Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34
  1. #1

    Domyślnie SIGMA 17-50mm f/2.8 VS SIGMA 18-35mm f/1.8

    Witam.

    Który z tych obiektywów będzie lepszym wyborem dla amatora do fotografii rodzinnych i portretów.
    Generalnie kupiłbym bez zastanowienia 18-35 ale zastanawiam sie czy brak stabilizacji będzie zauważalny.
    X-T30 = Fujifilm XF 16-55mm f/2.8 R LM WR = ???
    D80 = Tamron 28-75 mm f/2.8 = Nikkor 50 f/1.8 G

  2. #2

    Domyślnie

    Hej. U mnie brak stabilizacji nie jest problemem, szkło jest tak jasne, że spokojnie można iść na dłuższy czas. Ogólnie świetne szkło, piękny obrazek generuje, ale niestety trzeba skalibrować, bynajmniej przy moim D7200 musiałem przez USB Docka się troszkę pobawić.
    S17-50 nie miałem więc się nie wypowiadam. Wiem tylko, że jeśli ma to być coś bardziej uniwersalnego to lepiej 17-50, ja właśnie zastanawiam się nad dokupieniem tego szkła.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paw-Bor Zobacz posta
    Wiem tylko, że jeśli ma to być coś bardziej uniwersalnego to lepiej 17-50, ja właśnie zastanawiam się nad dokupieniem tego szkła.
    a możesz powiedzieć czego Ci brakuje w tym szkle że zastanawiasz się nad dokupieniem tego drugiego
    X-T30 = Fujifilm XF 16-55mm f/2.8 R LM WR = ???
    D80 = Tamron 28-75 mm f/2.8 = Nikkor 50 f/1.8 G

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem czy można tak powiedzieć że czegoś brakuje. Ale ostatnio będąc z grupą dzieciaków w parku rozrywki przeskakiwałem ze szkłami pomiędzy S18-35 a S50. W 70% zapięta była S50, ale czasami potrzebowałem coś szerszego. I właśnie dlatego myślę o zakupie, bo może akurat taki wypad da radę obskoczyć jednym szkłem.



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paw-Bor Zobacz posta
    Hej. U mnie brak stabilizacji nie jest problemem, szkło jest tak jasne, że spokojnie można iść na dłuższy czas.
    Jaśniejszy obiektyw NIE jest zamiennikiem statywu albo stabilizacji. Zdjęcie przy f8, 1/60 s, NIE jest takie samo jak przy f2.8 i 1/8 s mimo takiej samej ilości światła, które pada mną matrycę. Czasem to zadziała, ale często nie. Gdyby było inaczej, to nie byłaby potrzebna przysłona i zmiana czasu naświetlania.

  6. #6

    Domyślnie

    Tak, masz racje, mój błąd
    Bardziej chodziło mi, że w ciemniejszy miejscach możesz używać już od f1,8 z ręki i zdjęcia wychodzą nie poruszone. Normalnie używając ten obiektyw nie jest problemem brak stabilizacji.



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Sigme 18-35 pokochasz bardzo szybko i będziesz piał z zachwytu i tak samo szybko zaczniesz narzekać na wielkość/wagę i może ( zaznaczam może ) na zawodność AF, ja sprzedałem i kupiłem wtedy tamrona 24-70 ponieważ wiedziałem że pójdę w pełną klatkę, szerokości mi troszkę brakowało ale raczej nie ma to sensu jeśli mamy tylko DX.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paw-Bor Zobacz posta
    Tak, masz racje, mój błąd
    Bardziej chodziło mi, że w ciemniejszy miejscach możesz używać już od f1,8 z ręki i zdjęcia wychodzą nie poruszone. Normalnie używając ten obiektyw nie jest problemem brak stabilizacji.



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ale właśnie o to mi chodziło, że brak stabilizacji jest problemem. Jak ktoś chce zrobić zdjęcie przy f/8 i aparat pokazuje mu czas 1/8 s, to przejście na f/2.8 żeby uzyskać krótszy czas i nieporuszone zdjęcie nic mu nie da. A f/1.8 to tylko gorzej. Zakładam, że zwiększenie ISO nie wchodzi z jakichś powodów w grę. Są oczywiście przypadki, że lekkie podbicie ISO i niewielkie otwarcie przysłony da podobny i akceptowalny efekt, ale generalnie lekarstwem na niedobór światła są:
    1. większe ISO
    2. stabilizacja
    3. statyw
    4. w pewnym zakresie lampa błyskowa (reporterska).

    P.S.
    Czy moderator mógłby poprawić moją poprzednią wiadomość. Powinno oczywiście być f/8 i 1/8 s vs. f/2.8 i 1/60 s.
    Cytat Zamieszczone przez Jarkod Zobacz posta
    Jaśniejszy obiektyw NIE jest zamiennikiem statywu albo stabilizacji. Zdjęcie przy f8, 1/60 s, NIE jest takie samo jak przy f2.8 i 1/8 s mimo takiej samej ilości światła, które pada mną matrycę. Czasem to zadziała, ale często nie. Gdyby było inaczej, to nie byłaby potrzebna przysłona i zmiana czasu naświetlania.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jarkod Zobacz posta
    Ale właśnie o to mi chodziło, że brak stabilizacji jest problemem.
    Ja na brak stabilizacji nie narzekam. Dla mnie to nie jest wada. Fajnie jak by była, ale to szkło daje radę bez. U mnie jedyny problem tego szkła, to że na skrajnych punktach AF nie zawsze trafia



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Paw-Bor ; 12-09-2018 o 13:25

  10. #10

    Domyślnie

    Zależy do czego potrzebujesz. Mam dwa arty bez stabilizacji i nie odczuwam jej braku. 18-35 w 100% robi na statywie. 50-100 zdarza mi się robić z ręki. Głównie samoloty jak jestem blisko. Biorąc pod uwagę, że nie potrzebuję wtedy jakiejś głębi i to, że szczyt ostrości przypada na przysłonę 2.8-4.0 to nie mam problemu z długimi czasami. W 18-35 z ostrością jest podobnie. Wydaje mi się, że tam gdzie nie będziesz w stanie zrobić tym obiektywem nieporuszonego zdjęcia z ręki to wypada użyć statywu również z obiektywem ze stabilizacją.
    Zamieniłem 17-50 na to co mam i przeglądając starsze zdjęcia widzę różnicę.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D5500 + SIGMA A 18-35MM F/1,8 DC HSM Czy D7200 + SIGMA 17-50MM F/2.8 EX DC OS HSM
    By KosmicznyNocnik in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-02-2017, 12:33
  2. [UZUPEŁNIENIE ZESTAWU] sigma 10-20mm + sigma 17-50mm 2,8 + ????
    By faust1985 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-12-2016, 12:06
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-01-2014, 16:11
  4. 18-105 i 35mm czy Sigma DC 18-50mm f./2.8 MACRO
    By Młody_SS in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-12-2012, 15:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •