Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie Pasek do noszenia aparatu. Fajny.

    Jakie macie paski do swojego aparatu ? Ten dołączany do aparatu to niestety mi nie odpowiada. Wali z kilometra żółtym napisem.
    Tak do stówki.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jakiś bajerancki

  2. #2

    Domyślnie

    Jak bajerancki, to OD stówki.








    Żartowałem, nie znam się na paskach. Mam neoprenowego Tamraca, który jest szeroki na szyi i przez to nie męczy, ale nie jest bajerancki, a nawet powiedziałbym, że wręcz odwrotnie. Z tym że ostatnio i tak noszę aparat w torbie/slingu i nie zawracam sobie głowy paskiem.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    paski są przereklamowane - kup pan od razu PD Capture, od czasu jak zacząłem używać Slide oddałem znajomemu

  5. #5

    Domyślnie

    Głos na PD Capture. Pod warunkiem nieposiadania cięższych obiektywów (powyżej 1kg).

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Peak Design Slide. Ale to dwie stówki. Warto
    Mój głos tez tutaj ląduje- sam takiego ozywam.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    Jakiś bajerancki
    http://ideapix.net/paski-ideapix/

    Kupić możesz choćby w cyfrowe.
    Nie wiem czy się coś zmieniło, ale nie jest za długi. Na skos przez klatę tylko naprawdę drobne osoby dadzą radę przełożyć.
    Na szyi, na ramieniu czy okręcony wokół nadgarstka jest spoko.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Peak Design Slide.
    Mam taki sam i różnica pod względem komfortu z paskiem ori Nikona jest kolosalna
    Polecam.



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #9

    Domyślnie

    Te Peak Design Slide lepsze są od Matinów? Mam Matina od kilku już lat i jest fajny, bardzo wygodny, choć uciągliwy. Te są lepsze?
    D750, D300s, D80, N 18-200 VR, T 12-24/4, T 17-50/2,8, N 35/1,8, N 50/1,8D, T 90/2,8, N 70-300VR, N 24 - 70/2,8, DRF-14, SB-800 i masa starych manuali M42.

  10. #10

    Domyślnie

    Używałem kilku różnych pasków i każdy ma swoje wady i zalety:

    oryginalny - z zalet tylko fakt, że darmowy, cała reszta na minus

    neoprenowy
    zalety: rozciągliwy, amortyzuje ciężar na szyi, nie drażni skóry, tani
    wady: w podstawowych modelach nie ma możliwości szybkiego odpięcia lub/i regulacji długości

    pasek typu reporter:
    zalety: ciężar rozmieszczony na ramieniu a nie na szyi. W wersji z podpięciem dodatkowego paska pod pachą poduszka zostaje stabilnie na ramieniu i nie przesuwa się co chwilę. Dobry nawet do cięższego sprzętu, średnia cena
    wady: brak możliwości szybkiej regulacji długości, sprzęt wiszący na dość długim pasku ma tendencję do huśtania i obijania o ciało i okolice podczas gwałtownych ruchów.

    szelki na 2 aparaty: podobnie jak pasek reporterski dla kogoś, kto używa 2 aparatów na raz.

    pasek peak design slide/slide lite:
    plusy: pasek naramienny więc nie obciąża szyi*, aparat natychmiast gotowy do zdjęć, stabilne umocowanie sprzętu, możliwość szybkiej zmiany punktu mocowania paska lub jego całkowitego odpięcia, możliwość bardzo szybkiej zmiany długości paska,
    wady: *podczas chodzenia pasek przesuwa się w stronę szyi i prędzej czy później zaczyna na nią naciskać, jeszcze gorzej jest z plecakiem bo wtedy pasek obcina głowę już dosłownie po paru krokach, gruby i sztywny - ciężko go upchnąć w torbie razem z aparatem, grube metalowe klamry do regulacji jeszcze zwiększają objętość paska a dodatkowo mogą porysować sprzęt w torbie, luźne kotwiczki obijają się o aparat podczas chodzenia. bardzo drogi
    Ogólnie pasek slide/slide lite jest bardzo wygodny jeśli nie używasz plecaka i chodzisz spokojnie. W góry z plecakiem nie mogę polecić.

    Teraz planuję przetestować uchwyt typu peak design capture plus pasek neoprenowy
    Ostatnio edytowane przez jarzon ; 19-09-2018 o 15:44

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-03-2018, 10:35
  2. Pasek do aparatu - założenie
    By kilkazzłotych in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-04-2016, 17:17
  3. Pasek 'reporterski' do aparatu
    By Slon in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 102
    Ostatni post / autor: 19-09-2011, 16:43
  4. pasek do noszenia statywu
    By malisz in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-08-2008, 13:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •