Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Domyślnie

@kurczeblade masz rację, ale chyba wiesz że zepsuty produkt Nikona łatwiej reklamować u producenta, niż zepsutego Nikona przez zasilanie firmy trzeciej Ja osobiście zasilania zmiennego używałem raz i więcej nie będę, ale uważam że post może się komuś przydać i hejt jest zbędny. Każdy robi jak uważa

Domyślnie

Ale czy autorowi coś się zepsuło ?

Tutaj ludziom psuje się wszystko, nawet tego nie mając

Tyle lat jadę na zamiennikach, przeszedłem z zamiennikami 3 systemy i nic się nigdy złego nie działo.

Domyślnie

Dołączę do grona zwolenników spiskowych teorii dziejów. W moim przypadku grip Meik i Novel NIE pracowały poprawnie zarówno z D700 jak i D300s. Na szczęście nic nie zostało uszkodzone. Np. w trybie seryjnym aparat się zatrzymywał i ERR na wyświetlaczu. W konfiguracji na dwie baterie jedna w gripe druga w body, po wyczerpaniu jednej ( tej w gipie) i próbie przełączenia na drugą ERR. W gripie 8xAA, wskaźnik bat. full. Kilka zdjęć i baterie puste (w/g wskaźnika ) konieczne wyłączenie i włączenie aparatu i znów full. Problemy można by mnożyć. Kupiłem MB D10 i problemów ZERO.

Domyślnie

Znam te złe historie z "zamiennikami" gripów. Dlatego też moje "rozpoznanie terenu" trwało kilka miesięcy. Pierwsza wersja Vello działała poprawnie, ale nie zapewniała 9 kl/sek., nawet z baterią atomową. Dlatego zrobiono drugą wersję, która według wielu użytkowników działa bez zastrzeżeń i daje 9 kl. I ja to potwierdzam. Grip produkuje znana firma, sprzedaje go i poleca znany (chyba najbardziej) w USA sklep fotograficzny - autoryzowany sprzedawca Vello. Nie twórzmy kolejnej spiskowej teorii.
    Żeby było jasne, ja nikogo nie chcę namawiać do zakupu zamienników. Chciałbym jedynie ułatwić to osobom poszukującym takiego rozwiązania i oszczędzić im trochę czasu. A może i pieniędzy (np. grip Vello działa bez zarzutu z baterią Wasabi i kilkoma innymi firm "trzecich", a nie działa np. ze starą baterią Nikona EN-EL18a i EN-EL18b, o czym lojalnie na swojej stronie uprzedza sprzedawca B&H).
    Pozdrawiam,
    Ostatnio edytowane przez maxtor ; 12-09-2018 o 11:57
    "Lepsze zdjęcie zaszumione, niż poruszone. Lepsze poruszone niż żadne."

Domyślnie

Spieszę z informacją, że nadal działa z szybkością 9 kl./sek . Kolejne info za miesiąc.
    "Lepsze zdjęcie zaszumione, niż poruszone. Lepsze poruszone niż żadne."

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123