Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Akumulator litowo-jonowy vs. obsługa lotniska

    Hej,

    nie wiem czy w dobrym miejscu zamieszczam post, jeśli nie, z góry przepraszam. A teraz szybko do rzeczy.. za tydzień lecę wizzairem na wakacje (z Gdańska). Na swojej stronie mają informację, że akumulatory litowo-jonowe nie moga mieć pojemności większej niż 100wh. Mój akumulator ma napisane 1220 mAh i 7.6v, po przeliczeniu tych wartości w kalkulatorach w internecie wychodzi mi, że mój akumulator ma 9,272wh. Czy ja cos źle rozumiem, może źle to policzyłam i czy to faktycznie znaczy, że nie przewiozę tych akumulatorów? Wydaje mi się to niedorzeczne, bo przecież kupiłam aparat nie po to, by foty strzelać wyłącznie pod blokiem, a poza tym Wy też podróżujecie z lustrzankami, więc jak to możliwe..
    Ale może mam faktycznie takiego pecha..
    Czy ktoś lepiej obeznany w temacie mógłby mnie uświadomić czy te obliczenia są dobre? Bo aktualnie moje urlopowe wyczekiwanie i radość mocno przyćmił niepokój.
    Z góry dziękuję za odpowiedź!

  2. #2

    Domyślnie

    9,272 jest sporo mniejsze od 100. To niecałe 10% dopuszczalnej energii akumulatora.
    Zatem spokojnie, przewieziesz. Warto tylko pamiętać, że obecnie większość linii lotniczych wymaga, żeby aku z litem były w bagażu podręcznym.

    BTW. Do obliczania energii aku wystarczy zwykły kalkulator albo nawet kartka papieru. Mnoży się pojemność w [Ah] z napięciem w [V].
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź Myślałam, że skoro są trzy cyfry po przecinku to należy to rozpatrywać w kategorii "tysięcy" Teraz już jestem spokojna, dziękuję )

  4. #4

    Domyślnie

    przecinek to po angielsku oddziela tysiące, a kropka dziesiątki. niestety rozpanoszyl się ten zapis przez oprogramowanie

  5. #5

    Domyślnie

    na zdrowy rozsądek nawet - 9 kWh z takiego akumulatora raczej nie będzie
    P900, D50 IR, D7000, NIKKOR AF-S 18-55 G ED, NIKKOR AF 35-135/3.5-4.5, YN-565EX

  6. #6

    Domyślnie

    Ooo też miałam kiedyś problem żeby to policzyć tak bez problemu można przewieźć tego typu akumulatory

Podobne wątki

  1. Takie tam z lotniska
    By sebah in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-06-2014, 11:31
  2. Kilka pstryków z lotniska
    By artur.h in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-03-2014, 19:40
  3. [ Architektura ] Trzy z lotniska
    By Jai pur in forum Architektura
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-05-2013, 11:31
  4. Bateria litowo-jonowa
    By fil_ftp in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-11-2007, 15:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •