Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Który aparat wybrać

    Witam. Po latach spędzonych na fotografowaniu kompaktem chcę przejść na lustrzankę. Po przeglądnięciu rożnych opinii na różnych forach nie znalazłem odpowiedzi na moje wątpliwości. Otóż mój budżet pozwala na zakup aparatów: Canon 200D, Canon 800D lub Nikon D5600.
    Zaznaczam, że interesują mnie tylko nowe aparaty na początek z obiektywami kitowymi. Z analiz wynika, że wszystkie trzy mają podobne parametry. Wiem, że nikony podobno mają ostrzejsze zdjęcia i lepsze obiektywy, ale np. do canonów są tańsze obiektywy i większy wybór.
    Chciałbym odpowiedzi, a właściwie wyjaśnienia np: weź taki a taki aparat bo...
    Z góry zaznaczam, że w grę wchodzą tylko te trzy modele. Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez corpond Zobacz posta
    Z analiz wynika, że wszystkie trzy mają podobne parametry.
    200D to raczej klasa D3400.
    Nikon ma chyba nadal odrobinę lepsze matryce, ale różnica jest minimalna. Za to wiele osób woli kolory jpegów z Canonów.
    Cytat Zamieszczone przez corpond Zobacz posta
    Wiem, że nikony podobno mają ostrzejsze zdjęcia
    Wszystkie trzy mają 24MP, czyli aż nadto dla "normalnego" człowieka.
    Cytat Zamieszczone przez corpond Zobacz posta
    i lepsze obiektywy
    Tu pewnie obruszyłby się niejeden Canoniarz
    Najlepiej jakbyś poszedł do sklepu z kartą pamięci i zrobił trochę zdjęć każdym z "kandydatów". Sprawdzisz jak leżą w dłoni, jak robi się zdjęcia i jak Ci się podobają kolory.

  3. #3

    Domyślnie

    Problem w tym, że tych modeli nie ma w sklepie stacjonarnym tylko w internetowym.
    Dlaczego uważasz, że 200D to bliżej D3400. Parametry ma bardzo zbliżone do 800D (oprócz AF). Z kolorami to nie problem można poprawić w LR.
    Ostatnio edytowane przez corpond ; 13-09-2018 o 10:50

  4. #4

    Domyślnie

    wez do reki w sklepie i ocen, ktory ci najlepiej lezy. to sa wszystko aparaty pozwalajace wykonac znakomite zdjecia a na takim etapie wieksze znaczenie ma komfort uzytkowania, niz ewentualne roznice w specyfikacji. zwlaszcza miedzy 200D a 800D wielkosc i komfort w rece to duzo wieksza roznica w uzytkowaniu niz chocby uklady AF...

    co do obiektywow (cena/jakosc) to kwestia wzgledna. wszystko zalezy od tego czego potrzebujesz. na starcie, jesli mowimy o kicie 18-55, to za canonowski moge reczyc, mam i uzywam, jest bardzo przyzwoity (ogolnie, nie tylko biorac pod uwage niska cene)

  5. #5

    Domyślnie

    Jestem przyzwyczajony do małych aparatów (kompakty).
    Właśnie czekałem na taką odpowiedź. Dzięki.

  6. #6

    Domyślnie

    Na Canonie się nie znam, nic tam nie potrafię ustawić Popatrz na linię nowych obiektywów Nikona AF-P DX, są wątki na forum. To tanie i dobre, żeby nie powiedzieć bardzo dobre, szkła. Wsparte jakąś jasną stałką dadzą praktycznie wszystko, czego potrzebuje amator. Poczytaj o nich na forum, skalkuluj ceny. Nie wiemy, jaka fotografia Cię interesuje, czego potrzebujesz, więc trudno krótko streścić całe forum

  7. #7

    Domyślnie

    Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Myślę, że to mi powinno wystarczyć. Temat do zamknięcia.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez corpond Zobacz posta
    Witam. Po latach spędzonych na fotografowaniu kompaktem chcę przejść na lustrzankę. Po przeglądnięciu rożnych opinii na różnych forach nie znalazłem odpowiedzi na moje wątpliwości. Otóż mój budżet pozwala na zakup aparatów: Canon 200D, Canon 800D lub Nikon D5600.
    Zaznaczam, że interesują mnie tylko nowe aparaty na początek z obiektywami kitowymi. Z analiz wynika, że wszystkie trzy mają podobne parametry. Wiem, że nikony podobno mają ostrzejsze zdjęcia i lepsze obiektywy, ale np. do canonów są tańsze obiektywy i większy wybór.
    Chciałbym odpowiedzi, a właściwie wyjaśnienia np: weź taki a taki aparat bo...
    Z góry zaznaczam, że w grę wchodzą tylko te trzy modele. Pozdrawiam.
    Moim zdaniem warto pomyśleć o Nikonie D5600 z obiektywem Nikkor 18-105 lub Sigmą 17-50/2,8.
    Ostatnio edytowane przez jony ; 14-09-2018 o 02:30

  9. #9

    Domyślnie

    Obiektyw jest zdecydowanie ważny , również na początek. Polecałbym rozwiązanie z lepszym obiektywem , np. sigma lub tamron 17-50 2.8, jeśli budżet nie pozwala to może poszukać używanego. Obiektyw nie zużywa się w takim stopniu jak body i jeśli jest dobrze zachowany to warto. Co do kolorów jpg to bym się tym nie przejmował, bo moc dslr polega też na tym, że zdjęcia dają duże możliwości edycji kolorów. D5600 będzie dobrym wyborem, tylko polecam lepszy obiektyw.

Podobne wątki

  1. Ktory aparat wybrac
    By gregter48 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 07-10-2016, 18:19
  2. Ktory wybrac?!!!!
    By esemes in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-06-2012, 19:54
  3. który wybrać??
    By galka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-11-2011, 14:40
  4. Który aparat wybrac ???
    By moniks34 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26-08-2011, 12:56
  5. SB 800 czy SB 900?? Który wybrać???
    By Sepo in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 21-09-2009, 14:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •