Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Post Wieczór Panieński - fotografia w klubie.

    Witam.

    Mam zlecenie zrobienia reportażu na wieczorze panieńskim w domu i klubie.
    Nasuwa się kilak pytań.. :

    1. Czy ochrona wpuści mnie do klubu z torbą ze sprzętem, czy lepiej zabrać goły aparat z jednym obiektywem i lampą reporterską ?

    2. Mój sprzęt to Nikon D5300, użyteczne ISO MAX 800-1200 + dwa obiektywy: Kitowy 18-105 f/3.5-5,6 i 50mm 1.8G, Lampa zewnętrzna YN 685.
    Myślicie, że sobie poradzę ? To moje pierwsze zlecenie tego tupu.

    3. I ostatnie. Czy duże są problemy ze zrobieniem dobrego zdjęcia, mam na myśli tłum napierających klubowiczów oraz być może (mam nadzieje że nie) kilku karków którzy będą próbowali mi dla zabawy poprzeszkadzać ? Jakie macie doświadczenia ?

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bymnz takim sprzetem sie nie kompromitowal a jesli juz to nie bralbym za to zlamanego grosza. Wiem,ze pomyje sie na mnie poleja.

    Wysłane z mojego 6070K przy użyciu Tapatalka
    .........

  3. #3

    Domyślnie

    Sprzęt jak sprzęt, ale ani 18-105 (bo ciemne jak cholera) ani 50/1.8 (bo za wąska) się nie nadają do tej roboty. Druga rzecz sądząc z pytań to umiejętności.

  4. #4

    Domyślnie

    Zdjęć w klubie nie robiłem nigdy nawet kompaktem. Także w tym temacie umiejętności faktycznie zero.
    Wiem, że potrzebny dłuższy czas migawki żeby doświetlić tło, podbite ISO, czy lampa na tylną kurtynę, ale obawiam się że z moim sprzętem to może być o wiele za mało.

    A co z pozostałymi pytaniami odnośnie ochrony i sytuacji w klubie ?

    Davit - to zlecenie bezpłatne, zwrot kosztów jedynie za dojazd i wejście do klubu. Raz że znajoma, a dwa że nie wiem ile tych zdjęć wyjdzie i czy w ogóle.
    Myślę że zaryzykuję żeby się czegoś nauczyć.

  5. #5

    Domyślnie

    Nikt ci niebzabroni. Ustal z klubem mozliwosc wyk zdjec.

    Wysłane z mojego 6070K przy użyciu Tapatalka
    .........

  6. #6

    Domyślnie

    z doświadczenia wiem pracuje w klubach od hmm z 7 lat to nie ma problemu jak ktoś jest obcy ale nikt za ciebie odpowiedzialności za sprzęt itd nie weźmie, z tym zestawem bez przesady tragedii nie ma sam mam 685 chociaż jej nie używam zrobiła może ze 100 błysków
    kit czemu nie ozywać będzie tylko pewnie 18 mm i pełnej otwartej przysłony iso spokojnie 1000 styknie plus pokombinować z odbitym błyskiem i będzie spoko
    Ja pamiętam jak w disco latałem z d200 i co dało się ? jasne ze się dało ale to było dawno a takie d5300 to można i pod iso 2000 podejść jak się umiejętnie błyśnie

    notabene w lodzi tez bywałem w klubach i nie jako gość
    d750 + d800+dk17m+dk19+ gripy newell+> nikkor 28 1.8g , Jupiter 37a, sigma 35 art, sigma 24 art, sigma 50 art, sigma 85 art +> sb910 + 400ws z aku +yn685 -> kiev 60 + sonnar 180
    https://500px.com/witoldpiotrowski

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cuebex Zobacz posta
    Witam.
    Mam zlecenie
    Cytat Zamieszczone przez Cuebex Zobacz posta
    Czy duże są problemy ze zrobieniem dobrego zdjęcia
    Cytat Zamieszczone przez Cuebex Zobacz posta
    Zdjęć w klubie nie robiłem nigdy nawet kompaktem. Także w tym temacie umiejętności faktycznie zero.

    Cytat Zamieszczone przez Cuebex Zobacz posta
    to zlecenie bezpłatne

    zrob kolezance jak najlepsze zdjecia ale prosze .. miej odrobine szacunku do zawodu fotografa i nie nazywaj tego zleceniem. w szczegolnosci jak nie wiesz jak sie za nie zabrac.
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    zrob kolezance jak najlepsze zdjecia ale prosze .. miej odrobine szacunku do zawodu fotografa i nie nazywaj tego zleceniem. w szczegolnosci jak nie wiesz jak sie za nie zabrac.
    Ok. Rozumiem, że słowo "zlecenie" zarezerwowane jest tylko dla profesjonalistów. Będę pamiętał

    Chociaż w sumie to chyba jednak będzie pewnego rodzaju zlecenie. Znajoma stwierdziła, że chce mi zapłacić za fatygę, poza tym robiłem jej już wcześniej kilka sesji i była bardzo zadowolona
    Dogadaliśmy się na 400 zł za 30 zdjęć.

    Życzcie mi powodzenia i trzymajcie kciuki.
    Witboy dzięki za słowa wsparcia, myślę że dam radę

    Pozdrawiam.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Cuebex Zobacz posta
    Ok. Rozumiem, że słowo "zlecenie" zarezerwowane jest tylko dla profesjonalistów. Będę pamiętał
    zlecenie to umowa miedzy dwoma stronami na prace zlecona za wynagrodzeniem. prosciej chyba sie nie da.

    Chociaż w sumie to chyba jednak będzie pewnego rodzaju zlecenie. Znajoma stwierdziła, że chce mi zapłacić za fatygę, poza tym robiłem jej już wcześniej kilka sesji i była bardzo zadowolona
    Dogadaliśmy się na 400 zł za 30 zdjęć.
    wspolczuje znajomej. musi byc zdesperowana zeby na wieczor panienski zabierac kogos kto nie ma pojecia jak wykonac robote, nigdy tego nie robil i nie bardzo nawet wie jak sie do tego zabrac.

    zwykla ludzka uczciwosc nakazywalaby polecenie kogos kto to zrobi za ta kwote w miare rozsadnie i jesli juz chcesz sie uczyc robienie za drugiego fotografa. korzysc wlasciwie dla kazdej storny. no ale..
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  10. #10

    Domyślnie

    Przecież umowa ustna to też umowa, dodatkowo jest za wynagrodzeniem Nie rozumiem dlaczego muszę to tutaj tłumaczyć.


    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    zlecenie to umowa miedzy dwoma stronami na prace zlecona za wynagrodzeniem. prosciej chyba sie nie da.



    wspolczuje znajomej. musi byc zdesperowana zeby na wieczor panienski zabierac kogos kto nie ma pojecia jak wykonac robote, nigdy tego nie robil i nie bardzo nawet wie jak sie do tego zabrac.

    zwykla ludzka uczciwosc nakazywalaby polecenie kogos kto to zrobi za ta kwote w miare rozsadnie i jesli juz chcesz sie uczyc robienie za drugiego fotografa. korzysc wlasciwie dla kazdej storny. no ale..
    Dlatego wpadłem na taki pomysł, że rozliczę się z nią przy odbiorze zdjęć i jak się nie spodobają to kasy nie wezmę. Uczciwiej się już nie da

    Znajoma zna wielu fotografów, a uparła się na mnie więc przecież na siłę nie będę jej zniechęcał.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Wieczór panieński w stylu pin-up
    By Pan Jan in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 17-03-2015, 21:14
  2. [ Architektura ] C.D. ..Chyba jedna fotografia albumowa - to pierwszy wieczór z D800..
    By mtu in forum Architektura
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 11:57
  3. [ Architektura ] Chyba jedna fotografia albumowa - to pierwszy wieczór z D800..
    By mtu in forum Architektura
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-10-2012, 11:54
  4. Wieczór panieński
    By Mystic121 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 06-03-2011, 22:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •