Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Nikon D700

  1. #1

    Domyślnie Nikon D700

    Witam wszystkich. Zarejestrowałem się na tej stronie ponieważ zamierzam zamienić swój obecny system (Sony A) na powrót do korzeni czyli właśnie Nikona. Budżet mam nieduży i muszę zbierać stopniowo na kolejne elementy układanki. A więc planuję zakup Nikona D700 (pracowałem na nim i bardzo przypadł mi do gustu), ponieważ mój Sony a68, mimo iż to dużo nowsza konstrukcja zupełnie nie daje rady z jakością zdjęcia, szybkością AF i ogólem jaki to ma właśnie D700. Wiem że to leciwa konstrukcja, ale mnie to nie przeraża i mimo swojego wieku jest o niebo lepszy od mojego soniaka. A więc zdecydowałem się na sprzedaż Sony i zakup Nikosia. Na początek kupuję samo body i na start chcę dokupić systemową 50mm, tak żeby mieć czym ostrzeliwać śluby, jednak nie wiem jaką kupić lampę błyskową. Aparat z którym pracowałem miał piękną SB-910 o ile dobrze pamiętam, ale ja póki co muszę się ratować tańszymi i chińskimi odpowiednikami, w związku z czym pytanie do Was - jaka lampa do tego body? Oczywiście liczba przewodnia min. 42, ale najlepiej 60, jakiś speedlight żeby szybko można było błysnąć. Póki co tyle, w późniejszym okresie będę chciał zakupić jakieś tele ponieważ wykonuję również fotki sportowe - motoryzacja, jednak to dalszy plan, jak wysprzedam wszystko Sony. Także proszę Was o doradzenie odnośnie lampki. Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    i jeszcze jedno pytanie na szybko: Nikon d700 czy Nikon D600?

  3. #3

    Domyślnie

    miałem d600 przez ponad 2 lata matryca super.. i nie pracowało mi się tym gorzej niż d300. Tylko musisz znaleźć dobrą sztukę (mój chlapał a po wymianie było ok), naprawdę d600 to dobry sprzęt. D700 bym odpuścił...
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  4. #4

    Domyślnie

    Moze zamiast do odstrzeliwania ślubów, to lepiej kupić Pegasusa i tam taka gra była gdzie można było odstrzeliwać kaczki !?

  5. #5

    Domyślnie

    nie napisałem o odstrzeliwaniu, a OSTRZELIWANIU. Dzięki za odpowiedź na moje pytanie...

  6. #6

    Domyślnie

    Cokolwiek, chcesz sobie odstrzeliwać czy ostrzeliwać śluby, a może najpierw warto się zaznajomić z takimi podstawami jak sprzęt, ogniskowa. Skąd kto tu ma więdziec za Ciebie czym Tobie się będzie lepiej strzelało na ślubach? Nikt tego nie zna Twojego warsztatu na tyle co Ty sam. Ja z zadanych pytań wnioskuje że są braki w podstawach, więc może lepiej pójść sobie coś sfotografować jeszcze i samemu dostosować sprzet który się przewinie sie przez czas praktykowania i zobaczysz co Ci pasuje?

    W skrócie, d700 robi się zdjęcia, możesz kupić. Optykę, ogniskową, dobierz wedle swojego zapotrzebowania, moim zdaniem jeśli wspomniałeś o fotografowaniu ślubów, to nie powinieneś mieć problemu z dobraniem obiektywu do aparatu.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 06-09-2018 o 12:50

  7. #7

    Domyślnie

    A czy cider1984 pytał gdzieś o ogniskową i obiektywy?? Zapytał o lampę i ewentualnie d600 czy d700. Więc po co się kurczaku gorączkujesz? Z tych dwóch body lepszy obrazek d600, obsługa, af i niezawodność d700. Jednym i drugim spokojnie można „ostrzeliwać” śluby..
    x70|x-pro2+xf16+xf23+xf56+xf90

  8. #8

    Domyślnie

    Kurczak tak już ma
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cider1984 Zobacz posta
    Witam wszystkich. Zarejestrowałem się na tej stronie ponieważ zamierzam zamienić swój obecny system (Sony A) na powrót do korzeni czyli właśnie Nikona. Budżet mam nieduży i muszę zbierać stopniowo na kolejne elementy układanki. A więc planuję zakup Nikona D700 (pracowałem na nim i bardzo przypadł mi do gustu), ponieważ mój Sony a68, mimo iż to dużo nowsza konstrukcja zupełnie nie daje rady z jakością zdjęcia, szybkością AF i ogólem jaki to ma właśnie D700. Wiem że to leciwa konstrukcja, ale mnie to nie przeraża i mimo swojego wieku jest o niebo lepszy od mojego soniaka. A więc zdecydowałem się na sprzedaż Sony i zakup Nikosia. Na początek kupuję samo body i na start chcę dokupić systemową 50mm, tak żeby mieć czym ostrzeliwać śluby, jednak nie wiem jaką kupić lampę błyskową. Aparat z którym pracowałem miał piękną SB-910 o ile dobrze pamiętam, ale ja póki co muszę się ratować tańszymi i chińskimi odpowiednikami, w związku z czym pytanie do Was - jaka lampa do tego body? Oczywiście liczba przewodnia min. 42, ale najlepiej 60, jakiś speedlight żeby szybko można było błysnąć. Póki co tyle, w późniejszym okresie będę chciał zakupić jakieś tele ponieważ wykonuję również fotki sportowe - motoryzacja, jednak to dalszy plan, jak wysprzedam wszystko Sony. Także proszę Was o doradzenie odnośnie lampki. Pozdrawiam.
    Nie ma na rynku ŻADNYCH lamp o liczbie przewodniej 60. Dla przypomnienia dawniej miarą mocy lampy była "liczba przewodnia" podawana dla ISO 100 i ogniskowej 35mm dla formatu 24x36 mm. Obecnie podawane GN są zwykłą manipulacja. Bo co Ci po GN 60 dla ISO 200 i ogniskowej 200mm. Dla takiej lampy prawdziwa GN to pewnie poniżej 30. Tak dla przykładu SB-900 ma GN 34 ( patrz tabela na stronie F-14 oraz F-19 instrukcji )
    Ostatnio edytowane przez DaroD300S ; 07-09-2018 o 06:55

  10. #10

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za odpowiedzi. Wyjaśniając, robię zdjęcia ślubne już od 3 lat jednak cropem Soniaka, co już nie daje mi satysfakcji i chciałem zmienić crop na pełną klatkę. Miałem kiedyś nikona, jednak pod namową znajomych kupiłem Sony. Przez pewien czas byłem zadowolony, jednak kiedy ostatnimi czasy miałem możliwość robienia zdjęć na ślubie pożyczonym D700 z Nikkorem 50mm i SB910 stwierdziłem że mój, choć nowszy Sony to zabawka w porównaniu do D700, który mimo wieku daje świetny obrazek, co przekonało mnie do wysprzedania całego systemu Sony i powrót do korzeni. Nie ma się co pieklić, myślę że pytanie było zadane w sposób zrozumiały o różnice między tymi dwoma aparatami, a także o lampę. Dzięki też za wyjaśnienie manipulacji sprzedawców lamp którzy chwalą się swoimi sprzętami o LP 60. Wiem że D700 ma najniższe ISO na poziomie 200. Chciałem zasięgnąć informacji jaką lampę wybrać, ale nie uzyskałem tutaj odpowiedzi. Z innego źródła już wiem że Yongnuo 635 II za 400 zł będzie dobrym rozwiązaniem. Tyle ode mnie i dzięki tym, którzy odpowiedzieli na moje pytanie. Pozdrawiam.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jaki Nikon do fotografi koncertowej? Nikon D700
    By Aleksiss in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 09:08
  2. nikon d80 vs d700
    By kubu in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-12-2009, 01:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •