Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Możesz jeszcze wypróbować papierowe - koszt to szablon za darmo i wydrukowanie na grubszym papierze. Dodatkowa zaleta (poza oczywistymi zaletami każdej innej osłony): jeśłi nie będzie pasować lub znudzi Ci się wzorek i zapragniesz czegoś bardziej sexy - można zmiąć i wyrzucić do kosza bez żalu, pamiętając o segregacji odpadów.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #12

    Domyślnie

    tylko używając papierowej należy pamiętać, że nie stanowi ona w zasadzie żadnego zabezpieczenia przedniej soczewki obiektywu - czyli największej zalety osłony, o czym przekonałem się jak mi aparat wypadł ze złączki na statywie i wylądował szczęśliwie na osłonie (HB-75), która przypłaciła to lekkim otarciem i mikropęknięciem. Wolę nie myśleć co mogłoby się stać jakby przód obiektywu przyjął cały impakt

  3. #13

    Domyślnie

    Fakt, nie może też za bardzo robić za poduszkę powietrzną - więc lista wad robi się całkiem spora.

    Z drugiej strony można na niej szybko zanotować czyjś numer telefonu bądź w sytuacji naprawdę podbramkowej użyć jako namiastki papieru toaletowego - co byłoby trudniejsze z plastikiem - więc widać też niejakie przewagi na pewnych specyficznych polach.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Fakt, nie może też za bardzo robić za poduszkę powietrzną - więc lista wad robi się całkiem spora.

    Z drugiej strony można na niej szybko zanotować czyjś numer telefonu bądź w sytuacji naprawdę podbramkowej użyć jako namiastki papieru toaletowego - co byłoby trudniejsze z plastikiem - więc widać też niejakie przewagi na pewnych specyficznych polach.
    Nie no, dzięki za takie rady Względy estetyczne też są ważne.

    Zamówiłem już tą okrągłą, zamiennik dedykowanej na bagnecie.

  5. #15

    Domyślnie

    Wczoraj odebrałem tę osłonę.
    Pasuje idealnie. Żeby było śmieszniej, mimo, że to zamiennik, to normalnie ma na sobie napis HB-77. Gdybym nie wiedział, pomyślałbym, że to oryginał.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  6. #16

    Domyślnie

    Powłoki na soczewkach tego szkła są takie, że złapanie jakiegoś odblasku jest praktycznie niemożliwe, w każdym razie trzeba się mocno starać. Kiedyś były tylko oryginalne osłony w chorej cenie, ale teraz może się skuszę na zamiennik mimo wszystko.
    Ostatnio edytowane przez poste ; 13-09-2018 o 11:26

  7. #17

    Domyślnie

    Odblask, odblaskiem, ale jeśli słońce padałoby pod niekorzystnym kątem to osłona chyba zapewnia też lepszą kolorystykę, prawda? Przynajmniej takie do tej pory odnosiłem wrażenia. Bez osłony, zdjęcia często były takie za jasne, czasami jakby wręcz zamglone. Osłona powodowała, że były jakby bardziej nasycone kolorami, trochę ciemniejsze i przez to bardziej wyraźne.
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  8. #18
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tak jak pisałem, osłona w tym obiektywie dla mnie okazała się zbędna bo nie udało mi się złapać jakiś spadków kontrastu bez założonej osłony, a zestaw z założona osłoną staje się niewygodny i traci się zaletę małych gabarytów.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bartolini82 Zobacz posta
    Odblask, odblaskiem, ale jeśli słońce padałoby pod niekorzystnym kątem to osłona chyba zapewnia też lepszą kolorystykę, prawda? Przynajmniej takie do tej pory odnosiłem wrażenia. Bez osłony, zdjęcia często były takie za jasne, czasami jakby wręcz zamglone. Osłona powodowała, że były jakby bardziej nasycone kolorami, trochę ciemniejsze i przez to bardziej wyraźne.
    Owszem zdarzają się takie przypadłości w niektórych obiektywach, ale w tym nigdy nie zauważyłem czegoś takiego. Sam zresztą sprawdź, czy uda się złapać taki efekt, nawet mocno się starając.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Makro ] Sanki nastawcze do fotografii makro - czym sie kierować przy zakupie?
    By MarekD3100 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-08-2016, 09:15
  2. Osłony przeciwsłoneczne na Nikkor 18-55 i 55-200
    By Elyshia in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-05-2015, 07:21
  3. Gumowe osłony przeciwsłoneczne
    By kh29228 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-01-2011, 12:52
  4. Poradnik: Czym kierować sie przy zakupie aparatu fotograficznego?
    By perek83 in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-02-2010, 19:26
  5. OSŁONY PRZECIWSŁONECZNE
    By Marcin U. in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 23-08-2005, 17:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •