Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32
  1. #11

    Domyślnie

    Oj, do stałego fotografowania przez LV lustrzanka jest jednak nieporozumieniem, a przynajmniej Nikony o których piszemy.

  2. #12

    Domyślnie

    A czy D7100 z działu giełda za 1600 to dobra oferta?

    Nie wiem czy link z telefonu zadziała ale chodzi o ten:

    https://r.tapatalk.com/shareLink?url...1&share_type=t

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Wejdź na optyczne.pl/obiektywy i rozwiń listę mocowań, dodaj do tego trochę starych bagnetów, szybko i łatwo przekroczysz tę liczbę. Ostrzenie na nieskończoność będzie miał z Nikonem, z tych trochę bardziej popularnych szkieł Pentacon six. Napisałem, że pomijam kwestie mocowania.
    O tych 20-30 bagnetach (tylko) napisałem, bo sprowadzanie manualnych obiektywów do m42 jest zbyt dużym uproszczeniem oraz w kontekście bezlussterkowców, że są do tego lepsze. Popatrz ile i do jakich mocowań jest adapterów do Sony w pierwszym większym sklepie (nie będę robił listy ) ile do Nikona. Z czegoś to się bierze.
    Nie mówię, że do Nikona nie da się podpiąć m42, daje to nawet fajne efekty z tłem, namiastkę makro, itd. Tyle, że są do tego lepsze aparaty.
    I teraz najważniejsze. Polecasz stare puszki bez obsługi af-p ale ze śrubokrętem. Bo szkiel af-p jest mało. Tak, są w tej chwili 3 do DX, ale dzięki temu można pokryć zakres 10-300 mm, dość tanio, w kompaktowym rozmiarze, i co najważniejsze, z bardzo przyzwoitą jakością, ostrożnie mówiąc. I te obiektywy będą dużo lepszym wyborem, niż kilogramy Nikonów AF czy AI, szczególnie dla osoby zaczynającej przygodę z foto. Nie ilość, a jakość. Nie warto w tej chwili ignorować af-p, bo jest ich mało. Można na nich tanio zbudować system DX z bardzo dobrą jakością i wygodną obsługą.
    Widzisz @poste chciales doprecyzowac a wyszlo....
    Napisales, ze pomijasz kwestie adapterow a nie mocowania.
    Ale jesli chcesz cokolwiek robic z obiektywem na jakimkolwiek body (ostrzyc na nieskonczonosc lub tylko np na 1 metr) to nie mozesz pominac kwesti mocowania.
    No musisz ten obiektyw zamocowac, zeby cos z nim dzialac.

    Wiekszosc z tych mocowan na optyczne,pl to nie ma opcji podpiac pod Nikona, nie ma nawet takich przejsciowek.
    Do Nikona zasadniczo jest najmniej przejsciowek. Do Canona jest wiecej, do Canona podepniesz sobie dowolne szklo Nikona a na odwrot juz nie bardzo.

    Podsumowujac, jesli piszesz ze 20-30 bagnetow nie bedzie mialo z Nikonem nieskonczonosci, to ofc racja. Tylko wypada dopisac ze ogromnej wiekszosci z tych bagnetow to wogole nie da sie pod Nikona podpiac. I nie bedzie nie tylko nieskonczonosci ale niczego.


    P.S Poszperaj w necie i zobacz jak ubogo jest z przejsciowkami z mocowaniem Nikon na inne bagnety. W przeciwienstwie np do Canona czy Pentaksa. O czyms to chyba swiadczy...
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #14

    Domyślnie

    Naprawdę nie rozumiesz co napisałem, czy tylko udajesz, żeby udowodnić jakąś dziwną swoja rację?

    Jeszcze raz, łopatologicznie. Jest więcej bagnetów, niż tylko m42, do którego sprowadziłeś kwestię manuali nie Nikona. Widzę, że powoli to zauważasz. Tak, nie wszystkie zamocujesz na Nikonie, bo Nikon nie jest dobrym pomysłem, kiedy chcesz używać manuali. Właśnie to napisałem.

    ... P.S Poszperaj w necie i zobacz jak ubogo jest z przejsciowkami z mocowaniem Nikon na inne bagnety. W przeciwienstwie np do Canona czy Pentaksa. O czyms to chyba swiadczy...
    Świadczy to dokładnie o tym, co napisałem. Nikon nie jest najlepszym wyborem, jeśli chodzi o używanie innych systemów, i działa to w obie strony. Dlatego zasugerowałem koledze bezlusterkowca do podłączania szkieł na innych bagnetach. Wróć do pierwszego posta, który "doprecyzowałeś"

    Na koniec przypomnę, napisałem "...Nikon jest dobry do obiektywów robionych pod Nikona, w większości starych manuali nie będziesz miał nieskończoności...". Ty "doprecyzowałeś" , że
    Ja tylko doprecyzuje, ze nie bedzie ostrzenia na nieskonczonosc ze starymi manualnymi obiektywami o mocowaniu gwintowym m42.
    co jest uproszczeniem na granicy fałszu, bo sugeruje, że z innymi obiektywami ta nieskończoność może być.

    Teraz idziesz w rozważania o adapterach, jakie to ma znaczenie, poza potwierdzeniem, że Nikon nie jest najlepszym wyborem do obiektywów innych, niż z bagnetem F?

    Natomiast koncentrując się na kwestii napędu w body, nie widzisz zalet nowych obiektywów af-p, których nie obsługują stare korpusy. A te są na tyle tanie, że są tańszą i lepszą alternatywą dla wielu starych szkieł bez napędu af (na DX, podkreślam).

    Rada dla kolegi, pytającego o aparat w budżecie 1700-1800 zł, tak na koniec. Poszukaj d7100 lub d5300, jako podstawowy obiektyw wybierz 18-55 AF-P. Z czasem rozbudujesz system o tele, np. tani 70-300 af-p, czy uwa. Z d7100 będziesz musiał trochę poszukać okazji lub lekko nagiąć budżet. D5300 kupisz bez problemu, ale będzie gorszy do zabaw ze starymi obiektywami niż d7100 no i body będzie miało więcej ograniczeń czy mniej funkcji. Albo rozważ bezlustro, ogólnie lepsze do manuali, ale z droższymi obiektywami systemowymi ( są może jakieś wyjątki ale generalnie tak jest).
    Ostatnio edytowane przez poste ; 12-09-2018 o 10:15

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Rada dla kolegi, pytającego o aparat w budżecie 1700-1800 zł, tak na koniec. Poszukaj d7100 lub d5300, jako podstawowy obiektyw wybierz 18-55 AF-P.
    Często trafia się też 18-105, albo Sigma 17-50. Warto coś takiego kupić?

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Albo rozważ bezlustro, ogólnie lepsze do manuali, ale z droższymi obiektywami systemowymi ( są może jakieś wyjątki ale generalnie tak jest).
    Strasznie drogo biorąc pod uwagę to co oferuje rynek wtórny dla lustrzanek. A nie wiem na ile uniwersalne są obiektywy bezlusterkowców. Poza tym najtańsza opcja to chyba A5100, niestety Sony w ogóle mi nie podchodzą, a obsługa jest strasznie mozolna. Szukanie opcji zajmowało zdecydowanie za dużo czasu. Chociaż taki Olympus nie był zły.

  6. #16

    Domyślnie

    Często trafia się też 18-105, albo Sigma 17-50. Warto coś takiego kupić?
    Warto. Podobnie jak N18-140. Tyle, że to trochę drożej niż 18-55 af-p. Na marginesie, to S17-50 nawet bardzo warto kupić, zwłaszcza nową, ale to już trochę inny budżet.

  7. #17

    Domyślnie

    @poste prosze cie nie pisz komus o czytaniu ze zrozumieniem, jak samemu nie potrafisz sklecic logicznego zdania.

    A rozmowa o tym czy obiektyw ostrzy na nieskonczonosc czy nie POMIJAJAC KWESTIE MOCOWANIA jak to chciales robic jest po prostu nielogiczna i bez sensu.
    Zeby cos robic z obiektywem i body to TRZEBA go zamocowac.

    Ja juz napisalem prosto, przejrzyscie i logicznie, nie wiem jak hys sie staral wykrecic kota ogonem to i tak bedzie ze ci troche nie wyszlo.
    No powiedzmy, ze uzyles dosyc niefortunnych sfomulowan.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #18

    Domyślnie

    O tym czytaniu ze zrozumieniem to sam wydedukowałeś, ja nic takiego nie napisałem

    Myślę, że zrozumiałeś i zapamiętasz zgodnie z moją intencją, że obiektywy manualne to nie tylko stare Nikkory i m42.

    Ps. A kwestii ostrzenia na nieskończoność nie przeceniałbym do zdjęć i efektów, których zwykle oczekuje się od starych manuali (niezależnie od mocowania), czyli ogólnie rzecz biorąc, oryginalnej plastyczności obrazka. Natomiast do Nikona te same szkła nie nadają się na dłuższą metę do "zwykłego" fotografowania, kiedy chce się po prostu mieć przyzwoite zdjęcie. Takie jest moje zdanie.

    Pps. Nie wywołuj mnie już więcej Krzysztofie, bo temat uważam za zamknięty, póki kolega pytający w wątku nie będzie miał dodatkowych rozterek.

  9. #19

    Domyślnie

    Dobra juz nie bede cie wiecej wywolywal
    Tylko troche roznie odczytujemy oczywista slowa z jez polskiego.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 12-09-2018 o 12:31
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siuruman Zobacz posta
    Często trafia się też 18-105, albo Sigma 17-50. Warto coś takiego kupić?
    Oba są dość duże i ciężkie w porównaniu do 18-55, są też droższe od niego. Ale każdy ma swoją przewagę nad 18-55. Jeden jest "dłuższy", drugi "jaśniejszy". W zależności od preferencji, każdy z tych 3 obiektywów (18-55, 18-105 lub 17-50) jest wart rozważenia.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Książki do nauki fotografii
    By k70 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 1185
    Ostatni post / autor: 18-03-2021, 16:12
  2. Lustrzanka do nauki
    By dawidjjj in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 31-08-2018, 16:45
  3. Książki do nauki fotografii
    By k70 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1154
    Ostatni post / autor: 04-02-2018, 20:57
  4. Pierwsza lustrzanka, budżet minimalny więc Nikon d3200?
    By Gadom in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 26-04-2015, 06:47
  5. materiały do nauki fotografii
    By migafka in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-12-2013, 22:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •