Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: D7200 vs D5300

  1. #11

    Domyślnie

    Pamiętaj, że każdy kij ma dwa końce.

  2. #12

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    Rzeczywiście, żeby kupić 7xxx to trzeba oszczędzać całe życie.
    Zwykle ludzie patrzą poprzez pryzmat własnej osoby...

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Zwykle ludzie patrzą poprzez pryzmat własnej osoby...
    Też tak pomyślałem. "5 kafli odkładane przez 10 lat teraz rdzewieje na półce bo za ciężkie" to wyleję żale na forum i potrolluje trochę

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    @Pugilares Swoje traumatyczne doświadczenia możesz zostawić dla terapeuty, a nie dzielić się nimi w temacie gdzie raczej nikt cie o to nie prosił.

  6. #16

    Domyślnie

    Witam,
    Dzieki za odpowiedzi. Jesli chodzi o ciężar aparatu do w ogóle mi nie przeszkadza różnica w gramach. Bardziej chodzilo mi o parametry i mozliwosci tych dwoch body. Szkła jakie mam na tę chwile to 18-105 i 70-300 nikkora. Moja pasja to lotnictwo i bede chcial w wiekszosci przypadkow skupic sie na tym co lata

    - - - - kolejny post - - - - - -

    A i jeszcze jedno nie wydalem oszczednosci zycia

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez osa1975_30 Zobacz posta
    Jesli chodzi o ciężar aparatu do w ogóle mi nie przeszkadza różnica w gramach. Bardziej chodzilo mi o parametry i mozliwosci tych dwoch body. (...) Moja pasja to lotnictwo i bede chcial w wiekszosci przypadkow skupic sie na tym co lata
    W takim razie dobrze wydałeś pieniądze. Różnica parametrów nie jest może duża na papierze (ale i tak D7200 jest lepszy pod każdym względem), różnica w samej jakości zdjęć jest jeszcze mniejsza. Prawdziwa różnica leży w funkcjonalności. Pomijając samą ergonomię, D7200 ma lepszy autofokus, większy wizjer, mikrokalibrację, co przy Twojej pasji może się przydać. Te szczegóły w przypadku zdjęć lotniczych mogą być kwestią udanego lub nieudanego zdjęcia, a to jest chyba podstawa oceny wartości aparatu.
    Większa masa aparatu może być też zaletą, wbrew pozorom, jak przypniesz długi i ciężki obiektyw..
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 06-09-2018 o 13:26

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez osa1975_30 Zobacz posta
    Witam,
    Dzieki za odpowiedzi. Jesli chodzi o ciężar aparatu do w ogóle mi nie przeszkadza różnica w gramach. Bardziej chodzilo mi o parametry i mozliwosci tych dwoch body. Szkła jakie mam na tę chwile to 18-105 i 70-300 nikkora. Moja pasja to lotnictwo i bede chcial w wiekszosci przypadkow skupic sie na tym co lata
    To zależy od tego, jakim jesteś fotografem.

    Jeśli włączasz jeden tryb i przez rok na tym ustawieniu jedziesz bez zmian - pewnie nie zauważysz większych różnic pomiędzy tymi body i spokojnie mógłbyś kupić i używać body serię niżej. Ale jeśli używasz aparatu świadomie, zmieniasz parametry w zależności od okoliczności aby wycisnąć ze sprzętu każdą ostatnią kropelkę możliwości - myślę, że po jakimś roku focenia body wyższym jak dostaniesz na dzień body niższe - trafi Cię szlag ze złości i nerwów... W najmniej oczekiwanym momencie (zwłaszcza jeśli będziesz się spieszył) okaże się, że czegoś tam aparat nie pamięta i wraca do ustawień defaultowych, przestawienie czegoś innego trwa 2 minuty i musisz się przedzierać przez menu w słoneczny dzień wytężając wzrok przy marnym ekraniku zamiast pstryknąć gałką, albo czegoś tam innego nie ustawisz, bo w tym trybie to nie działa...

    W tej chwili nawet nie pamiętam co konkretnie tak działa, ale odczucia są takie, jak piszę wyżej. Do dobrego człowiek się szybko przyzwyczaja i przestaje zauważać; docenia się to dopiero jak się dostanie do ręki body niższe.

    Całe rzesze inżynierów myślały jak osiągnąć ten efekt: żeby posiadacz niższego body zobaczył jak wygodnie robi się wyższym i zdecydował się na kupno. W takim działaniu firmy mają spore doświadczenie.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    ...myślę, że po jakimś roku focenia body wyższym jak dostaniesz na dzień body niższe - trafi Cię szlag ze złości i nerwów... W najmniej oczekiwanym momencie (zwłaszcza jeśli będziesz się spieszył) okaże się, że czegoś tam aparat nie pamięta i wraca do ustawień defaultowych, przestawienie czegoś innego trwa 2 minuty i musisz się przedzierać przez menu w słoneczny dzień wytężając wzrok przy marnym ekraniku zamiast pstryknąć gałką, albo czegoś tam innego nie ustawisz, bo w tym trybie to nie działa...
    Swego czasu dali mi D5100 w celu "weź, pstryknij kilka fotek na fejsa się wrzuci"
    Przywykłem do "swoich" ustawień w D7000, normalnie nie mogłem ogarnąć tego aparatu. Większość ustawień trzeba szukać w menu, ciężka sprawa.
    Człowiek przyzwyczaja się do wygody
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  10. #20

    Domyślnie

    Foce już jakiś czas. D40 którego mialem do tej pory zaczął mnie strasznie irytowac chociażby z powodu ustawień. Tak jak pisaliscie pewne rzeczy można było pozmieniac z pozycji menu i jeszcze zanim pomyślał aby ustawić ostrość to juz wszystko sobie poleciało. Korzystam z różnych ustawień staram sie dobierać różne parametry aby zdjecie bylo jak najbardziej idealne. Jednak zdaje sobie sprawe ze jeszcze dużo przede mną nauki aby być dobrym w tym co robię.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Aparat do fotografii kulinarnej. D7200? D7100? D5300?
    By nikonka_ in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 17-12-2017, 21:39
  2. Nikon D7200 + 50mm 1.8G czy Nikon D5300 + 50mm 1.8G ?
    By monika2415 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 20-08-2017, 21:29
  3. Nikon D5300 vs D7100 vs D7200
    By Cody10 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 03-12-2016, 22:09
  4. Nikon D5300, Nikon D5500, Nikon D7100 czy Nikon D7200
    By fotosik111 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 13:47
  5. Nikon D5300 Vs D7200 - kilka pytań typowego świeżaka
    By wiskomp in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-01-2016, 11:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •