Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie Wyróżnienie pracy przez autora RAWka

    Pojawiła się sugestia przedstawiona przez kolegę @koesh promująca pracę przez autora wysłanego RAWka

    Pojawiają się pytania:

    1. Czy wprowadzić w poście z wynikami głosowania zdjęcie wyróżnione przez Autora?
    2. Czy to zdjęcie wyróżnione powinno dostać dodatkowy punkt od autora RAWka? (To wymagałoby edycji ankiety po głosowaniu)
    Zakładam, że jak tylko pojawią się zdjęcia do głosowania autor w ciągu powiedzmy 24 godzin od ogłoszenia ankiety na maila wysyła swoje typowanie, jeżeli autor nie wyśle takiego typowania, to wyróżnienia w edycji nie będzie....

    Dodatkowo propozycja ode mnie:

    3. Czy chcecie do tego wątek, który będzie skupiał zdjęcia osób, które wygrały? Z każdej edycji bezpośrednio z porównaniem do zdjęć (aleja gwiazd - wątek przyklejony )
    Wątek zawierałby na post opis edycji:
    a) Oryginał.
    b) Zdjęcia z 3 pierwszych miejsc.
    c) Zdjęcie wyróżnione przez autora RAWka.
    d) podsumowanie

    Dla przykładu:

    Edycja 176

    i poniżej tabelka:
    Oryginał (zdjęcie)
    1 miejsce - zdjęcie
    2 miejsce - zdjęcie
    3 miejsce - zdjęcie
    praca wyróżniona przez autora - zdjęcie

    skrócona tabela ze statystykami danej edycji.

    W poście miniatury i odnośniki do zdjęć danej edycji.

    Proszę o opinie.
    .
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    1. TAK
    2. Autor rawka musi poinformować o tym przed zamknięciem głosowania, a ilość punktów to kwestia ustalenia, myślę że max 5pkt przy aktualnej punktacji byłoby w sam raz.
    3. Raczej czy podała temu prowadzący kierownik wszystkich kierowników, jestem na TAK.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    1. TAK
    2. Autor rawka musi poinformować o tym przed zamknięciem głosowania, a ilość punktów to kwestia ustalenia, myślę że max 5pkt przy aktualnej punktacji byłoby w sam raz.
    3. Raczej czy podała temu prowadzący kierownik wszystkich kierowników, jestem na TAK.
    2. Ja bym tutaj aż tak nie ingerował w ankietę. +5 pkt powiedzmy to jest pewna wygrana przy małej ilości głosujących, a wtedy głosowanie mija się z celem...., praca wyróżniona dostaje "boost" o jeden punkt, dostaje wyróżnienie. Mogłaby dostać +5 punktów do klasyfikacji statystyk (tabelka) ja bym to tak widział. Informacja przed zamknięciem głosowania, też może być moim zdaniem.
    3. Podołać, podoła ... tylko czy wiara chce
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Chodziło mi o punkty do tabelki, a w głosowaniu może nawet nie dawałbym nawet 1pkt ?
    Nie wiem.

  5. #5

    Domyślnie

    No właśnie, tutaj najbardziej interesująca mnie kwestia, czy taka praca powinna dostać +1 do ankiety. Wiadomo, że autor na nią zagłosuje i tak. Wyróżnienie myślę byłoby wystarczające dodając do tego punkty do tabelki właśnie.

    +5 punktów do tabeli jak najbardziej ok
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  6. #6

    Domyślnie

    5 punktów to naprawdę sporo.
    Autor RAW'ka pewnie zagłosuje na to zdjęcie, czyli +1 jest i tak, czyli jeśli chcemy daną pracę wyróżnić to coś trzeba dać.
    Myślę że dodanie 3 punktów, jako zgodne z tym jak widział zdjęcie autor, gdy je robił (a czasem nawet nie potrafił tego pokazać obrabiając) to i tak sporo.
    Ostatnio edytowane przez tbogdanowicz ; 08-09-2018 o 16:33

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    5 punktów to naprawdę sporo.
    Autor RAW'ka pewnie zagłosuje na to zdjęcie, czyli +1 jest i tak, czyli jeśli chcemy daną pracę wyróżnić to coś trzeba dać.
    Myślę że dodanie 3 punktów, jako zgodne z tym jak widział zdjęcie autor, gdy je robił (a czasem nawet nie potrafił tego pokazać obrabiając) to i tak sporo.
    Lubię to.

    Tylko może by tak wprowadzić to od następnego cyklu co?
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Lubię to.

    Tylko może by tak wprowadzić to od następnego cyklu co?
    Ponoć prawo nie działa wstecz, a obecna zabawa już trwa, więc raczej tak jak napisałeś.
    Ale ponieważ ostatnio wspominanie o tego typu zasadach może być różnie odbierane, więc niech Miłościwie Nam Panujący Kreciownik Crusiek I zadecyduje.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    Ponoć prawo nie działa wstecz, a obecna zabawa już trwa, więc raczej tak jak napisałeś.
    Ale ponieważ ostatnio wspominanie o tego typu zasadach może być różnie odbierane, więc niech Miłościwie Nam Panujący Kreciownik Crusiek I zadecyduje.
    Myślałem o ewentualnym rozpoczęciu od pełnego cyklu, dając też czas obecnemu wątkowi na zebranie większej ilości opinii.
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  10. #10

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Rawka
    By <| MICHAŁ |> in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-01-2018, 23:32
  2. [ Krajobraz ] Rawka
    By desid in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-02-2011, 23:11
  3. Wyróżnienie
    By hipcio_stg in forum Martwa natura, makro, zdj produktowe, abstrakcyjne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-11-2010, 23:41
  4. Utrudnianie pracy przez organizatora
    By Just in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-06-2008, 15:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •