lub czegoś z oddali porszaka. Ja zrobiłem kilka zdjęć na ślubie z oddali prezbiterium w kościele, porażka, mleko ale z blizka idącą parę młodą zdjęcie super. Zdjęcie tła kit zrobił lepiej.
    Najgorsze zdjęcia do zrobienia są w kościele podczas rożnych uroczystości, ponieważ jest czasem słabe sztuczne światło co wymusza większe ISO, a ruch postaci krótkie czasy aby postać w ruchu nie była rozmyta a w zabytkach jest zakaz używania flesza. I tak mi się wydaje że obiektów powinien spełniać te oczekiwania.
    Interesuje mnie obiektyw jasny z AF z drugiej ręki m/w w cenie dwukrotności używanego kit-a, tak plus minus.
    Czytałem różne testy, opnie, ale nie do końca znam rynek, i być może nie wiem czego szukać. Czytałem więcej inwestuje się w leprze szkła niż BODY.
    Dziękuję.

  2. #2
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Znaczy śluby chcesz robić a nie wiesz czym? Tak? Śluby się robi panie stałkami. Znaczy nie zoom tylko taki obiektyw jak 50mm który masz. A jaki?
    Najbardziej idealny będzie 24/1.8g. do kompletu z twoją 50tka to jesteś gotowy do robienia każdego ślubu. Serio. Zaraz się odezwa ludzie, którzy robią śluby i z zazdrości ci napiszą nieprawdę. Więc uważaj
    Ostatnio edytowane przez Rycerz ; 13-09-2018 o 20:36

  3. #3

    Domyślnie

    Ewentualnie przemyśl sprawę i zastanów się nad 18-35 1.8 Sigmy. 3 stałki w jednym szkle.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  4. #4

    Domyślnie

    Mam stałkę AF-S Nikkor 50 mm 1:1.8G (to chyba klasyk)
    Nie ślubów nie będę robił, tylko podałem jako przykład moich obserwacji.
    nikkor 24/1.8g jest drogi.
    Ostatnio edytowane przez fluger ; 13-09-2018 o 20:59

  5. #5

    Domyślnie

    Po pierwsze - nie ma obiektywu dobrego i taniego.
    Po drugie, mam pytanie - jesteś Polakiem?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Po pierwsze - nie ma obiektywu dobrego i taniego.
    Po drugie, mam pytanie - jesteś Polakiem?
    1. Wiem (to są dobre obiektywy i musi kosztować, a tak coś poniżej 2000)
    2. Tak

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fluger Zobacz posta
    1. Wiem (to są dobre obiektywy i musi kosztować, a tak coś poniżej 2000)
    2. Tak
    Poniżej 2000 masz Sigmę 17-50 jako dużo lepszy zamiennik kita. Nie czytaj forów tylko kup i rób zdjęcia.
    Moje pytanie wiązało się z jakością języka polskiego jaki prezentujesz. Zadajesz pytanie, oczekujesz pomocy a jednocześnie okazujesz totalne lekceważenie dla innych uczestników. Tego, co zawiera Twój pierwszy wpis tutaj nie da się czytać. Wklikałeś tam zlepek przypadkowych słów, nie oddzielonych żadną interpunkcją, często zmienionych. Dramat. Poczytaj czasem wypowiedzi kolegów, często bardzo długich. Poczytaj recenzje w dziale ze zdjęciami. Często są to wywody na pół strony bez jednego błędu. I porównaj to z Twoją wypowiedzią. I zacznij pisać po Polsku.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Poniżej 2000 masz Sigmę 17-50 jako dużo lepszy zamiennik kita. Nie czytaj forów tylko kup i rób zdjęcia.
    Moje pytanie wiązało się z jakością języka polskiego jaki prezentujesz. Zadajesz pytanie, oczekujesz pomocy a jednocześnie okazujesz totalne lekceważenie dla innych uczestników. Tego, co zawiera Twój pierwszy wpis tutaj nie da się czytać. Wklikałeś tam zlepek przypadkowych słów, nie oddzielonych żadną interpunkcją, często zmienionych. Dramat. Poczytaj czasem wypowiedzi kolegów, często bardzo długich. Poczytaj recenzje w dziale ze zdjęciami. Często są to wywody na pół strony bez jednego błędu. I porównaj to z Twoją wypowiedzią. I zacznij pisać po Polsku.
    Tak wiem, nie błyszcze erudycją.
    Myślałem o tej sigmie. A jak według was może się sprawdzić stałka nikkor 35?

  9. #9

    Domyślnie

    Ustaw ogniskową na 35 mm, idź porób zdjęcia- gdzieś wewnątrz, gdzie jest ciasno, trochę architektury, takiej miejskiej gdzie też ciasno... I odpowiedz sobie pytanie, czy to obiektyw do takiego zastosowania i czy Ci pasuje.
    D750, D7500, S Art 18-35/1.8; N10-20/4.5-5.6, T 60/2 Macro, N AF-P 70-300/4.5-6.3; T17-35mm f/2.8-4 Di OSD; T 35-150 2,8-4; Sigma A 50/1.4; T SP 24-70 mm f/2.8 VC USD G2

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fluger Zobacz posta
    SIGMA 17-50/2.8 EX DC OS HSM czytałem w miarę dobre opnie, ale ogólnie o sigmach piszą nie najlepiej, zawsze coś komuś nie pasuje.
    Tutaj masz przykładowe fotki zrobione tym obiektywem, w tym 2 w kościele: https://www.optyczne.pl/197.11-Test_...sumowanie.html
    Jasno niby jest, ale żeby ostro to już bym nie powiedział. Jeszcze z tych wszystkich fotek, najbardziej podoba mi się ta syrenki, ale pewnie jeszcze lepszą zrobiłbyś jej swoim 50 1.8
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5200 jaki obiektyw
    By kamil33325 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-05-2017, 14:41
  2. Nikon d5200 + obiektyw portretowy
    By Mateusz71 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 22-07-2016, 10:07
  3. obiektyw dla Nikon d5200
    By yeanw in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-12-2015, 01:40
  4. Nikon D5200, jaki obiektyw?
    By klaudia123 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-12-2015, 12:57
  5. Obiektyw do Nikon d5200
    By krisak13 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-01-2015, 14:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •