Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Jeśli chodzi Ci o AF-S AF-C AF-A to na wszystkich AF działa.
    Na ustawieniu MF autofocus nie działa i można ostrzyć ręcznie.

    Ale jak robisz na statywie to powinno być AF-S.
    Ostatnio edytowane przez Nachzehrer ; 09-09-2018 o 23:23
    D750 + D7500 +D3300 + trochę słoiczków i światełek

  2. #12

    Domyślnie

    Chodzi mi o to, że w ustawieniach autofokusa jest opcja piorytet AF, a po rozwinięciu są 2 pozycje:na migawkę i na ostrość. Czym one się różnią i jaką zaznaczyć? Do robienia zdjęć ręcznie, bez statywu.

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ustaw na ostrość.

  4. #14

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź. Sorki, że tak marudzę, to moja pierwsza lustrzanka Czy mógłbym jeszcze zapytać tak ogólnie co i jak jeszcze mam ustawić w aparacie, aby zdjęcia były najlepsze, wykonując je w automacie? Na manualne jestem jeszcze za cieńki. Zdaję sobie sprawę, że nie ma uniwersalnych ustawień, ale może jakaś podpowiedź?

  5. #15

    Domyślnie

    Nie używaj Auto, bo lampa będzie błyskała bez sensu. Ustaw np. P i próbuj ogarnąć zależności między przysłoną, czasem i głębią ostrości. Świadome operowanie tymi parametrami daje tryb A, automatyka wciąż sporo załatwia, więc nie jest to szczególnie skomplikowane. Niezłe czasem są też programy tematyczne, np. krajobraz.
    W aparacie ustaw VIVID (żywe, czy jak to u Ciebie nazwali), lekkie wyostrzanie (np. +2), dodaj odrobinę ADL. To tak na szybko, jpg powinny być całkiem atrakcyjne, wyraźne i kolorowe, na początek starczy.

  6. #16

    Domyślnie

    Mając lustrzankę odpuść sobie auto.
    W trybie P parametry przysłony i czasu zmieniają się zgodnie z jakąś "tajemniczą regułą", co moim zdaniem wprowadza niepotrzebne zamieszanie - początkującym utrudnia obserwację i naukę, a zaawansowanym nie jest do niczego potrzebne.
    Zacząłbym od trybu A - przy obiektywie kitowym i tak w 99% będziesz używać otwartej przysłony. W "A" ustawiasz na stałe max. przysłonę (f/3,5) i jedziesz "prawie" jak w auto.
    Jeśli zdjęcia będą za jasne albo za ciemne, wypróbuj kompensację ekspozycji (trzymając przycisk +/- kręcisz kółkiem) - tylko pamiętaj, żeby po skończeniu "sesji" ustawić z powrotem wartość w okolicach zera (ja mam na stałe ustawione -0,3).
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 10-09-2018 o 10:55

  7. #17
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tryb A najlepszy ale trzeba obowiązkowo zrozumieć zależności między czasem przysłoną i ISO, do tego przydaje się zrozumienie głębi ostrości, znajdziesz na ten temat tysiące materiałów w necie łącznie z tutorialami na youtube.
    Ja najczęściej używam tryb A i ustawiam taką przysłonę jak chcę plus dopasowuje ISO przy gorszych warunkach, można to też automatyzować ustawiając odpowiednio AutoISO i też nie bałbym się tej automatyki.
    Istotne jest też pracowanie na konretnym punkcie AF i żeby nie pozwalać żeby aparat sam ustawiał sobie ostrość bo będzie sporo w tym przypadku i niezadowolenia, tryb AF-S i jeden punkt na początek w sam raz.

  8. #18

    Domyślnie

    Na M sie bawisz az ogarniesz a potem tak jak napisano, A sie sprwadza w wielu sytuacjach, z kolei autoiso co kto woli. Do tego wylczylem u siebie ADL poniewaz lightroom tego nie lyka jak i wszystkich profili typu 'standard/vivid/landscape' (podglad w aparacie jest chyba w jpgu wiec sie tego nie widzi). Przez wlaczony ADL mialem zaciemniane zdjecia, a emulacja profili jest w lightroomie (ADL dziala no ale w capture nx) . Anyway to juz dotyczy sytuacji kiedy robisz w rawach, osobiscie wole rawa i insta-export niz jpga prosto z puchy. Pod katem lightrooma wiekszosc rzeczy mam wylaczone. Jak nie chcesz pudlowac to AF-C i jednopunkt albo 9-polowy no ale kadrowanie kursorami/guzikami, af-s daje opcje przekadrowania. Instrukcje tez polecam przeorac (ponadto przy kazdej opcji menu jest ? i skrotowy opis :

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. MICRO-NIKKOR 55mm + Nikor d5300
    By jacoll in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-06-2018, 14:36
  2. Nikon Nikkor 35 mm f/1.8G AF-S DX + Nikon D5300 = problem z ostrością?
    By Quatspot in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-05-2018, 23:48
  3. D5300 - Nikkor 10-20mm vs Nikkor 35mm
    By Aveste in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-01-2018, 22:47
  4. Nikon D5300, Nikon D5500, Nikon D7100 czy Nikon D7200
    By fotosik111 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 13:47
  5. D5300 + Nikkor 17-55
    By rob_ix in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 10-07-2014, 19:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •