Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: R@HOME '18

  1. #1

    Domyślnie R@HOME '18

    Hej,

    Wreszcie odkopałem się z radomskich zdjęć. Po ostrej selekcji zapraszam na finałową 15stkę

    1. Orliki w tym roku dopisały
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC6541-Edit-Edit.jpg
Wyświetleń:	312
Rozmiar:	343,4 KB
ID:	13889

    2. Na przeziębienie najlepszy Gripex
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC6717-Edit2.jpg
Wyświetleń:	312
Rozmiar:	428,8 KB
ID:	13890

    3. Brytole wiadomo zadymiają jak zawsze
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC6750-Edit-Edit.jpg
Wyświetleń:	310
Rozmiar:	282,2 KB
ID:	13891

    4.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC6804-Edit-Edit-Edit.jpg
Wyświetleń:	312
Rozmiar:	479,6 KB
ID:	13892

    5. Najładniejsza sylwetka pokazów należała wedle mnie do Su
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC6827-Edit2A.jpg
Wyświetleń:	314
Rozmiar:	604,5 KB
ID:	13893

    6.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC6888-Edit-Edit2 (2).jpg
Wyświetleń:	310
Rozmiar:	460,9 KB
ID:	13894

    7.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC6943-Edit.jpg
Wyświetleń:	312
Rozmiar:	504,7 KB
ID:	13895

    8. Turek polatał chwilę i szybko się zawinął
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC7077-Edit2.jpg
Wyświetleń:	310
Rozmiar:	455,2 KB
ID:	13896

    9. Belg rozwalił system. Wedle mnie zostawił resztę o klasę za sobą. Mega dynamika i świetne malowanie.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC7168-Edit.jpg
Wyświetleń:	310
Rozmiar:	370,2 KB
ID:	13897

    10.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC7193-Edit.jpg
Wyświetleń:	309
Rozmiar:	532,5 KB
ID:	13898

    11. JF-17 Thunder czyli rodzynek z Pakistanu. Bardzo udany pokaz.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC7342-Edit.jpg
Wyświetleń:	305
Rozmiar:	344,8 KB
ID:	13899

    12.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC7365-Edit.jpg
Wyświetleń:	310
Rozmiar:	223,1 KB
ID:	13900

    13. sobotnie pożegnanie czyli T28 „Trojan” w akcji
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC7497-Edit.jpg
Wyświetleń:	305
Rozmiar:	292,5 KB
ID:	13901

    14. Niedzielny Jastrząb zapuścił flary w ilości hurtowej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC7901-Edit.jpg
Wyświetleń:	307
Rozmiar:	523,3 KB
ID:	13902

    15. Łania w wadze superciężkiej
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC8255-Edit2.jpg
Wyświetleń:	303
Rozmiar:	467,8 KB
ID:	13903

  2. #2

    Domyślnie

    Wreszcie się doczekałem zdjęć z Radomskiego Air Szoła
    Zdjęcia dobre jak na pogodę która była, kadrowanie ciekawe i przemyślane. Przeglądam swoje zdjęcia z soboty i niedzieli i jakoś niewiele tego, słyszałem, że na oderwania to dobra pogoda tylko w trudnych warunkach zdjęć w necie niewiele, wiec dobrze oko nacieszyć tym co tutaj. Oderwania jak widzę u siebie są, ale w większości zdjęć jakość się sypnęła trochę, bo daleko i po wykadrowaniu trochę się rozjeżdża. Jak to wyglądało ze Skaryszewskiej nie wiem, sobotę i niedziele spędziłem na płycie lotniska.
    Czekam na dalsze zdjęcia i ciekawe momenty, jak można to prosił bym o zamieszczania exifu i na jakiej ogniskowej.

  3. #3

    Domyślnie

    Cześć Piotrek,

    Momentowo wygrywają 4 i 14, choć 14 letko bym rozjaśnił ale to już wg odczucia. Na 9 te dymy jak dla mnie lekko zbyt niebieskie, a na 5 kadrowanie niezbyt mi pasi - chyba za bardzo przy lewej krawędzi wszystko - ja bym przyciął jeszcze bardziej od prawej strony. Chciałem zrobić coś takiego u mnie ale jakość poszła się....

    Fajny set, zwłaszcza jak na takie trudne warunki
    D810 + nikkor 500 f/4 vr
    instagram: frogifly

  4. #4

    Domyślnie

    Mi najbardziej podchodzi 10-tka za dramatyzm chwili i 15-tka z machającym ręka pilotem. Lubię takie smaczki.
    Co do obróbki, odnoszę wrażenie, że niektóre fotki były "koloryzowane"? Np. wspomniana 15-ka wygląda tak, jakby aerografem psiknięto na niebiesko bezpłciowe szare niebo. Podobnie 6 i 4 - aż białe kondensacje na płatowcach zrobiły się niebieskie (niebieski filtr po całości zdjęcia?).
    Acha... 9-tka fajne tło. Mam podobny kadr i to mój ulubiony z tych pokazów.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  5. #5

    Domyślnie

    Super sa wszystkie, ale mi najbadziej podoba sie pietnastka.
    Gratulacje za caloksztalt, super robota.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za komentarze i cenne sugestie.

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    Wreszcie się doczekałem zdjęć z Radomskiego Air Szoła
    Zdjęcia dobre jak na pogodę która była, kadrowanie ciekawe i przemyślane. Przeglądam swoje zdjęcia z soboty i niedzieli i jakoś niewiele tego, słyszałem, że na oderwania to dobra pogoda tylko w trudnych warunkach zdjęć w necie niewiele, wiec dobrze oko nacieszyć tym co tutaj. Oderwania jak widzę u siebie są, ale w większości zdjęć jakość się sypnęła trochę, bo daleko i po wykadrowaniu trochę się rozjeżdża. Jak to wyglądało ze Skaryszewskiej nie wiem, sobotę i niedziele spędziłem na płycie lotniska.
    Czekam na dalsze zdjęcia i ciekawe momenty, jak można to prosił bym o zamieszczania exifu i na jakiej ogniskowej.
    Dzięki. EXIFY są w zdjęciach. Niczego nie usuwałem. Zdecydowana większość to ogniskowa 550-600 na F7,1-8. Co do pogody to nie sądziłem , że to napiszę ale w sobotę była naprawdę fajowa i sprzyjała fotoloto. Niedziela to niestety porażka ale i tam coś się dało ustrzelić.

    Cytat Zamieszczone przez Przemekkk666 Zobacz posta
    Cześć Piotrek,

    Momentowo wygrywają 4 i 14, choć 14 letko bym rozjaśnił ale to już wg odczucia. Na 9 te dymy jak dla mnie lekko zbyt niebieskie, a na 5 kadrowanie niezbyt mi pasi - chyba za bardzo przy lewej krawędzi wszystko - ja bym przyciął jeszcze bardziej od prawej strony. Chciałem zrobić coś takiego u mnie ale jakość poszła się....

    Fajny set, zwłaszcza jak na takie trudne warunki
    Czołem Przemo. Z tym kadrowaniem 5ki to podchodziłem dwukrotnie. Może jeszcze raz podejdę do tematu

    Cytat Zamieszczone przez Yanis Zobacz posta
    Mi najbardziej podchodzi 10-tka za dramatyzm chwili i 15-tka z machającym ręka pilotem. Lubię takie smaczki.
    Co do obróbki, odnoszę wrażenie, że niektóre fotki były "koloryzowane"? Np. wspomniana 15-ka wygląda tak, jakby aerografem psiknięto na niebiesko bezpłciowe szare niebo. Podobnie 6 i 4 - aż białe kondensacje na płatowcach zrobiły się niebieskie (niebieski filtr po całości zdjęcia?).
    Acha... 9-tka fajne tło. Mam podobny kadr i to mój ulubiony z tych pokazów.
    Hej Yanis. Z tym niebieskim to tam gdzie się dało i rezultat był obiecujący starałem się polepszyć jak to ująłeś "bezpłciowe szare niebo". Co do 9ki to także moje ulubione z Radomia. Belg był niesamowity.

    Cytat Zamieszczone przez 6868 Zobacz posta
    Super sa wszystkie, ale mi najbadziej podoba sie pietnastka.
    Gratulacje za caloksztalt, super robota.
    Gracias Mi-24 robi wrażenie kiedy przelatuje wprost nad głową

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krunz Zobacz posta
    (...)Z tym niebieskim to tam gdzie się dało i rezultat był obiecujący starałem się polepszyć jak to ująłeś "bezpłciowe szare niebo". Co do 9ki to także moje ulubione z Radomia. Belg był niesamowity. (...)
    Tak z ciekawości zapytałem o te kolorki bo sam nie mam pomysłu na obróbkę fotek robionych w takich warunkach. Matryca D810 pozwala osiągnąć jakieś efekty kolorystyczne nawet w przypadku, gdy na niebie jest bardzo znikoma, wręcz niewidoczna kolorowa poświata. W przypadku D500 jest to już niemożliwe (zauważalnie gorszy DR). Kiedyś eksperymentowałem w Photoshopie z nakładaniem filtrów kolorystycznych, ale efekty wypadały zbyt "płasko kolorystycznie". Żeby to miało ręce i nogi, trzeba by było podorabiać jakieś przebarwienia lub chmurki. I tu pojawił się dylemat, czy to by było jeszcze zdjęcie, czy już grafika. Dlatego nie poszedłem dalej tą drogą. No i dziś mam zagwozdkę z tym Radomiem - materiał ratują fotki z treningów, bo było ładne niebo. Z soboty też sporo ciekawych kadrów wyłowiłem. Ale niedziela, choć rokowała na najciekawsze efektowo zdjęcia, okazała się porażką.

    Zazdraszczam momentu z niedzieli na focie 14. Mi akurat wtedy kropla deszczu wpadła w oko i tego momentu ani nie przyfociłem ani nawet nie zauważyłem
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  8. #8

    Domyślnie

    Mnie najbardziej podoba się 4 i 7. W czwórce super uchwycona dynamika i ciekawy kadr, w siódemce podoba mi się kompozycja. Nie było łatwo złapać obiekt w takiej konfiguracji z chmurami. Bardzo fajne fotki. Nr 5 niestety niezbyt mi sie podoba - jak dla mnie kadr jest trochę dziwny: sporo miejsca z przodu a przycięcie samolotu jakoś mi nie pasuje. Ale co kto lubi.
    Co do Belga to mnie osobiście pokaz średnio sie podobal. Wieksze wrazenie zrobil Turek. Moze dlatego, ze komemtator wszedl ze swoim glosnym "now is the time!" w momencie, gdy wyswietlana byla reklama na telebimach i nie spodziewalem sie samolotu. To wejscie dodalo dynamiki pokazowi.
    Z resztą Solo Turk to klasa!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raziel79 Zobacz posta
    Z resztą Solo Turk to klasa!
    Bardziej kiedyś, obecnie to już jest raczej słaby pokaz niestety.
    D810 + nikkor 500 f/4 vr
    instagram: frogifly

  10. #10

    Domyślnie

    15 jest najciekawsza, robi wrażenie. Su-nia bez niej nie ma pokazu, to najładniejsza latająca maszyna jaką widziałem w locie. Cały set jest bardzo dobry.
    D7500; N50/1,8; N35/1,8, SB 910

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. R@home
    By krunz in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-09-2013, 12:30
  2. [ Krajobraz ] Welcome Home
    By Sebastianito in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-09-2010, 13:05
  3. [ Portret ] I'm not going home ...
    By Czarodziej in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-03-2010, 15:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •