Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: R@HOME '18

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanis Zobacz posta
    Tak z ciekawości zapytałem o te kolorki bo sam nie mam pomysłu na obróbkę fotek robionych w takich warunkach. Matryca D810 pozwala osiągnąć jakieś efekty kolorystyczne nawet w przypadku, gdy na niebie jest bardzo znikoma, wręcz niewidoczna kolorowa poświata. W przypadku D500 jest to już niemożliwe (zauważalnie gorszy DR). Kiedyś eksperymentowałem w Photoshopie z nakładaniem filtrów kolorystycznych, ale efekty wypadały zbyt "płasko kolorystycznie". Żeby to miało ręce i nogi, trzeba by było podorabiać jakieś przebarwienia lub chmurki. I tu pojawił się dylemat, czy to by było jeszcze zdjęcie, czy już grafika. Dlatego nie poszedłem dalej tą drogą. No i dziś mam zagwozdkę z tym Radomiem - materiał ratują fotki z treningów, bo było ładne niebo. Z soboty też sporo ciekawych kadrów wyłowiłem. Ale niedziela, choć rokowała na najciekawsze efektowo zdjęcia, okazała się porażką.

    Zazdraszczam momentu z niedzieli na focie 14. Mi akurat wtedy kropla deszczu wpadła w oko i tego momentu ani nie przyfociłem ani nawet nie zauważyłem
    Faktycznie momentami dość wymagające warunki były a do tego matryca D810 jak znalazł. Ja jestem mega zadowolony z tej puszki. Mam wiele zdjęć na ISO powyżej 2000 gdzie bez problemu usuwa się nawet znaczny szum. To samo z odzyskiem świateł i cieni. Pokombinuj z selektywną zabawą WB czasem coś fajnego z tego wychodzi. Ja chwalę sobie też Vivezę z pakietu dawnego NICa (teraz darmowy by google). Zresztą sam doskonale wiesz bo obrabiasz foty na najwyższym poziomie
    Co do 14stki to mimo ciekawego ujęcia jakość pozostawia sporo do życzenia a niebo to bura zupa

    Cytat Zamieszczone przez raziel79 Zobacz posta
    Mnie najbardziej podoba się 4 i 7. W czwórce super uchwycona dynamika i ciekawy kadr, w siódemce podoba mi się kompozycja. Nie było łatwo złapać obiekt w takiej konfiguracji z chmurami. Bardzo fajne fotki. Nr 5 niestety niezbyt mi sie podoba - jak dla mnie kadr jest trochę dziwny: sporo miejsca z przodu a przycięcie samolotu jakoś mi nie pasuje. Ale co kto lubi.
    Co do Belga to mnie osobiście pokaz średnio sie podobal. Wieksze wrazenie zrobil Turek. Moze dlatego, ze komemtator wszedl ze swoim glosnym "now is the time!" w momencie, gdy wyswietlana byla reklama na telebimach i nie spodziewalem sie samolotu. To wejscie dodalo dynamiki pokazowi.
    Z resztą Solo Turk to klasa!
    Dzięki za uwagi. Z tym 5 to jeszcze powalczę. Co do Turka to jak pisał poniżej Przemek to jedynie cień dawnych popisów. Ja stałem 2 dni na Skaryszewskiej więc odbiór był pewnie zupełnie inny. Jak parę lat temu po raz pierwszy zobaczyłem Turka to gościu jechał po bandzie. Non-stop na dopale, świece aż go niemal nie było widać po czym nurkowanie w dół i tak kilka razy. Szalony to był gość.

    Cytat Zamieszczone przez Przemekkk666 Zobacz posta
    Bardziej kiedyś, obecnie to już jest raczej słaby pokaz niestety.
    Pełna zgoda choć jak ktoś nie ma porównania ze stary to i tak może się podobać.

    Cytat Zamieszczone przez DaWi Zobacz posta
    15 jest najciekawsza, robi wrażenie. Su-nia bez niej nie ma pokazu, to najładniejsza latająca maszyna jaką widziałem w locie. Cały set jest bardzo dobry.
    Dzięki! Su faktycznie robi robotę

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    Wreszcie się doczekałem zdjęć z Radomskiego Air Szoła
    Zdjęcia dobre jak na pogodę która była, kadrowanie ciekawe i przemyślane. Przeglądam swoje zdjęcia z soboty i niedzieli i jakoś niewiele tego, słyszałem, że na oderwania to dobra pogoda tylko w trudnych warunkach zdjęć w necie niewiele, wiec dobrze oko nacieszyć tym co tutaj. Oderwania jak widzę u siebie są, ale w większości zdjęć jakość się sypnęła trochę, bo daleko i po wykadrowaniu trochę się rozjeżdża. Jak to wyglądało ze Skaryszewskiej nie wiem, sobotę i niedziele spędziłem na płycie lotniska.
    Czekam na dalsze zdjęcia i ciekawe momenty, jak można to prosił bym o zamieszczania exifu i na jakiej ogniskowej.
    Parę postów niżej były już wrzucane zdjęcia z AirShow 2018 w tym moje, zapraszam

    Cytat Zamieszczone przez Yanis Zobacz posta
    Tak z ciekawości zapytałem o te kolorki bo sam nie mam pomysłu na obróbkę fotek robionych w takich warunkach. Matryca D810 pozwala osiągnąć jakieś efekty kolorystyczne nawet w przypadku, gdy na niebie jest bardzo znikoma, wręcz niewidoczna kolorowa poświata. W przypadku D500 jest to już niemożliwe (zauważalnie gorszy DR). Kiedyś eksperymentowałem w Photoshopie z nakładaniem filtrów kolorystycznych, ale efekty wypadały zbyt "płasko kolorystycznie". Żeby to miało ręce i nogi, trzeba by było podorabiać jakieś przebarwienia lub chmurki. I tu pojawił się dylemat, czy to by było jeszcze zdjęcie, czy już grafika. Dlatego nie poszedłem dalej tą drogą. No i dziś mam zagwozdkę z tym Radomiem - materiał ratują fotki z treningów, bo było ładne niebo. Z soboty też sporo ciekawych kadrów wyłowiłem. Ale niedziela, choć rokowała na najciekawsze efektowo zdjęcia, okazała się porażką.

    Zazdraszczam momentu z niedzieli na focie 14. Mi akurat wtedy kropla deszczu wpadła w oko i tego momentu ani nie przyfociłem ani nawet nie zauważyłem
    Widzę, że nie tylko ja miałem problem z obróbką tego materiału. Starałem się unikać koloryzowania nieba a niestety przez to sporo zdjęć znalazło się w koszu Aaaale skoro piszecie, że w niedzielę było jeszcze gorzej niż w sobotę to nie ma czego żałować

    @krunz chyba nie muszę pytać ale dla formalności... Skaryszewska?

    Ps. Czy pochwalicie się ilością zdjęć zrobionych do tych, które chcecie bądź w jakimś tam czasie pokażcie?
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rossi_PL Zobacz posta

    chyba nie muszę pytać ale dla formalności... Skaryszewska?

    Ps. Czy pochwalicie się ilością zdjęć zrobionych do tych, które chcecie bądź w jakimś tam czasie pokażcie?
    Skaryszewska a jakże
    Co do ilości zdjęć zrobionych do publikowanych u mnie będzie pewnie 1 max 2%.
    Pozdrawiam.

  4. #14

    Domyślnie

    Szacuję na 1% u mnie.
    Dotyczy to pokazów lotniczych.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. R@home
    By krunz in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-09-2013, 12:30
  2. [ Krajobraz ] Welcome Home
    By Sebastianito in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-09-2010, 13:05
  3. [ Portret ] I'm not going home ...
    By Czarodziej in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-03-2010, 15:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •