Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarzon Zobacz posta

    pasek peak design slide/slide lite:
    wady: *podczas chodzenia pasek przesuwa się w stronę szyi i prędzej czy później zaczyna na nią naciskać, jeszcze gorzej jest z plecakiem bo wtedy pasek obcina głowę już dosłownie po paru krokach, gruby i sztywny - ciężko go upchnąć w torbie razem z aparatem, grube metalowe klamry do regulacji jeszcze zwiększają objętość paska a dodatkowo mogą porysować sprzęt w torbie, luźne kotwiczki obijają się o aparat podczas chodzenia. (...)
    Ogólnie pasek slide/slide lite jest bardzo wygodny jeśli nie używasz plecaka i chodzisz spokojnie. W góry z plecakiem nie mogę polecić.

    Teraz planuję przetestować uchwyt typu peak design capture plus pasek neoprenowy
    Jeśli chodzi o wżynanie się w szyję czy to z, czy to bez plecaka - czegoś takiego u siebie nie zauważam, niezależnie od obciążenia jakie wisi na pasku.
    Co do grubości i trudności w upchaniu - wszystko zależy czy używasz jakiejś mikro kosmetyczki na aparat czy dużego plecaka - u mnie nie stanowi to najmniejszego problemu.
    Co do metalowych klamer i możliwości porysowania przez nie sprzętu - pewnie gdyby się mocno o to postarać to coś takiego może nastąpić ale z mojego prawie dwuletniego doświadczenia z paskiem wynika, że musiałoby to być działanie intencjonalne lub wynik totalnego niechlujstwa jeśli chodzi o transportowanie i/lub przechowywanie sprzętu foto.
    Jeśli chodzi o luźno dyndające kotwiczki to aż do dziś nigdy nie zwróciłbym na to najmniejszej uwagi I pewnie nigdy na to uwagi nie zwrócę
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  2. #12

    Domyślnie

    Dlatego polecam najlepiej przetestować w miarę możliwości taki pasek w warunkach bojowych.

    U mnie podczas chodzenia z plecakiem slide już po kilkunastu krokach przesuwa się do szyi. Jeśli mam kurtkę lub coś z kołnierzykiem to nie jest wielki kłopot. Na gołą szyję to przy całodziennym chodzeniu w upale jest już bardzo uciążliwe.
    Problem natomiast prawie nie występuje jeśli chodzę bez plecaka lub z torbą założoną na drugim ramieniu. Wtedy pasek siedzi stabilnie i tylko raz na jakiś czas wymaga poprawy.
    Moim zdaniem świetnym pomysłem byłoby połączenie zalet reportera i slide. Mianowicie śliski pasek przepuszczony przez umocowaną na ramieniu poduszkę.

    Aluminiowe klamry są tylko bajerem poprawiają uchwyt ale nie mają żadnej funkcji blokowania itd. To samo można zrobić chwytając za boki klamer. W ciasnej torbie tylko niepotrzebnie zwiększają objętość paska.
    Peak Design to takie Apple wśród pasków i akcesoriów. Trochę fajnych pomysłów, dobre materiały i wzornictwo i mnóstwo marketingowego bełkotu.
    Dlatego każdy powinien samemu zdecydować co mu jest potrzebne.

  3. #13

  4. #14

    Domyślnie

    Ja, ponieważ zwykle chodzę z plecakiem, zrezygnowałem z wersji slide na rzecz slide lite. I w 90% używam z uchwytem Capture.
    Co podrapania sprzętu przez aluminiowe klamry - też miewam tego typu obawy, więc sprzęt z paskiem wkładam do torby/plecaka dosyć starannie lub odpinam.
    Póki co nie widzę na rynku skutecznego konkurenta dla systemu PD, a nawet go nie szukam, bo osprzęt PD bardzo lubię.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jarzon Zobacz posta
    Używałem kilku różnych pasków i każdy ma swoje wady i zalety:

    oryginalny - z zalet tylko fakt, że darmowy, cała reszta na minus

    neoprenowy
    zalety: rozciągliwy, amortyzuje ciężar na szyi, nie drażni skóry, tani
    wady: w podstawowych modelach nie ma możliwości szybkiego odpięcia lub/i regulacji długości

    pasek typu reporter:
    zalety: ciężar rozmieszczony na ramieniu a nie na szyi. W wersji z podpięciem dodatkowego paska pod pachą poduszka zostaje stabilnie na ramieniu i nie przesuwa się co chwilę. Dobry nawet do cięższego sprzętu, średnia cena
    wady: brak możliwości szybkiej regulacji długości, sprzęt wiszący na dość długim pasku ma tendencję do huśtania i obijania o ciało i okolice podczas gwałtownych ruchów.

    szelki na 2 aparaty: podobnie jak pasek reporterski dla kogoś, kto używa 2 aparatów na raz.

    pasek peak design slide/slide lite:
    plusy: pasek naramienny więc nie obciąża szyi*, aparat natychmiast gotowy do zdjęć, stabilne umocowanie sprzętu, możliwość szybkiej zmiany punktu mocowania paska lub jego całkowitego odpięcia, możliwość bardzo szybkiej zmiany długości paska,
    wady: *podczas chodzenia pasek przesuwa się w stronę szyi i prędzej czy później zaczyna na nią naciskać, jeszcze gorzej jest z plecakiem bo wtedy pasek obcina głowę już dosłownie po paru krokach, gruby i sztywny - ciężko go upchnąć w torbie razem z aparatem, grube metalowe klamry do regulacji jeszcze zwiększają objętość paska a dodatkowo mogą porysować sprzęt w torbie, luźne kotwiczki obijają się o aparat podczas chodzenia. bardzo drogi
    Ogólnie pasek slide/slide lite jest bardzo wygodny jeśli nie używasz plecaka i chodzisz spokojnie. W góry z plecakiem nie mogę polecić.

    Teraz planuję przetestować uchwyt typu peak design capture plus pasek neoprenowy
    Bardzo dziękuję za tak rzeczową odpowiedź. Pomogłeś mi podjąć decyzję.
    Pozdrawiam
    D750, D300s, D80, N 18-200 VR, T 12-24/4, T 17-50/2,8, N 35/1,8, N 50/1,8D, T 90/2,8, N 70-300VR, N 24 - 70/2,8, DRF-14, SB-800 i masa starych manuali M42.

  6. #16

    Domyślnie

    Kupiłem Ideapix do lustrzanki, rewelacja i wygląd i komfort. Szukam teraz czegoś "stylowego" do Coolpix'a A na nadgarstek, ktoś, coś? Ale nie skórzany.
    D750
    flickr

  7. #17

    Domyślnie

    Clutch czy cuff z peak design. Ew. Z aliexpress za 1/4 ceny.

  8. #18

    Domyślnie

    Zastanawiałem się nad czymś takim ale wolę coś prostszego i też mniejszego, bo taki pasek trzeba bardzo zawijać jak się do małego pokrowca aparat chowa.
    D750
    flickr

  9. #19

    Domyślnie

    Obawiam się, że wszystko "stylowe" będzie duże. Bo jakieś supełki, frędzelki czy inne kutasiki. Ja do NEXa pasek na nadgarstek zrobiłem ze skróconej smyczy na identyfikator z jakichś targów.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  10. #20

    Domyślnie

    Peak design jest ogólnie fajny ale ten system odpinania jest dla mnie niepotrzebny, a robi cenę i trochę rozmiar.
    D750
    flickr

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-03-2018, 10:35
  2. Pasek do aparatu - założenie
    By kilkazzłotych in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-04-2016, 17:17
  3. Pasek 'reporterski' do aparatu
    By Slon in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 102
    Ostatni post / autor: 19-09-2011, 16:43
  4. pasek do noszenia statywu
    By malisz in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-08-2008, 13:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •