Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie D7200 Problem z zacinaniem całego body

    Cześć wszystkim,

    mam d7200 od lutego i ostatnio zauważyłem kilka razy zacięcia aparatu. Na początku myślałem, że to przez wysokie temperatury w czerwcu i lipcu ale ostatnio tj. w niedzielę ponownie uświadczyłem zacięcia. Co rozumiem przez zacięcie - cały aparat przestał reagować (brak reakcji na przyciski na aparacie oraz brak reakcji na przycisk migawki) i dioda informująca o stanie aparatu cały czas świeciła tak jak by aparat "mielił". Zauważyłem to najczęściej przy przeglądaniu zdjęć na aparacie. Raz zdarzyło się nawet, że nie potrafił się "wybudzić" ze stanu czuwania - pomogło wtedy dopiero wyjęcie baterii. Czy ktoś się spotkał z takimi problemami? Dodam, że karta pamięci mam dobrą LEXAR 32GB 1000X UHS-II i była formatowana przez aparat przed każdym zleceniem na którym mi się aparat zaciął.

  2. #2

    Domyślnie

    D7200 (podobnie jak inne Nikony i nie tylko) nie obsługuje UHS-II. Od tego bym zaczął. No i zależy jaki masz soft w aparacie, może aktualizacja pomoże? Choć ostatnio Nikon wyłącza Sigmy przy tej okazji , więc trzeba przemyśleć sprawę.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    D7200 (podobnie jak inne Nikony i nie tylko) nie obsługuje UHS-II. Od tego bym zaczął. No i zależy jaki masz soft w aparacie, może aktualizacja pomoże? Choć ostatnio Nikon wyłącza Sigmy przy tej okazji , więc trzeba przemyśleć sprawę.
    Teraz właśnie nie jestem w stanie powiedzieć czy UHS I czy II bo w 100% nie pamiętam ;p co masz na myśli z wyłączaniem sigmy?

  4. #4

    Domyślnie

    D7100 mojego Taty po aktualizacji do najnowszego firmware przestał działać z Sigma 10-20 mm f/3.5. AF martwy.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  5. #5

    Domyślnie

    Właśnie o AF chodzi, jak kolega napisał. Kiedyś był problem z AF przez LV, teraz wygląda, że Nikonowi udało się całkiem wyłączyć AF w Sigmach, tzn. starsze Sigmy wymagają aktualizacji w serwisie. Podobno ostatnio nawet za darmo to robią. Po prostu niedogodność.

  6. #6

    Domyślnie

    No dobra ale dalej nie wiem czemu mogła się tak zacinać? to nie jest normalne żeby występowały takie zacięcia.

  7. #7

    Domyślnie

    No to najpierw sprawdź, czy to UHS-I czy UHS-II, potem z inną kartą. Karty często są przyczyną mulenia aparatu czy przycinania. Jeśli z inną, dobrą kartą (normalne SD, nie żadne micro) będzie dalej mulił, aktualizuj soft. Powinno być ok.
    Aha, czy z różnymi obiektywami też jest problem, czy z jakimś konkretnym?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    No to najpierw sprawdź, czy to UHS-I czy UHS-II, potem z inną kartą. Karty często są przyczyną mulenia aparatu czy przycinania. Jeśli z inną, dobrą kartą (normalne SD, nie żadne micro) będzie dalej mulił, aktualizuj soft. Powinno być ok.
    Aha, czy z różnymi obiektywami też jest problem, czy z jakimś konkretnym?
    Dobra mam UHS I, zablokowało mi tak aparat z sigmą 17-50 oraz w niedzielę z nikkorem 35 1.8

  9. #9

    Domyślnie

    A ja mam jeszcze pytanie pomocnicze... To się dzieje na oryginalnym zasilaniu? Bez gripa marki dziwnej?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    A ja mam jeszcze pytanie pomocnicze... To się dzieje na oryginalnym zasilaniu? Bez gripa marki dziwnej?
    tak, wszystko na oryginalnym zasilaniu bateria ładowana ładowarką od tego nikona.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D7200 Zablokowane funkcje na body.
    By zibirak in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-09-2017, 21:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •